Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Világoskék szemű skótjuhász?

Világoskék szemű skótjuhász?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]

Skótjuhászból én még nem láttam ilyen szeműt, ez ritka vagy teljesen normális? És van ennek külön neve, vagy hogy keressem ha ilyet szeretnék venni?


2011. máj. 9. 13:55
 1/8 anonim ***** válasza:
A blue-merle színváltozatnál gyakori, Ez elfogadott a standard alapján is. Érdeklődj tenyésztőknél!
2011. máj. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem,ez standartól eltérés, Ha törzskönyves,akkor felülbélyegzendő, tenyésztésre alkalmatlan. Olyan mintha szinhibás lenne.
2011. máj. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen de ez egy tricolor collie.

Itt nem megengedett a kék szem. Tehát standartól való eltérés

2011. máj. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Akiteki ***** válasza:
Sok fajtánál előfordul. Néhánynál megengedett vagy szőrszínhez kötött, némelyiknél pedig tenyésztésből kizáró hiba.
2011. máj. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ez valószínűleg egy sable merle kutya ami collieban nem elfogadott. De a blue merle kutya szeme nyugodtan lehet kék.

Ő az én kutyám:

[link]

egyik szeme kék a másik barna

2011. máj. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Csak hogy pontosítsak, én nem állítóttam, hogy a képen blue merle színű skótjuhász van, csak a kérdésre válaszoltam, hogy igen, létezik kékszemű, a blue-merle.

Elnézést, ha nem voltam pontos, én is tudom, hogy a képen nem az van, és ami hiányzott, hogy ez ebben az esetben nem megengedett szemszín.

2011. máj. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Jaaj, akkor nem is nagyon fogok ilyet találni? Mert nekem pontosan ilyen kéne mint a képen, nem blue merle.
2011. máj. 9. 21:03
 8/8 anonim ***** válasza:
ilyet nem...senki nem tenyészt ilyet mert ez egy hiba
2011. máj. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!