Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális, hogy a skótjuhász...

Normális, hogy a skótjuhász kölyökkutyám nagyot nőtt?

Figyelt kérdés

4napra elmentem itthonról és a szüleim etették, Acana és Orijen táppal.... mikor haza értem, meglepődtem hogy mekkorát nőtt.

Ez normális? Jó táp neki az Acana/Orijen? Vagy inkább váltsak át másikra? Ha igen, akkor mire?!


2011. aug. 5. 22:18
 1/7 anonim ***** válasza:

mennyi idős?

collienak az alacsonyabb fehérje tartalmú táp jobban megfelel.

2011. aug. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
12 hetes. szóval akkor váltanom kéne?! de mire? :$
2011. aug. 5. 22:27
 3/7 A kérdező kommentje:

még annyit, hogy nem akarom, hogy kalciumhiánya legyen vagy bármiben hiányt szenvedjen a szervezete...

amúgy ha megnő, betölti a felnőttkort, akkor vissza lehetne térni az Acanára/Orijenre?

Viszont attól is tartok, hogy olyan tápra térek át, amitől valami baja lesz... mert állítólag a kutyáknak nem tesz jót a gabona, a sikér... stb.

2011. aug. 5. 22:28
 4/7 anonim ***** válasza:

azért láttad hogy megnőtt mert nem voltál vele...

bnőm kutyája neki 5 hónapos és kérdezte amikor találkoztunk hogy nőtt a kutya mert előtte egy hónappal láttuk és mondtuk hogy igen jó sokat azt mondta hogy ő alig vette észre ..hát azért mert ha egy kutyát vagy egy embert az ember minden nap lát hozzá szokik a látványhoz és észre se veszi hogy nő csak akkor amikor elmegy hosszabb időre és visszajön..amúgy amikor oltották hetente 2 hetente vitték orvoshoz és ő azt mondta hogy mekkorát nőt.. a kölyök kutyák csak nőnek mint a gomba.. :)

2011. aug. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem sok esélye van, hogy kalcium hiánya legyen mert a kutyák szervezete ha kalcium hiányuk van akkor többet épít be abból a mennyiségből amit kap.

A tenyésztőnél mit evett?

Collienak nagyon jó táp a Bosch de pl a Pro Plan vagy az Eukanuba is jó. Általában kölyköknek én nem szoktam javasolni a magas fehérje tartalmú tápot és nem a fehérje hanem a zsír miatt amitől meghízhatnak illetve túlzott növekedést okozhat.

A collieval az is gond, hogy vannak olyan vonalak ahol a vese problémás, ezért nekik nem jó a magas fehérje tartalmú táp.

Szerintem beszélj a tenyésztővel, hogy ő melyik tápot ajánlja nektek de a közép-felső kategórás tápokban minden megvan ami a kicsik fejlődéséhez kell bár Luposan Gelenkraft vagy más ízület erősító nemárt

2011. aug. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Huhh, hát a tenyésztőnél Premiere vagy primer(?) nevű tápot evett... most biztos nem fog pontosan beugrani a neve.

Hát a tenyésztő, amikor elhoztuk, akkor felírta a supreme prémium kategóriában az Acanát, Happy dogot és a Royalt (viszont ettől őrült mód vakaródzott és bekorpásodott)... és ajánlott még két másik fajtát.. talán Bento(?) - nem találom a lapot, amire felírta. :D

Utolsó előtte: de 4 nap alatt ekkorát, ennyire látványosan?! Majdnem hogy fele ekkora volt, amikor elmentem... Nekem ez gyanús... és nem akarom azt, hogy eszi az Orijent, Acanát, aztán úgy megnő vagy nyúlik, hogy utána a lábai bánják...

2011. aug. 5. 23:10
 7/7 anonim ***** válasza:
szerintem normális. nekünk igaz pulink van egy 3 napja hoztuk de már rengeteget nőtt azóta.
2011. aug. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!