Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi ennek a kutyának az...

Mennyi ennek a kutyának az eszmei értéke?

Figyelt kérdés
A nápolyi masztiffnak mennyi az eszmei értéke?
2011. máj. 11. 11:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
51%

Attól függ milyen.

Egy champion vérvonal, champion kutya 2-4 millió forintot is megér.

egy törzskönyv nélküli semmit

2011. máj. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Miután nem védett élőlény, és csúnya szóval kereskedelmi forgalomban kapható, nincs eszmei, csak pénzbeni értéke.
2011. máj. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Utolsónak nem adok igazat, az elsőnek meg köszönöm én is valahogy így tudtam, de inkább meg kérdeztem, mert neten sehol nem találtam választ :/ És igen törzskönyves és a vérvonala is jó :) anyuka díjnyertes apuka úgy szintén :)
2011. máj. 11. 11:28
 4/17 Akiteki ***** válasza:
2-4 millió forint? Ez hogy jön ki?
2011. máj. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

első vagyok

pedig (utólag olvasva) a másodiknak van igaza, én piaci értéket írtam.

Ha a kutyád vérvonala jó,az csak egyik fele a dolognak, attól még lehet "kisebb értékű"

tenyészszemlén tenyésztésre ajánlott minősítés, hibátlan szűrési értékek, championátus (nem csak a magyar) ez után kezd emelkedni az értéke.

A következő értékbeli ugrás az elsőalom után lesz, amikor kiderül, hogy termékeny-e és hogyan örökít.

Ismerek olyan multichampion kant, a nem tud fedezni és ismerek olyat aki tud, de nem örökít jól.

Tehát amikor az elsőalom 1 év körüli, akkor emelkedhet a kutya értéke.

2011. máj. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kérem a kedves válaszolót, és kérdezőt, hogy nézzen utána az eszmei érték pontos fogalmának, és utána nyilatkozzon.
2011. máj. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

2-4 úgy jön ki, hogy általában 1-2 év bevételét számoljuk a kutya "árának"

ez ugyan félig eszmei, nem nagyon ismerek olyat aki ilyen kutyát eladna (én el se tudom képzelni, hogy nálam felnőtt kutyát eladjak,akár mert jó,akár mert rossz),de azért előfordul minden évben egy-egy ilyen gazdacsere.

2011. máj. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Akiteki ***** válasza:

Még mindig nem jött ki a 4 millió. Nem érzed enyhe túlzásnak?

Nem vagyok otthon masztiffban, de vegyük pl. ugyanezeket a feltételeket a saját fajtámban, egy felnőtt amerikai ch. kutya importja mondjuk 2000 dollár. Ez mondjuk a tizede annak, amit írtál.

2011. máj. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Már maga a masztiff kölyök is drága ha a szülőknek jó eredményei vannak :D mi pl 3 éve 150ért vettük, de volt az anyjának egy előbbi alomjából egy szuka akinek a kölyke 200at ért:D, nem tudom, hogy a te fajtádnak mennyi a vételára :/
2011. máj. 11. 11:41
 10/17 anonim ***** válasza:

az én fajtámban egy felnőtt champion kutya itt Európában is 5-10.000 euro felett van. (nem masztiff,de nagy kutya)

Az én kanomért 15.000 eurót kínáltak, jó vérvonal, mentes egy betegségtől, amit egy sokat fedező kan hozott be és majdnem minden vérvonalban benne van.

Nálunk (a fajtában) egy fedezés egy "normál" champion kutyával 2-3.000 euro

2011. máj. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!