Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért agresszív a kutya a 6...

Miért agresszív a kutya a 6 hetes fiammal?

Figyelt kérdés

Segítségért fordulok hozzátok.

Anyósoméknak van egy nem kicsit elkényeztetett tacskójuk. Kb 3 év körül lehet. A kutya ágyban alszik,ölbe van szoktatva, rendkívül el van kényeztetve és egyáltalán nincs szocializálva. Teljes mértékben szobakutya. Ugat morog az emberekre és kutyákra. Ilyenkor nincs megdorgálva hanem ölbe van véve.

Született egy kisfiúnk cirka 7 hete. A kutya első találkozásra heves ugatással és folytonos morgással reagált. Teljesen önkívületi állapotba került és amikor a kisgyerek elkezdett sírni szó szerint a kutya majdnem a babakocsiba ugrott heves ugatás mellett. Ha elzárják ugat megállás nélkül.

Félek, hogy később ez nagyobb problémát fog jelenteni. Férjem családja nem veszi komolyan a problémát és továbbra sem nevelik a kutyát. Azt mondják majd ha nagyobb lesz a gyerek, hogy fogja szeretni. Én ezt teljes mértékben kizártnak tartom.

Kérem segítsetek mi lehetne a megoldás.


2011. máj. 11. 20:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Semmit nem fog javulni a helyzet, ha az anyósodék nem ismerik fel, hogy a kutya féltékeny a kicsire. Valahogy el kell érni, hogy belássák a problémát.
2011. máj. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%

Lehet most hurrogni fognak, de Cesar Millan műsorában volt egy chiuaua, aki rendszeresen harapta a nő fiát, aki úgy "dorgálta" meg, hogy mondta neki, hogy nem szabad és az ölébe tette a kutyát, aki újra megharapta amikor le akart ülni mellé. Itt szokott lenni az ismétlés. 3-4 adást szoktak ismételni.

[link]

2011. máj. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából leírtad az okát, hogy miért agresszív.

Ha nem nevelik meg sajnos csúnya vége lehet. Semmiképp ne hagyd a gyereket felügyelet nélkül amíg olyan idős nem lesz, hogy tud magára vigyázni, de hát ez éves nagyságrend. Ha nem lesz megnevelve a kutya, mondd hogy többet nem viszed oda az unokát. Kalap kabát.

2011. máj. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
A kutya nem képes féltékenykedni. Leírtad, hogy mi a baj, nincs nevelve, azt hiszi ő a főnök. Ezen csak neveléssel lehet változtatni. Kutyaiskola, könyvek, net stb. Már sokszor leírták.
2011. máj. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

igen én is így gondolom.

ha nem lesz más megoldás a drasztikus ha a kutya nevelésén nem lesz változtatva akkor az unokát akkor látják amikor ők jönnek. sajnos ebben az esetben teljes mértékben ehhez kell folyamodnom.

2011. máj. 11. 21:00
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha nem nevelik meg a kutyát, akkor a legjobb, amit tehetsz, hogy nem mentek többet hozzájuk. Ha az okát nem képesek felfogni, akkor vessenek magukra. Még csak az kéne, hogy rátámadjon a picire a kutya.
2011. máj. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ne vidd oda azt a gyereket, meg kell nevelni a kutyust. Hány szörnyűséget hallottunk már, hogy a kutya széttépte a babát míg a szülő nem figyelt. Hiába tacskó, foga akkor is van és agresszív.
2011. máj. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

sajnos ha ott nem látájk be akkor bizony ne vidd a gyereket a kutya közelébe, és soha ne hagyd őket egyedül.

Nem gondoltam volna h ilyen mondok h kutyát meg gyereket ne engedjenek össze, de sajna ez van.

az én nagyszüleim is pont ezt csinálták a kutyájukkal, semmit nem értetek meg h mit miért ne csináljanak, nem fogják belátni. én imádtam akutyát, de nekem is kapott már oda kisebb koromban,pedig sosem nyúztam a kutyákat. most is van kettő.

mindenkinek jobb ha nem viszed amig nem elég nagy, jobb mert a kutyát sem kell elpaterolni a háztól és a bab is nagyobb biztonságban lesz.

Amugy gratula a babához!:)

2011. máj. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
jól leírtam h a BAB is nagyobb biztonságban lesz...:D:D:D
2011. máj. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

köszönöm.

én is így döntöttem ha nincs változtatás akkor nem megyünk oda a babával. ez a legegyszerűbb megoldás.

bár elég baj ha nekik a kutya többet jelent mint a saját unokájuk :S

2011. máj. 12. 14:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!