Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miket adjak a kutyámnak, hogy...

Miket adjak a kutyámnak, hogy erős és egészséges maradjon?

Figyelt kérdés

Kuvasz fajtiszta és szuka. kb 3-4hónapos. Milyen vitaminokat és egyéb ilyen cuccot adjak neki?

És mennyibe kerülne?


2011. máj. 12. 15:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az én kutyámnak kölyökkorában kellett adni csonterősítőt és ilyen vitaminos tablettát.Az állatboltban szerintem találsz ilyen cuccokat. :)
2011. máj. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Tudom, de nem szeretnék gagyit venni, nehogy még baja legyen. Az eladónak meg mindegy mit viszek el, csak vegyek valamit.
2011. máj. 12. 15:59
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha veszel neki prémium tápot és azzal eteted, akkor semmilyen kiegészítőt nem kell mellé adni, abban minden benne van, amire egy kutyának csak szüksége lehet!
2011. máj. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
És egy ilyen prémium tápnak mennyitől kezdődik kilója kb? Név?
2011. máj. 12. 16:09
 5/14 anonim ***** válasza:

Legjobb (prémium): Acana, Orijen, Profilum, Real Nature, Yarrah, Royal Canin, Eukanuba, Hill's, Happy Dog-nak is van prémiumja, ha jól tudom, Pro Plan, Chicopee, Pro Pac.


Közepes: Fides, Belcando, Biomill, Happy Dog, Flatazor, Dog Chow.


Rossz: Chappy, Darling, Pedigree, Darling, Friskies, Winny, Reno, Gerodog (Lidl-s), CBA-s, Tesco-s, stb. Ha megnézed pl. a Tescosat és a Chappy-t, ugyanaz. Csak a Chappy színes, illatos, és reklámozzák a tv-ben. Ugyanúgy 4% hústartalom.

2011. máj. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Hát olyan 350-400Ftos kilóártól már vannak jók (pl. Josera, Happy Dog, Brit) ezek a középkategóriásak, és vannak a felső kategóriásak, azok akár 700-800 Ft-os kilóárban is lehetnek (pl. Acana, Orijen).
2011. máj. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
És Pedigree?
2011. máj. 12. 16:33
 8/14 anonim ***** válasza:
Szellő lány kommentjében olvashatod :) A "rossz" kategóriában van!
2011. máj. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

nagytestű kutyát vettél, így nem szabad elaprózni a felnevelését, ez a korai időszak nagyon fontos! ha most nem kapja meg a megfelelő tápanyagokat, az az egész életére kihathat.


egy jó minőségű, szuperprémium táppal lenne ez a legegyszerűbb (írtak már erre előttem példákat), és ahhoz nem nagyon kell venni semmilyen cuccot. esetleg ízületvédőt lehet (luposan gelenkkraft, GF-600, stb), mást felesleges.

ha főzöl neki, az már bonyolultabb menet, erre az esetre ajánlom elolvasásra Dr. Fodor Kinga - Hogyan etessem a kutyám? című könyvét.


ügyelj rá, hogy a kiskutya egyenletesen fejlődjön, minél lassabban nő, annál jobb neki. ez talán bizarrul hangzik, de ha belegondolsz, hogy mennyi idő alatt fog és milyen sokat nőni, akkor láthatod, hogy ez nagy test nagyon nagy terhet ad a még fejletlen ízületeire. a kiskutya inkább legyen sovány, mint dagi! ahogy írtam felesleges súly lenne csak a vázrendszerére.

a gagyi csodaszereket pedig felejtsd el, Ca és hasonló kiegészítők nem kellenek egy rendes étrend mellé!

2011. máj. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Pedigree = 4% állati eredetű fehérje. Ez is leginkább bőr, köröm, pata. Kutya= húsevő...

Remélem érted mire célzok. Pedigreenél nem sokkal drágábban lehet venni annál sokkal jobb tápokat is, ezeket felsorolta szellő lány. felejtsd el a pedigreet.

2011. máj. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!