Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen a Kiltix nyakörv?...

Milyen a Kiltix nyakörv? Tényleg 7 hónapig hat kullancsok ellen is?

Figyelt kérdés
2009. márc. 11. 17:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen,én augusztusban vettem kiltix nyakörvet a beaglemre és elvileg most járt le az ideje.De azért a biztonság kedvéért a 6. hónapban jobb átnézni a kutyust és kiszedni belőle,mert lehet h már nem hat annyira.Mert én is nemrég találtam a kuttyomban kullancsot és nem pusztult el.

De ettől függetlenül 100% ban véd!

Tehát bele megy a kullancs a kutyába,de elpuszitja addigra a nyakörv őket,mire visszaöklendeznék a betegségekkel teli nyálát,ami 48 óra.

Érdemes havonta lekaparni a nyakörv beljeséből a rátapadt koszt,zsirt,ezzel lehet frissiteni

2009. márc. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Tavaj februárban babesiás lett a kutyám, kiltix volt rajta, még nem járt le a 7 hónap. Az volt a baj, hogy a hóban, esőben megázott a nyakörv és így már nem védett annyira. (Az állatorvos szerint, ha vizes lesz, csiszolópapírral kell megdörzsölni, akkor újra használható.) Viszont egy juhász ismerősöm szintén ilyet használ, ő soha nem veszi le a kutyáiról, abban terelnek, fürödnek, soha nem volt bennük kullancs. Amúgy azt mondják, hogy ez a legjobb. Pár hónapja láttam egy olyan nyakörv hirdetését, aminek nem árt a víz mert egy új technológiával működik. Sajnos nem tudom a márkáját, az állatpatikában sem tudtak segíteni, az egyébként hat hónapig tart elvileg. Én a nyári időszakban cseppet és nyakörvet is használok, az a legbiztosabb.
2009. márc. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
És a bolhákat 100%-ban távol tartja?
2009. márc. 11. 19:07
 4/14 anonim ***** válasza:
2. vagyok, eddig még soha nem találtam bolhát a kutyámban.
2009. márc. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Igen a bolhákat is.
2009. márc. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Kövezzetek meg de én nem ajánlom! :( 6 kullancsot találtam a kutyában úgy hogy egy hete volt rajta a nyakszli. Nem elég hogy kiadtam súlyos ezreket rá, utána az Imizol meg az egyéb kezelések elvittek még szinte egy egész havi bért!


Én a 900 forintos Piret Mix spray-t használom, és szerintem százszor jobb mint az ilyen nyakörvek! Igaz hogy 4-5 naponta be kell fújni vele, de azóta nem volt problémánk.


Sajnos nem vagyok egyedül ezzel a rossza tapasztalattal.

2009. márc. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

12:17 -es!

Attól hogy még kullancs volt a kutyádban,az nem jelenti azt ,hogy nem jó a kiltix.Mint irtam az első hsz-ban:"Tehát bele megy a kullancs a kutyába,de elpuszitja addigra a nyakörv őket,mire visszaöklendeznék a betegségekkel teli nyálát,ami 48 óra. "

Épp ez a kiltix lényege,hogy a kullancs belesziv a kutya vérébe ( a vérébe megy a kiltix hatóanyaga) és elpusztul!

Figyeld csak meg!Én is megfigyeltem,hogy egyik nap sétáltam vele és másnap benne volt a döglött kullancs...

2009. márc. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
78%

Érdekes...mégis babéziával kellett kezelni...


a kullancs elleni védelem számomra azt jelenti hogy nem megy bele...mivel a nyakörv ezt számunkra nem biztosította, szerintem okkal mondhatom hogy nekünk nem használt!


Ez meg hogy megöli a kullancsot mielőtt visszaköpné a betegséget egy akkora nagy ....nem is mondom inkább, mert kimoderálnak.

2009. márc. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

előző voltam


a Piret Mix spray egy felületi védelmet ad, a kullancs ezért nem megy bele a kutyába, és nem mellesleg nem szívódik fel semmiféle kemikália a vérbe...nekem ez sem utolsó szempont. Ki tudja milyen hatóanyagot használnak milyen segéd és vivőanyaggal és az mit okozhat esetleg évek múlva....


szóval én nem szeretem, de ez egyéi vélemény!

2009. márc. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én a kutyámnak Scalibort vettem,4 kullancsot szedtünk össze eddig és mind a 4et megölte. 6 hónapig véd(mondjuk számoljunk inkább 5öt) és ami elég jó hír,hogy vízálló és nem büdös.Nekünk bevált.
2009. ápr. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!