Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kedvencem a lyme-kór szövődmén...

Kedvencem a lyme-kór szövődményében (veseelégtelenség) elpusztult. Jómagam is lyme-kórban szenvedek. Szeretnék egy levélcímet, ahol ezzel kapcsolatban illetve a kullancsok irtásáról reklamálhatok?!

Figyelt kérdés
Ezzel nem hozom vissza a kedvencem, de más állatokon segíthetek, ha irtanák a kullancsokat. Kérem, aki tud ilyen címet, írjon! Gy-m-s megye a legfertőzöttebb, minden 2. borelliosisszal (lyme-kór) fertőzött.
2011. okt. 14. 09:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%

A kullancsot sajnos nem lehet irtani.

De lehet (mind a kutyának,mind embernek) oltást adni lyme kór ellen (ami most már nem segít neked, de akövetkező kutyyánál gondolj rá)

2011. okt. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Embernek nincs védőoltás sajnos. Kutyáknak van, de az csak akkor adható be, amikor már megfertőződött. Tudom, hogy nem engedélyezik a kullancs irtását, éppen ezért kell egy levélcím... és ha szerencsém van ezt meg lehet változtatni. A remény vész el utoljára! Azzal, ha megpróbálom semmit sem veszítek!
2011. okt. 14. 09:38
 3/18 anonim ***** válasza:
Nincs igazad, van vakcina a lyme kórra, az én kutyáim évek óta kapják.
2011. okt. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Hm...Sajnos engem az állatorvos erről nem tájékoztatott. Embernél viszont nincs vakcina, 8 éve vagyok lyme-kóros és antibiotikummal kezeltek. Minden tudok erről az alattomos betegségről. Viszont tényleg csak egy levélcímre vagyok kíváncsi, tudom hogy kevés eséllyel indulok, de ha meg sem próbálom az gyakorlatilag egyenlő a nullával.
2011. okt. 14. 09:46
 5/18 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen levélcím,mert a kullancsirtó szer az emberre is káros,ezért betiltották. Sehol európában nincs kullancsirtás. Tehát hiába írsz bárhová,nincs értelme.
2011. okt. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Gyerektáborokban ritkítják őket! Tehát biztos létezik olyan formája, amely se állatra, se emberre sem pedig a környezetre nem káros. Másfél hétig küzdöttünk a kutya életéért és végignéztük míg leépül, de végül az eutanázia mellett döntöttünk, és amit eddig a pillanatig átéltünk mellette az ösztönöz arra, hogy valamit tegyek. Ha nem járok sikerrel, akkor is megpróbáltam.
2011. okt. 14. 09:53
 7/18 anonim ***** válasza:

EU, Brüsszel.

Mivel ők hozták azt a döntést, hogy nem lehet használni az irtószert a kullancsok ellen.

A kutya oltása sem 100 %-os sajnos. A Lyme olyan, mint az influenza,rengeteg variációja van.

Már olyan országokban is vannak kullancsok, ahol idáig hírét sem hallották.És emberek fertőződnek meg. Talán évek múltán rájönnek, érdemesebb lesz valamivel irtani, mert csak több lesz, nem kevesebb a gond, amit okoznak.

2011. okt. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

A Lyme elleni védőoltást évente kell kapni az állatnak, nem akkor, ha fertőződött.

Én a kutyámat egyszer oltattam. De mivel egy ismerős kutyája úgy lett Lyme kóros, hogy oltva volt, így nem oltattam be többet. Amúgy is erősen károsítja a májat, inkább átnézem minden nap. Idén szerencsére nem volt benne kullancs.


Segíteni nem tudok, de sok sikert kívánok! A kutyusodat nagyon sajnálom, Te pedig vigyázz magadra!

2011. okt. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Vigyázok magamra, tünetmentes vagyok azon kívül, hogy rettentően fájnak a térdízületeim, de sajnos ez is egy szövődmény amivel együtt kell élnem. Akkor felejtős a vakcina, de már minden májkárosító hatású. Van egy 4 hónapos beagle kutyusom( az elpusztult beagle kutyus örömére hoztuk) őt is naponta nézem. A kan kutyust is minden áldott nap átnéztem, de sajnos így alakult. Szívemben örökké velem lesz.
2011. okt. 14. 10:14
 10/18 anonim ***** válasza:
Én is voltam lyme kóros, de időben elkaptuk és egyszerűen kikezeltek. A kutyám is volt, de szintén elég volt neki egy ütősebb antibiotikum kúra. Sajnálom ami veletek történt... :( Én csak olyan kullancsritkításról hallottam, hogy végighúznak valami birkabőrt a célterületen amibe belemennek a kullancsok. Ez persze erdőn-mezőn nem alkalmazható.
2011. okt. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!