Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Múlt héten véres volt a...

Múlt héten véres volt a spánilelünk nunija, most még dagadtnak látszik. Mikor vigyem a kan kutyához? Vagy azt szokták elhozni, hogy működik ez?

Figyelt kérdés
2011. máj. 15. 11:03
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
75%
Inkább ivartalaníts...
2011. máj. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 A kérdező kommentje:
Sajnálom Inoxot,de honnan veszitek,hogy ilyen lennék én is?Milyen okból feltételezitek??A mi Drágánk 3 évesen került hozzánk és nem vagyok jártas az ilyen dolgokban és mivel ez kérdezős oldal,azért gondoltam megkérdezem,hogyis működik ez az egész,mert annnyit hallottam,hogyha nem fial legalább egyszer,akkor nagyobb a kockázat az emlőrákra(sajnos ebbe volt is tapasztalatunk az előző kutyimmal).Miért kell egyből támadni?De azért szeretlek titeket,sajnálom hogy ilyen gyűlőlködősök vagytok:(
2011. máj. 15. 21:07
 23/40 anonim ***** válasza:
100%

Tévhitben élsz, az emlőráknak semmi köze ahhoz, hogy hozotak e le a kutyától almot, vagy sem. Emlődaganat ivartalanítással előzhető meg. A vemhesség nagyon megterheli a kutya szervezetét, emiatt akár élhet rövidebb ideig.

Inoxnál nem arról volt szó, hogy te nem jól tartod a kutyádat, hanem hogy nem biztos, hogy a megszületett kutyák jó helyre fognak kerülni.

Kérlek ne játssz életekkel. Légy felelős, és ivartalaníttasd a kutyádat! Szeresd, foglalkozz vele, sétáljatok sokat. Légy felelősségteljes!

Minden jót!

2011. máj. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 panettone ***** válasza:
100%

Inoxot mindenki sajnálja és bízik benne hogy a nála születő kicsik jó helyre kerülnek...

CSak a hit a bizalom ide kevés.

Azért támad mindenki mert nem győzzük a feleslegesen megszületett kiskutyák(at) illetve a miattuk utcára kerülő lecserélt örgeket menteni.

Azért támad mindenki mert úgy akarsz belevágni a szaporításba hogy még arra sem veszed a fáradtságot hogy alap dolgokkal képben legyél.

A kutya "nuniját" pérának hívják. A tüzelés, a fedzetés, a vemhesség a fialás és a kölyöknevelés a gazdikeresés egy hosszú bonyolult folyamat még sokszor gyakorlott tenyésztők is kerülnek olyan helyzetekbe hogy gyorsan cselekedni kell a kicsik vagy az anya miatt, ilyenkor nincs idő ide írogatni...

A kutyád lletve az utódai sorsával, egészségével játszol nem beszélve a leendő 4-5-6-7-8- gazdi sorsával, hiszen elég ha egy kölyöknek nem szakad fel időben a burok tovább nem kap levegőt mint amit az agy károsodás nélkül kibír és lesz az alomban egy "fogyatékos" mint Mirco aki emiatt lerágta a saját fülét, neki megy mindennek 6 hónapos és a gazdik leadták altatásra mert selejt...kevesebbet élt mint Inox.

Inoxot is "jó helyre adták, gyerekek mellé"

Annyira szar a helyzet spániel fronton, hogy azt fel sem tudod mérni, na ezt rontanád tovább...


A méhgyulladás, az emlő és petefészek illetve méh daganat megelőzhető egy egyszerű rutin műtéttel az ivartalanítással. És meg lehet egy kérdést így is fogalmazni:

Tapasztalt spánielgazdik segítsetek, van egy x éves szukám Gyöngy/Pille... úgy gondolom ezért ezért és ezért hogy befedeztetném. Sajnos nem tudodm hogyan működik ez.


Erre majd kérdeznek és nem támadnak Te leírod, hogy ezt és ezt hallottam és válaszul javasolni fogják a többiek az ivartalanítást. Többiek alatt értem azokat akik amellett hogy ide írogatnak mentik a felesleges szaporulatból illetve a felesleges szaporulat miatt utcára kerülő kutyákat.


Az pedig hogy nálad nem is születhet Inox/Mirco/Don sorolhatnám az eddig mentett 450 spániel közül a betegeket csak és kizárólag lutri mivel feltételezem a szukád nics szűrve, nincs tenyészszemléje és a kan sem sőt az sem 100% hogy valahol nem rokonok...rokon párostás egyenes következmény a nyitot szájpadlás ( 6-ból kb 2nek) , amit azonnal altani kell ugyanis a kölyök kínok kínjával esorvad. Szoros rokonpárosítás pedig hoz plusz egy nyitot gerincű kölyköt is, azonnal altatás.


Na akkor én most megkövetlek, bocsi tényleg sokszor bunkó módon támadjuk azokat akik rosszul kérdeznek vagy azokat akik kötik az ebet a karóhoz már pedig nem ivartalanítanak hanem inkább fedzetetnek

( amúgy az ivartalanítással megelőzöd a fenti betegségeket a fialtatással csak lehet hogy csökkente a kockázatát, viszont növeled a vemhesség és a fialás alatt minden másnak a kockázatát ami a szuka életét fenyegeti, de ez hosszabb lélgzet vételnyi . És az ivartalanítás sokkal olscóbb is)

De ha felmérted mi a helyzet és az ivartalanítás mellett döntesz már megérte letámadni és bocsánatot kérni, mert ezt ha szépszóval leírod akkor -tapasztalatból mondom- nem fogják fel.

2011. máj. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
68%

Te majom kérdező!! azt hallottad???????azt hallottad h fialnia kell???hol élsz te???

Az állatorvosi kamar hivatalos álláspontja szerint nem kell egyszer sem fialnia a szukának.

NEm én mondom rosszindulatból, ez ma, 2011-ben a magyaroszági állatorvosok hivatalos álláspontja.

2011. máj. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:

Ha nekünk nem hinnél:

[link]

2011. máj. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
76%

A fedeztetés,ellés fájdalmas a kutyának,a vemhesség "csak"nagyon megviseli,csakúgy,mint az alom felnevelése.A végén már szabályosan menekül saját kölykei elől.

Az egy tudatlan emberek által terjesztett babona,hogy egyszer legalább ellenie kell,sajnos némely állatorvosnak csúfolt sarlatán is terjeszti.Miért?Azért,mert nagyobb anyagi haszna van egy vemhességből,mint az ivartalanításból.Elég szomorú,de ez van.A kutya nem lesz boldogtalan,nem lesz hiányérzete attól,ha soha nem ellik.

Abba belegondoltál,hogy akár bele is halhat egy ellésbe?Tudod,mennyi mondjuk egy császár?Mennyibe kerül egy alom felnevelése?

Mit csinálsz a nyakadon maradó kölykökkel?Ne hidd,hogy a fajtatisztákért kapkodnak!

A kutyáim ivartalanított fajtatiszták,semmi bajuk nincs,köszönik szépen,sőt!

2011. máj. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves válaszokat,a többiek elmehetnek idegorvoshoz!Minden jót,már megvan a kan,mert mindketten egészségesek!Különben,bár nem tartozik rátok,csakhogy megnyugodjatok,a családban és barátok közt lesznek szétosztva a kiskutyik.Tehát figyelemmel kísérhetem nővekedésüket is,tök jó!!
2011. máj. 16. 18:30
 29/40 panettone ***** válasza:
75%
Mintha valaki itt javasolta volna hogy nem kell bunkónak lenni javasolni kell az ivartalanítást...
2011. máj. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
Gratulálok! Ezért tart itt ez az ország ahol tart. A hozzád hasonló "intelligens" emberek miatt.
2011. máj. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!