Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kell megtanítani a...

Hogy kell megtanítani a kutyának h láb mellett menjen?

Figyelt kérdés
2011. máj. 15. 14:41
 1/6 anonim ***** válasza:
attól függ milyen fajta?
2011. máj. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
golden retriever, 9 hónapos,kan
2011. máj. 15. 14:50
 3/6 anonim ***** válasza:

Háát.. az én kutyámat (7 hónapos rotweiler-németjuhász keverék) úgy tanitottam meg,hogy mikor előre ment,húzott visszarántottam és leültettem.. vagy ha előremegy fokozatosan ránts 1-2 a porázon!

Remélem segítettem!

2011. máj. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Soha ne húzd a pórázt, hanem rántsd!

Ha húz, akkor fordulj meg és induljatok az ellenkező irányba. Egy ideig körbe-körbe fogtok menni, de rá fog jönni, hogy így nem lesz séta. Azért a mozgásigényét elégítsed ki. Oszd be a sétát, hogy pl 15 perc láb mellett 5-10 perc szabad szaglázás, felfedezés.

2011. máj. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

póráz nélkűl gondoltam.


bocsi ezt nem írtam

2011. máj. 15. 15:24
 6/6 92anna válasza:
Jéézus! Semmi esetre se rángasd a kutyádat,mert ezzel nem fogsz elérni semmit. Sajnos előbb pórázon kell melletted mennie, ha azt megtanulta,akkor ha nem lesz rajta póráz akkor is láb mellett fog közlekedni. Kezd úgy, hogy rövid pórázon fogod. Ha nagyon húz,akkor megállsz és szólsz neki vagy csettintesz vagy bármi. A lényeg az,h rád figyeljen és észre vegye,hogy megálltál. Egy idő után rá fog jönni,hogy te vagy a vezér és addig nincs séta,amíg nem megy szépen melletted. De ő egy viszonylag nagytestű kutya. Ha parancsra visszamegy hozzád, akkor néha hagyd egy kicsit futkározni is,mert ez a séta lényege! Nem az,hogy végig a lábad mellett menjen.
2011. máj. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!