Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyust kérjek szülinap...

Milyen kutyust kérjek szülinapomra?

Figyelt kérdés

Jövő hét szerdán lesz a 15. születésnapom. A szüleim megengedték a kutyát. Én egy hosszúszőrű kutyusra gondoltam mert nagyon szeretem fésülgetni és ápolni az állatokat. Egyszer más volt egy nyulam.:) Az a lényeg hogy kicsi legyen ( ne mind egy csivava annál azért nagyobb) de kisebb mint egy spániel. Lenne rá időm fésülni és sétáltatni is. :)

Válazokat várja : Egy leendő gazdi :)


2011. máj. 15. 21:07
1 2
 1/20 anonim válasza:

Nem tudom talán palotapincsi?Sok féle kutyus van akik kicsik és bizony ápolni kell a szőrüket!


AMIRE KÉRLEK, hogy lehetőleg nézzetek szét menhelyen, ha anyudék nem akarják, akkor mondd el nekik is, hogy kegyetlenség volna még az esélyt sem megadni azoknak az állatoknak!!!Akik tenyésztőnél vannak, szinte 100% hogy elkelnek, viszont akik menhelyen vannak, nem biztos, sokukat elaltatják, ha nem találnak gazdit, pedig nekik is nagyon szükségük volna egy gazdira aki szereti és ápolja őket, kérlek ennyit tegyél meg! Ha meg zavar hogy már felnőtt, gondolj arra hogy legalább már szobatiszta!:P Vagy arra, hogy milyen kegyetlen, hogy azért tengődik egy menhelyen, azért nem viszi haza senki, mert már nem icipici... :S

2011. máj. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Spitz(spicc) :) nekem is ilyenem van, közepes..hosszú a szőre..kis puffancs:) én imádom:)
2011. máj. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
menjetek el közösen egy menhelyre és válasz egy kutyust...ezzel lesz egy kutyusod és két kutyát mentesz meg, a tiedét és amelyik bekerülhet a helyére
2011. máj. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
egyértelműen spicc! Ha gondolod tudok ajánlani két kennelt is! Egyik itt van, ahol lakom, a másik pedig ahonnan az én kutyusomat hoztuk. De már nincs velünk:(
2011. máj. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 nory0722 ***** válasza:

Van olyan rövid szőrű,amit ápolni kell ugyan úgy. Én a foxit ajánlanám,de nagyon mozgékony,igazi kis eleven kutyus. Nekem beagle-m van,szintén nagy mozgásigényű,sokat kell törődni vele. Esetleg biscon vagy westi, vagy ami még nagyon tetszik,az a törpe schnauczer. Esetleg törpe spitz(bár az elég kicsi,csak a szőre nagy).


De ha nem kennelből veszel,akkor menj el a menhelyre. Ott is a 3-4 hónapos kutyákat keresd(azok nem parvósak-az már jelentkezett volna). Nagyon erős az immunrendszerük, nagyon hűségesek,és sokszor okosabbak,mint a fajtatiszta kutyák(nekem a beagle mellett egy keverék van,aki fél évig az utcán élt). Sokkal hűségesebb,kis nyalis,bármit mondok,megteszi:) Ezen kívül menhelyen vagyok önkéntes,tényleg hálás kutyák.

2011. máj. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 nory0722 ***** válasza:
És egyébként a menhelyeket is vannak fajtatiszta kutyák, fiatalok is. Ha már szaporítótól vennél,inkább menj menhelyre,hátha találsz olyat,ami tetszik. Lehet,hogy sokallod a pénzt,amit elkérnek érte,de nálunk pl csak oltva,chippelve adják ki a kutyákat(nagyobbakat ivartalanítva-kicsiket szerződéssel).
2011. máj. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Menhelyről azért nem szeretnék kutyust mert nem fajtatiszta és mi versenyeztetni is szeretnénk majd.

És a felnőtt kutya nehezebben szokik át gazdira. A spiccek aranyosak de , túlságosan cicomásak. Nem leszólásnak szántam.

2011. máj. 15. 21:23
 8/20 A kérdező kommentje:
A bischon havaneset megnéztem és nagyon aranyosabb. Ha tud valaki ír róla valamit?
2011. máj. 15. 21:25
 9/20 anonim válasza:
Nekem bichon havanese-m van, ők aztán tényleg ápolásra szorulnak! Göndörös, sűrű szőrük van, heti egyszer fésülni kell, de nem szabad agyonnyúznia a kutyát holmi verseny miatt! Én az első válaszoló vagyok, nagyon sajnálom, hogy meg se próbálod a menhelyt, nem tudhatod hogy visznek-e be oda akár fajtisztát, ez a kutyafajta mostanában eléggé túl van tenyésztve, én mindenképp megpróbálnám...
2011. máj. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 nory0722 ***** válasza:
Uncsiméknak az van. Jó tenyésztőtől érdemes venni,mert sok bajuk van a túltenyésztetteknek. Aranyos kutyus,náluk igazi jelző kutya:) Szereti az ember közelségét,mozgékony,bár nem túl nagy mozgásigényű. A többi szerintem nevelés kérdése.
2011. máj. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!