Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felétek van most kennelköhögés...

Felétek van most kennelköhögés? Ti oltattok ellene?

Figyelt kérdés

Mostanában megint hallom, hogy a környéken egyre több kutyának van kennelköhögése. Ti tudtok erről, vagy mi vagyunk csak ilyen szerencsések?


dillemmázom, hogy érdemes-e oltatni, mert eddig két doki is lebeszélt, de nem szeretnék megint átesni a víruson...


2011. máj. 16. 07:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

én nem "hiszek" benne.


a kennelköhögés nem konkrét vírus vagy baktérium, hanem mindkettőből többféle együtt, egyszerre. van olyan koktél, ami elvben védelmet ad ellene, de ezek könnyen rezisztenssé válnak, plusz semmi nem garantálja, hogy az a kombináció éri el a kutyádat, ami ellen immunizálták.


nekem egyébként van olyan kutyám is, aki egész egyszerűen el sem kapja soha, pedig legalább 3-4x élt együtt (tehát huzamosabb ideig volt a közvetlen környezetében) kennelköhögős kutyával. ilyenkor annyit tettem, hogy adagoltam neki immunovetet és béres cseppet a kajájához.

és láttam olyat is, hogy immunizált kutya kapta el újra...

2011. máj. 16. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én meg echinaceat szoktam adni ilyenkor védekezés képpen, de mivel sokat járunk nagy kutyatársaságba (suli, menhely) elég nagy eséllyel megszívjuk minden évben. Tavaly azt mondta a dokim, hogy három éves kor fölött ritkán kapják el, de most megint mintha szipogna az egyik kutyám... Csak állandóangyógyszerrel tömni se akarom, lehet hogy akkor inkább már jobb lenne az oltás.
2011. máj. 16. 07:50
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem oltanak kennel köhögés ellen, hanem orrba csepegtetnek, ami elég nagy tor túra, főleg ha nagy testű és erős kutyád van...

Nekünk az állat orvos javasolta, csak egyszer kell beadni. Amúgy meg bármely oltó anyag ellen immunizálódhatnak a kórokozók, főleg véletlen mutációval.

2011. máj. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
oltanak ellene! van oltás és csöpögtető is. Mi is sokat járunk a kutyákkal..én is be szoktam adatni
2011. máj. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Ninna ♥ ***** válasza:
Van ellene oltás is, nekem mindkét kutyám megkapta, jobb félni, mint megijedni. Én minden évben Lyme-kór ellen is beadatom a védőoltást..
2011. máj. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Van oltás, de mint a neve is mutatja,főleg nagy egyedszámú kennelekben lép fel fertőzésszerűen!Több előttem szóló is helyesen a lényegre tapintott, de oltani ellene egyénileg nem sok értelme van!Egy pár válfaja ellen oltva van a kutyus,de a többi 200 ellen nincs,tehát a megfázásos köhögést nehéz elkerülni,nehéz eltalálni pont azt a vírust, ami éppen megtámadta kutyánkat,védőoltással!Nagy kennelekben,menhelyeken, sűrűn előforduló gond.Évek óta, kennelemben is olyan kombival vakcinázok, ami elvileg védene ellene. Sajnos nem 100%-os. Hát ha egy-két kutyusom lenne, nem oltatnék!( Persze, ez az én -tapasztalaton alapuló- véleményem!)
2011. máj. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!