Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rossz egy yorki kutyusnak ha...

Rossz egy yorki kutyusnak ha ivartalanítjunk?

Figyelt kérdés
A yorki fiu kutyusom mindig nyuszök mert kanos és van lány kutyusunk is és nem akarunk kölyköket baj ha a fiut ivartalanítjuk?Kérjek hamar válaszoljatok!!!Köszönöm
2011. máj. 17. 14:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy baj! Ezzel plusz éveket adtok neki, és egy csomó betegségtől megóvjátok, szökős sem lesz, nagyon sok előnye van az ivartalanításnak. Csak azért megy a szukára, mert az ösztönei hajtják, nem azért mert jó neki a párosodás. Minél hamarabb ivartalanítjátok annál jobb, hidd el neki is csak jót teszel ezzel ;)
2011. máj. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
nem tudom, de biztosan ót teszel vele!
2011. máj. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Hovarju ***** válasza:
65%

Egyáltalán nem baj. Jót fog tenni a kutyának és nektek is. Sokkal nyugodtabb lesz és nem fog gerjedni a tüzelő szukákra. Szerintem a szukát sem ártana ivartalanítani, mert egy csomó betegségtől megóvod őt is és más kutyák sem fognak tüzelési időben üldözni.

Arra viszont figyeljetek, hogy ha csak a kan kutyát műtik meg, műtét után még kb. fél évig nemzőképes. Kb. ennyi idő kell arra, hogy kiürüljenek a hormonok a szervezetéből.

2011. máj. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Úgy van ahogy többi válaszoló is leírta :)
2011. máj. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat sokat segítettetek.DE attól félak(azt mondták),hogy ha ivartalanítva lesz el fog hízni ez igaz???
2011. máj. 17. 15:12
 6/18 Hovarju ***** válasza:
hogy el fog-e hízni tőled függ. Igaz hajlamosabb lesz a hízásra, de ha odafigyelsz rá és sokat sétálsz vele és játszhat kutyák közt, nem fog elhízni. A rendszeres mozgásra egyébként az ivaros kutyáknak is szüksége van. Úgyhogy szerintem emiatt ne aggódj. Játssz vele nagyokat és figyelj oda az etetésre.
2011. máj. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
És a természete sem fog változni? Nem lesz ingerlékenyebb??
2011. máj. 17. 15:26
 8/18 anonim ***** válasza:

én a tacsi szukámat ivartalaníttattam. 1 hét alatt tul lettünk a nehezén. nem változott jellemre. azért mondják h hizékonyabb mert egy ivartalan kutyának kisebb az energia igénye, ezért az azonos mennyiségű táptól hizhat. de ezt te magad is tudod kontrolállni. vissza kell venni kicsit az adagból.

én nem vettem vissza, nem kelltt sokat mozog. 8,3 kg, majdnem sovány, pedig többet is eszik mint ami elő van irva.

ne izgulj, csak előnyei vannak. de előtte engem is riogattak h természet ellenes meg minden...de nem történt semmi rossz.

2011. máj. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

15:01-es, a kan kutyának ha kiveszik a golyóit, akkor az még fél évig nemzőképes? Ezt azért gondold át mégegyszer! :)


Amúgy a szukát is érdemes lenne ivartalaníttatni, mert arra különösen igaz, hogy évekkel meghosszabbíthatja az életét egy teljes kipakolás! Úgy nem kaphat el egy csomó olyan nőgyógyászati betegséget, amit szinte biztosan el fog kapni, ha nem pakoltatjátok ki.

2011. máj. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Mitől lenne nemzőképes?Hol olvastad ezt?

Egyébként vannak speciálisan az ivartalanított kutyáknak gyártott tápok pl.Pro Plan,Flatazor.

2011. máj. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!