Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyaeledel tökéletes...

Melyik kutyaeledel tökéletes akutyáknak?

Figyelt kérdés
2011. máj. 22. 10:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Tapasztalatom szerint felesleges költeni a méregdrága "szuperprémium"(ilyen minősítés ugyanis hivatalosan nincs,a gyártó írja rá)tápokra.Végigpróbáltam mindet,ami Magyarországon kapható és mindtől volt valami bajuk.A középkategóriásoktól még véletlenül sincs,és az összetételük sem rosszabb,mint az agyonreklámozott csodáké.A gazdi bedől a hülye dumának,hogy állatorvosok is ezt ajánlják(persze hogy ajánlják,pénzt kapnak érte),meg tenyésztők is ezt etetik(ciki lenne a plecsnigyűjtögetésen azt mondani a másik tenyésztőnek,hogy középkategóriással etet),és nem olvassa el az összetételt,ami árához képest kevés hús és sok gabona.

Én Brit vagy Josera táppal etetek,táp tetejére teszek 1-2 nyers csirkenyakat vagy farhátat,teljesen jól bevált.Érdekes módon ettől semmi bajuk.

2011. máj. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én belsőségekkel, nyakkal,farháttal szoktam keverni néha a tápot,de általában csak a húst kapják,tápot nem.
2011. máj. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
én Cézárt, meg Président-et szoktam adni a kis Uszkáromnak lehet drága, de ízlik neki :DD
2011. máj. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
elsőnek: Amire rá van írva, hogy szuperprémium, általában nincs tele gabonával, te a chappi, pedigree, és társairól beszélsz. Nem mindig éri meg megfizetni a márkát, de pl egy orijen, hill's, és egy dog chow között vannak különbségek. Amúgy mi baja volt a kutyádnak a prémium tápoktól?
2011. máj. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Kutyáim az ilyenekhez hozzá se szagolnak. Belszervek, csontok, csirke, kacsa, vadhús és bármi ami van. De főleg húsok.
2011. máj. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

11.27-esnek:bocsika,de sok évtizedes kutyás múlt után meg tudom különböztetni a "sarki bolti"meg a "szuperprémium"(nak csúfolt) tápokat.

Itt van mindjárt a nagy Hill's:először kölyökként a bárányos tápjuktól úgy felfújódott,hogy majdnem belehalt.Felnőttként egy másik típusú Hill's-től konkrétan a vércukra ment az égbe.Eukanuba,Pro Plan,Pro Pac,Acana,Orijen:széklet rengeteg,szőr fakó és csúnya.RC:először körbef@sta a kerületet,felnőttként csak véresre marta magát a RC másik típusától.

A többi szupertáptól "csak"fülgyulladása volt.

Meg kell nézni,hogy általában 30% körüli húst tartalmaznak,szerinted mi akkor a többi?Hát gabona(kukoricát is oda lehet számítani nyugodtan).A középkategóriás tápokban is 30% körül van a hústartalom.Akkor?

A nagy csodatápok sorban vándoroltak ki a menhelyekre.Nagyon megérte,nem?

2011. máj. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
taste of the wild, orijen, acana gabonamentes, acana gabonatartalmú tápok-ezek kaphatóak a legjobbak közül-ezek a gyártók veszik figyelembe egyedül a kutyák igényeit a többi fényévekkel rosszabb minőség tele emészthetettlen ballaszttal vagy rossz minőségű, hasznosíthatattlan fehérjével
2011. máj. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Csak ezeket meg győzd megfizetni.

Csináltam egy kis összehasonlítást,minden tápból a sima Adultot vettem alapul:

-Hill's:34% hús,többi őrölt kukorica,szójaliszt,kukoricaglutén

-Belcando:23,5% baromfihúsliszt,kukorica,rizs

-Eukanuba:24% hús,többi búza kukorica

-Pro Plan:20 %(!!!!)hús,többi rizs,kukorica,kukoricaglutén,búza

Ezzel szemben pl.a Brit 20% körüli baromfihús,többi rizs,kukorica,búza.

Vegyétek figyelembe,hogy aljas módon csapnak be a gyártók:előreírják,hogy mondjuk 24% hús,mögötte egy csomó gabonaféle külön-külön leírva,de ha összeadjátok,a hús csak töredéke a gabona mennyiségének.Egy tonna kukorica 50 ezer ft körül van,hány ilyen zsák tápot lehet belőle csinálni?

2011. máj. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Orijennek hol 30% a hústartalma?
2011. máj. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Orijennek,Acana-nak több,de ki tudja azt megvenni bérből-fizetésből?Mármint a magamfajta kétkezi munkásra gondolok.

Egyébként egyik se tett csodát a kutyáimmal,semmivel nem néztek ki tőle jobban,mint most.

2011. máj. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!