Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rohanjak az orvoshoz vagy...

Rohanjak az orvoshoz vagy ráér holnapig? Furcsán veszi a levegőt.

Figyelt kérdés
Ma vettem észre kiskutyámnál (9 hós, tacskó), hogy olyan furcsán veszi a levegőt, mintha kattogna valamije légvétel közben. Hasonló a hangja a gólya kelepeléséhez, nem tudom máshoz hasonlítani. Közben meg vidám, jól elvan, rohangászik az udvaron, bújik, nyalogat, ugat stb., tehát semmiben nem más, mint eddig, "csak" ez. Nem tudom, mi lehet ez. Ezt is csak akkor hallottam, amikor hazaértünk a sétából, azóta nem, de akkor sem volt más a viselkedése. Holnap jön az állatorvos oltani a másikat, ráér szerintetek addig, vagy hívjam fel az ügyeletest?
2011. máj. 22. 18:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia:) Szerintem vidd állatorvoshoz. Nem lehet tudni hogy mi a baja... Az éjszaka nehogy megfulladjon szegény...
2011. máj. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, fő a biztonság. Lehet letapadt neki valami, vagy lenyelt valamit, de lehet légzőszervi probléma is akár..stb. Nem árt elvinni. Te is megnyugszol legalább.
2011. máj. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ok! Köszi!
2011. máj. 22. 18:21
 4/6 anonim ***** válasza:

Azt írod, hogy akkor hallottad mikor hazaértetek sétából, és azóta nem. Nem lehet, hogy csak számára sokat mentetek, nagyon kifáradt ráadásul még nagyon melege is volt?

Azóta mi a helyzet?

Mikor volt ez pontosan, hogy kattogva vette a levegőt (kb. óra)?

Ha azóta nem volt ilyen és most is minden rendben van, akkor figyelgesd, és holnap kérd meg az állatorvost, hogy vizsgálja meg.

Ha azóta is volt már, vagy rövid időn belül újból jelentkezik nála, akkor jobb ha telefonálsz az ügyeletre.

2011. máj. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én kutyám rendszeresen "kattog" ilyenkor a séták alatt, nagyon nem bírja a meleget. Olyan mintha azt mondaná, hogy kekekeke
2011. máj. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
a kutyus talán csak egy kicsit el van kényeztettve és túlpörgött a sok élménytől, túlizgatott a jelenlétetben ezért veheti részben így a levegőt másrészt meg lehet kevés ebben a párás hőségben az oxigén...ezért a szapora légzés, próbáld ki, hogy te sétáltatod a kutyát és nem a kutya téged + nem jutalmazod, inkább figyelmenkívül hagyod az izgatott viselkedését, szerintem nem fog így előfordulni többé:))) és egy boldogabb kiegyensúlyozottabb kutyád lesz...
2011. máj. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!