Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnék vhogy segíteni barátnőm...

Tudnék vhogy segíteni barátnőm félős kutyáján?

Figyelt kérdés

Nagyon fél a vihartól, pontosabban a villámlás és a dörgés az ami kiborítja. Tudom, hogy az lenne az ésszerű, ha valaki átvenné a falkavezérséget, és viharban nyugalmat árasztana magából, de ez nem fog megtörténni, én meg ugye nem vagyok ott annyit, hogy erről lehessen szó. Tegnap is dörgött, villámlott, próbáltam kaját adni neki, hátha többszöri próbálkozásra a dörgést azzal köti össze, de egyből a villám után nem fogadta el a jutalomfalatot. Remegett, folyton figyelt, látszott rajta, hogy nem képes felfogni mi történik, és h nincs veszély.

Ha esetleg vkinek volt hasonló tapasztalata, megoszthatná!

Köszi


2011. máj. 22. 21:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Csináljatok neki egy sötét és védett zugot, ahova ilyenkor elbújhat. A mienk akkor érzi magát biztonságban ha behúzódhat a bunkerjába. :)
2011. máj. 23. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
van menő kutyaháza, de ilyenkor inkább az ajtó elé kucorodik, ha kinyitjuk az ajtót, akkor meg próbál bejönni, és ha sikerül neki, akkor csak kivinni lehet, mert magától nem indul el. Nagyon rossz neki sajna, de nem látom mit tudnék tenni.
2011. máj. 23. 10:31
 3/6 anonim ***** válasza:

hozzá lehet egy kutyát szoktatni a zajokhoz csak nem interneten keresztül-pl. egy kutya rehabilitációs szakértő navigálása mellett

az természetes, hogy stresszhelyzetben nem fogad el ételt de ha még így is tenne csak a pánikkal kötné össze a jutalmat és ezzel csak ronthatsz a helyzeten, megerősíted a félelmében!

2011. máj. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
értem, köszi a választ!
2011. máj. 23. 13:22
 5/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk akkor nem igazán értem, mi itt a probléma. VEszélyben érzi magát, bemegy mert mellettetek biztonságban érzi magát. Hagyjátok h bemenjen amíg vihar van. Tudod van az a mondás, h ilyen időmben még a kutyámat sem verném ki....
2011. máj. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Szekeres Juli ***** válasza:

Hát ez azért nehéz ügy. Decemberben a mi kutyáink is bent vannak a petárdák miatt, de viharban nem hozom be őket, mert mi van, ha egyszer nem vagyok otthon, amikor kitör az égi háború?


A hozzászoktatás pedig nem is annyira bonyolult: először messziről, kicsi zaj, aztán nagyon lassan, fokozatosan egyre közelebbről, egyre erősebb zaj. Közben lehet jutalmazni, vagy még inkább dolgozni vele, és a teljesítményért jutalmazni. Ebben te is tudsz segíteni a barátnődnek, ha te adod a zajt, míg ő foglalkozik a kutyájával.

2011. máj. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!