Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó, hogy lenyírtam a szőrét,...

Jó, hogy lenyírtam a szőrét, vagy nem kellett volna?

Figyelt kérdés

Pekingi Palotakutyámnak tegnap lenyírtam a szőrét, hogy ne süljön ropogósra szegénykém, kb 4 mm-es most a szőre.


Viszont olvastam ma valahol, hogy a hosszúszőrű kutyáknak nyáron hőszigetel a bundája és nem szabad lenyírni őket.


Nagy baj, hogy lenyírtam a bundáját? Ugye nem fog pont emiatt majd hőgutát kapni vagy túlhevülni vagy valami... :S


2011. máj. 23. 13:50
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Felénk a pulik is sorba kopaszodnak ahogy jön a meleg.Egyiknek sincs baja tőle.Pedig szinte minden háznál az van.
2011. máj. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk pulink van, de azt a felszabadultságot és örömöt még semmilyen élőlényen nem láttam, mint mikor megnyírtuk.

2011. máj. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De akkor miért írták valamelyik honlapon, hogy nem szabad lenyírni a hosszú bundát, mert csak az ellenkezőjét érjük el annak, amit akartunk... Biztos van ennek valami valóságalapja, nem?
2011. máj. 23. 14:05
 4/9 anonim ***** válasza:

nekem is palotapincsim van és lehet hogy a nyírás folyamatától megőrül,de utána olyan boldog, hogy nincs ott az a nagy meleg lobonc...

Télen kell a szőr a hőszigetelés miatt:)

Biztos rosszul írták

2011. máj. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen,a hivatalos verzió az,hogy a kutyabunda télen fűt,nyáron hűt.De a kutyák véleménye észrevehetően más.Kifejezetten élvezik,ha megszabadulhatnak a nagy lobonctól.
2011. máj. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is ezt tudom mondani. Amikor a pulinkat megnyíratjuk észrevehetően jobb a kedve, élénkebb. :)
2011. máj. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szerintem egyáltalán nem mindegy, hogy pontosan milyen fajta kutyáról beszélünk. Minden kutyafajtának teljesen más a szőrzete, ezért is hangsúlyoztam ki, hogy Pekingi Palotakutya. na de mindegy, azért köszi a válaszokat.
2011. máj. 23. 19:58
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia! Én nem tudok sokat a palotakutyáról de a bologneese pl tudom, h olyan szőrrel rendelkezik, ami kitűnően szellőzik, és nem kell nagyon lenyírni, meg annak amúgyis nagyon pelyhes szőre van nem az a meleg lobonc. Lévén asszem Kubából származik, úh érthető. Sztem nézd meg a kutyád szőrét, ha az is ritkás, pelyhes és nem tömött akkor sztem legközelebb ne vágd le, de ha tömött szörű, akkor nyugodtan.

Apám barátnőjének bologneese-je van és volt velünk a sivatagban is és tényleg nem zavarta a meleg, viszont hidegben meg fázik nagyon, úh biztos a szőr szerkezetétől függ.

2011. máj. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
mindegy hogy milyen kutya. ondold végig logikusan. az állatok miért lennének másak mint az emberek? vagy multifunkcis szőrükval? dehogy is egyszerűen a hideg ellen így védekeznek, de nyárra ők se tudják lehullatni és rövidet növeszteni a helyére. nyugodj meg semmi baja nem lesz!
2011. máj. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!