Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 hónapos Német Juhászom az...

4 hónapos Német Juhászom az utcán agresszívan reagál a többi kutyára? Vagy csak fél tőlük? Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Van egy 4 hónapos Német Juhász kutyám, és már nagyon szépen sétál, egészen addig, míg meg nem lát az utcán egy kutyát a kerítésen belül, rögtön oda akar futni, csóválja a farkát.


Néhány helyen viszont feláll a szór a hátán, és ugat a kerítésen belül lévő kutyára. Ilyenkor akármit csinálok, ő csak a kutyára figyel.


Most ez még nem probléma, mer még kicsi, is el tudom rángatni, de mi lesz ha nagy lesz?


Nem tudom mi lehet ennek a pontos oka? és hogyan tudok tenni ez ellen? Biztos van valami módszer.:)


Kérlek segítsetek!:) köszönöm


2011. máj. 24. 02:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
59%
Közömbösítési feladatokat kellene végezni vele. Sétáltok, jutalomfalat nálad, mikor jön egy kutyás ház, akkor odanyomod az orra alá és azzal vezeted. Ha nem figyel a kutyára, akkor megkapja és nagy dícséret. Ha a kutyára figyel határozottan elrántod és "Fújj, rossz!" vagy amit használsz, ha rosszat csinál. Ezt ismételgesd, amíg rá nem jön, akkor ügyes, ha ügyet se vesz a kutyákra.
2011. máj. 24. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Össze kell ismertetni azokkal a kutyákkal.

A jutalomfalatos figyelemelterelés arra jó, hogy kizökkentsd az ugatásból, de szerintem óriási, a lehető legnagyobb hiba, amit csak el lehet követni, hogy annyiban hagyod. Így sosem tanul meg rendesen ismerkedni, ez a szocializáció alapja.

A lényeg, hogy te határozd meg, mikor mehet oda a másik kutyához, és soha ne vidd oda a másik kutyához úgy, hogy ugat, vagy húzza a pórázt, vagy nagyon fixírozza a másik kutyát. Ilyenkor ránts egyet a pórázon, fordítsd el, higgadjon le, csak aztán vidd oda szaglászni.

2011. máj. 24. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Hát szerintem ez nem a legjobb ötlet. Egy, hogy soha nem vinném oda kerítéshez ismerkedni a kutyám. Nem tudhatod hogy reagál a másik, aki ugye védi a területét, vagy akár a gazdája mit reagál. Én elég pipa lennék, ha minden kutyát idehoznának a kerítésen keresztül szaglászni :S És ha megharapja kerítésen át, mert az az ő területe ki a hibás? Majd hibáztatja a gazdát, aki ott lakik, hogy milyen agresszív kutyája van.

És akkor a betegségekről még nem is beszéltem, nem tudsz semmit arról a kutyáról, és ez fordítva is igaz.

A másik meg, hogy ezzel csak azt éri el, hogy megerősíti a rossz viselkedést. A kutya oda akar menni, és oda is mehet, magyarul a kutya irányít.

Meg séta közben munka van, ne az legyen, hogy minden háznál meg kell állni, főleg, ha sietsz valahova. Az lenne a lényeg, hogy ne törődjön a kerítésnél tomboló kutyákkal.

Ha haverkodni szeretne, akkor meg kell beszélni kutyás ismerőssel időpontot, elmenni olyan helyre, ahol el lehet engedni őket, és ott pajtizni.

2011. máj. 24. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Mint említettem, a lényeg az, hogy a gazda határozza meg, mikor mehet oda a kutya a másikhoz, tehát ő irányít!


Azt is írtam, hogy felfokozott, támadó, agresszív viselkedéssel soha ne vigye oda, kizárólag higgadt, behódoló állapotban, (csak figyelmesen kell olvasni) így nem a rossz viselkedés erősödik, hanem pont fordítva!


De végülis az is megoldás lehet, hogy mindig eltereljük a kutya figyelmét. Ezt mondjuk együtt jár 10 évnyi póráz cibálással, de sebaj.

Szerintem azt kellene megszűntetni, hogy a kutya amiatt legyen izgatott, hogy nem mehet oda a másikhoz. Meg kell tanítani, hogy ha jól viselkedik, akkor odamehet, ha a gazda is úgy akarja.

Éss láss csodát, ha nem ugatva fog közeledni a másikhoz, az sem fogja a kerítésen kezesztül megharapni. (úgy egyébként sem)

Először persze azt kell elérni, hogy sétálni lehessen vele rendbontás nélkül.

2011. máj. 24. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Jólvan, majd a kérdező eldönti neki melyik módszer szimpatikus. Az én kutyám le sem sz@rja a kerítésnél lévő kutyákat séta közben, pedig tombolnak, majd kidöntik a kerítést. És én ilyenkor büszke vagyok rá. És jutalomfalattal tanítottam. 4 hónapos korára már gyönyörűen sétált, soha nem akart odamenni kerítéshez.

Viszont azt megcáfolnám, hogy nem harapja meg a másik kutya. Nekünk is az egyik kutyánk simán megharapná (és itt az utcában is bármelyik). Az enyém is egyszer véletlen közel ment egy kerítéshez és a kutya már cibálta is be. Pedig megadta magát, lefeküdt neki. De a másik áttörte a kerítést. És mégegyszer...képzeld kicsit a másik fél helyébe is magad...

2011. máj. 24. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Biztos,hogy minkét fél helyében pipa lennék.

A kutya igenis tanulja meg,hogy ha séta van,akkor séta van. Az enyém tudja,hogy a lábhoz parancs után pisilni se állunk meg, szaglászni se állunk meg,csak ha elhangzik a mehetsz.

Nem vinném a kerítéshez,mert nem tudom,milyen a túloldalt lévő kutya. És ha pechemre mondjuk kiugrik? VAgy kiharap? Vagy beteg?És így ne fogja az enyém se a behódoló,nyugodt magatartást eltanulni,ugyanis a másik a területét védi,tehát nem lesz nyugodt.

De a másik fél részéről engem spec. rohadtul idegesítene,ha azért lenne idegbeteg a kutyám,mert sok hülye idehurcolja a kerítés elé a kutyáját,és hergeli vele az enyémet.

Ez hülyeség.

Kutyás talikat kell megbeszélni,és közömbösíteni a házban,kertben lévő kutyákra.

2011. máj. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
És úgy egyébként meg mi keresni valója van a te kutyádnak egy idegen ház kerítésénél? Nem gondolod hogy ez gáz,kedves hozzászóló?
2011. máj. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Én sem örülnék, ha valaki a mi kerítésünkhöz hozná a kutyáját, ezzel idegesítve a mieinket. Van az utcában egy gazdi, akinek szokása megállni a házunk előtt a kutyájával percekre, a mieink pedig majd meg őrülnek tőle. Rohadtul bosszant a dolog.

Évekkel ezelőtt spánielem volt, aki csóválta a farkát, ha az utcán kutya sétált, nézte érdeklődve kerítésen belül. Egyszer egy barom a rottweilerét sétáltatta, a kutyusom feltette a kerítés lábazatára a lábát, nézett érdeklődve kifelé. A roti elkapta szegénykém lábát és cibálta volna kifelé. A gazdája nem tudta eleresztetni vele a spániel lábát, aki egyfolytában visított. Nagy sokára engedte csak el. Az volt a szerencse, hogy a spánielemnek nagyon dús, tömör szőr volt a lábán, így nem sérült, nem vérzett és nem tört el a lába. Szegényke, ezután soha többet nem ment a kerítéshez közel, ha kutyát látott.

Képzeljük el ezt egy gyerekkel, aki játszik az udvaron és a kerítésbe kapaszkodik. Mi van, ha őt kapja el a kutya? A fiam 6 éves volt ekkor.

2011. máj. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Az én kutyámmal végülis ennyi a probléma, hogy néhány kerítésen belül lévő kutyára el kezd ugatni, és oda akar menni. De például unokatesómék kutyájával nagyon jól kijön. Mióta megvan nekem a kicsi, azóta visszük őket többször együtt sétálni, és udvarban is többször össze vannak engedve.


De séta közben elég kellemetlen, amikor meglát kerítésen belül egy kutyát, és oda akar menni, és némelyiknél úgy veszem észre agresszívan reagál..


Megpróbálkozok egy két módszerrel.


De arra még kíváncsi lennétek, hogy azok alapján amiket leírtam azt jelentheti, hogy a kutyám fél a többitől, és azért viselkedik így, vagy esetleg barátkozni akarna?:D

2011. máj. 24. 12:41
 10/17 nanakuty válasza:

Szerintem ha van lehetőséged vidd kutyák közé. Legjobb lenne egy kutyaiskola, ahol szabadon játszhat a többi kutyával. Így rájön hogyan kell kommunikálni, és ha jó sulit választasz már oviban megtanítanak rá, hogyan tudod a kutyád figyelmét magadra irányítani és kezelni az ilyen helyzetekben.

Addig is, próbáld úgy sétáltatni, hogy éhes legyen. Vigyél neki spéci jutalomfalatot /virsli, sült hús, máj .../ és ahogy az első válaszoló írta, ha elkezd a másik kutyára figyelni, "dugd" az orra elé és ha szépen arra figyelve elsétál a kutya mellett megkaphatja.

Megkérdezhetem hol laksz?

2011. máj. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!