Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért véd ennyire a Német...

Miért véd ennyire a Német juhászom?

Figyelt kérdés
1 héttel ez előtt hozam haza az erdő széléről egy csont sovány Német juhászt. Tegnap itt voltak az ismerősömék. A másik 3 kutyám nagyon jól ismeri őket. A Német juhász is meg szagolta őket meg nyalta a kezüket de mégis végig ott volt a lábam melett. Beszélgettünk és mikor az egyikük emelte a kezét a kutya ugrott volna naki, de szerencsére el kaptam a nyakörvénél fogva, és be zártam a kennelbe. Onnantól kezdve végig ugatta őket. Az tudom hogy egy őrző-védő fajta. De ennyire meg szerettett minket hogy így véd?
2011. okt. 9. 14:50
 1/8 Hailey13 ***** válasza:
0%
mit nem adnék egy ilyen kutyáért..:D
2011. okt. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem. Jelenleg falkavezérnek érzi magát, ezért véd, hiszen a falkavezér dolga a szukáját megvédeni.
2011. okt. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Pontosan úgy van ahogy az első írta.A kutya falkavezérnek képzeli magát,és neki ez a dolga..A ranglétra tetején nem te a gazdi áll,hanem a kutyád.
2011. okt. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

ma 15:00

javítok* úgy van ahogy a második írta

2011. okt. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Pontosan a kutyád a falkavezér! :/ Ezen változtatni kéne se sürgősen!
2011. okt. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

1 hete van nálad. Nem tudhatod, az előző helyén miként, mire tanították.

Elkezdheted a Te elképzelésed szerint nevelni.

2011. okt. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Olvasd el Jan Fennel Kutyapszichológia c. könyvét.

Nem, ez nem jó dolog. A kutyádért Te vagy felelős, és nem ő érted. És a kutyának az egy nagy teher, ha úgy érzi, hogy védenie kell téged, arról nem is beszélve, hogy ha egyszer tényleg rátámad valakire, akkor ott nagy baj lesz:(


Más az, ha egy kicsit féltékeny, az én kutyám azt szokta csinálni, ha épp másik kutyát simogatok, hogy betolat közénk. Nemes egyszerűséggel odatolja a farát:D De nem agresszívan, egyszerűen, hogy vegyem már észre, hogy ő is ott van. Nálam ez még belefér, de ha morogna, vagy ne adj Isten harapni próbálna, akkor kőkemény szigor következne.

2011. okt. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ha jön valaki már mindig be van zárva szóval baj nem lehet. Az hogy ő a falkavezér nem hiszem. Mert bármit kérek meg csinálja parancsra jön és mindig utánnam jön. Nem eszik addig míg én nem engedem neki. Erre már meg tanítottam. A védő ösztön nekünk jól jött mert egy ijen kutyát szerttük volna. Az úton nem agresszív senkivel sem.
2011. okt. 10. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!