Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Klikkeres kérdések? (Kérdésed...

Klikkeres kérdések? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Ha a klikkert csak trükkök tanításra használom, az gond? úgy értem, hogy sétakor más módszerrel tanítom, mert a klikker nem jött be. Nem zavarja ez össze?


Mit csináljak ha a kutyám bekapja a mutatópálca végét ahelyett , hogy megérintené az orrával?


És ha lekések egy pillanatot a klikkerrel, pl leül és én nem voltam résen akkor nem baj ha klikkelek később, vagy már egyáltalán ne?


2011. máj. 24. 14:59
 1/4 anonim ***** válasza:
nem zavarja össze, későbbi pillanatban csak akkor klikkelj, ha még pl ül, ha már nem azt csinálja amit mondtál, ne klikkelj.
2011. máj. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


Én személy szerint a jutifalat és a klikker ellen vagyok.


Van helyette sok fokozatú dícséret és szídás is.

Én momentán a helyesen végrehajtott feladatot első körökben nagy dícsérettel, mely később csökken egy bizonyos mértékig jutalmazom, a rosszul végrehajtott feladatot sehogy sem jutalmazom, míg, amit nem szabad a kutyának megtennie arra van a negatív megerősítés.

A klikker trükkök tanítására és azok alkalmazására jó.

A kutyád nem fog megzavarodni a két féle képzésmód között, de meg fogja tanulni, hogy egy műveletsort kétféle jelzésrendszeben egyformán kell végrehajtani.

Ha rákap a páca végére, az azt jelenti, hogy játszik vele.

Laza csuklómozdulattal a pálcával csapj az orrára, ezzel jelezve, hogy nem jó amit tesz.

Ha elszúrtad a klikkerezést, akkor inkább ne is klikkelj, hanem ismételtesd meg a műveletsort és akkor klikkelj.


Remélem tudtam segíteni.


Üdv!

2011. máj. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az, hogy nem működik a séta alatt, sok mindenen múlik. Ha kell ebben segítség, szólj!


A pálcánál: a kommunikációs defekt oka sokféle lehet:

A) Mozgatod a pálcát, ezért a kutya utánakap - ne mozgasd!

B) A pálca végén lévő labda játék, a kutya esetleg amúgy is labdás - érintsd a pálcát valamihez, akár a földhöz, és akkor klikkelj, ha odaszagol!

C) Mindig akkor klikkelsz, mikor kitátja a száját, illetve bekapja - klikkelj előbb!

D) Fektesd, vagy ültesd le a kutyát, és kérd, hogy tartsa ki ezt a pozíciót, ha feláll, tedd vissza! - Arra klikkelj, hogy a kutya a pálcát nézi, ne az érintésre!


Ha rosszkor klikkeltél, azzal összekevered a kutyát, nehezebben érti meg, mit szeretnél. (nem csoda, hogy a séta alatt nem vált be :) )


Semmiképpen ne koppints az orrára a pálcával! Nem az ő hibája, hogy félreérthető információkat kap Tőled.


További tippeket a KLIKK! c. könyvben találhatsz, vagy a www.klikker.hu oldalon

2011. máj. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) Sokat segítettetek. Utolsó: Ha már így felajánlottad, élek a lehetőséggel :) (séta)
2011. máj. 24. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!