Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Havanese kölyök kutyám van....

Havanese kölyök kutyám van. Mivel etessem?

Figyelt kérdés
A kis drágám 8 hónapos. Eddig pedigree-t evett, aszpikosat. Nem nagyon vált be, mert nagyon koszos lett a feje az aszpiktól. A többi fajta pedigree-t nem eszi meg. Most nézegetem, hogy milyen tápokat lehet rendelni neten. Mik a tapasztalataitok? Mivel etessem szerintetek? :) Mindenképpen konzerves kell, mert a szárazat nem eszi egyáltalán.
2011. máj. 24. 15:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Azért nem eszi mert elvan kényeztetve. A pedigree és társa szarok...tele vannak színezékkel 4% hús plusz gabona (ez nem ló hanem kutya) A konzervek 80% ban vizet tartalmaznak és még annyi tápanyag sincs bennük...konkrétan drága vizet veszel neki.

Vegyél neki normális tápot (egy ilyen kicsi kutyának még a szuper prémium minőségű táp se kerül sokba)

Szerintem jó a Pro plan, Profine, Josera, Brit, Royal Canin ha idősebb lesz az Acana, Orjen is nagyon jó

2011. máj. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1 nap után megeszi a szárazat, ne aggódj.

prémium tápot adj neki (egy ilyen kicsinél nem akkora különbség) A pedigree az egyik legszarabb táp

2011. máj. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A pedigree egy rossz marka, tele izesitovel ami miatt a kutyak szeretik de nem egeszseges. A husos konzerv meg szinten rossz, nincs benne minden amire a kutyanak szuksege van.

A legjobb es legegyszerubb a tap, nalunk a Pro Plan es a Happy dog valt be, tobb izesites is van, ezekbol valogassatok, ha ehes lesz majd ugyis megeszi.

2011. máj. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem egy éves havanese kutyusom van, eleinte ő sem ette meg a száraz kaját. Aszpikosat kapott először, aztán később fokozatosan kapott szárazat. Ha éhes lesz, hidd el, meg fogja enni!!!! Nem szabad, h folyton aszpikosat egyen.. a gyomra is kikészül egy idő után, és a fogai is nagyon rosszak lesznek. Az előttem szólóknak igaza van, ilyen kicsi kutyánál még a "márkásabb" tápok is tökéletesek... Nem vészes az áruk szerintem. Mi most például Royal Canint adunk neki... nem eszik belőle sokat. Néha-néha, havonta 1x kb kap aszpikosat is, csak a változatosság kedvéért :)
2011. máj. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
első!!nem kell egyből lehurrogni a kérdezőt:),mi állatorvosunk szerint,a pedigree is nagyon jó,csak nem mindegyik..8hónapos a kutyája,nem tudhat mindent pontosan..egyébként az én kutyusom se ette meg elsőnek a szárazat,de aztán vizbe áztattam és már eszi:)
2011. máj. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én is jártam állatorvosira...pontosan tudom mennyit tanítanak a kutya etetéséről...megsúgom: szinte semmit. Amit tudok azt külön tanultam meg. A pedigree és társai teljesen alkalmatlanok kutya etetésre
2011. máj. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

az állatorvos azért mondja hogy jó táp a pedigree mert pénzt kap érte. ez van. gyógyszergyártók is külenek ügynököket orvosokhoz, hogy az ő gyógyszereiket írják fel...

amugy a táp beáztatásáról kezdj leszokni, mert ha nem rág fogköves lesz (nekik a rágás a fogmosás) ami ínygyulladáshoz, az sorvadáshoz vezet és kihullanak a fogai.

ha mégsem akarsz royal canint v egyéb ilyen drágát venni, akkor sincs gond. vannak nagyon jó tápok olcsón, amiket előzőleg is irtak. josera (én ezzel etetek), dog chows, happy dog ...

2011. máj. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!