Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért bántotta? (Kérdésed túl...

Miért bántotta? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Van egy foxim(csipesz) és egy németjuhászom(Nati).Csipesz 1 hete elett egy kiskutyát,nagyon egézséges és szép is volt viszont a 3. napon történt valami.Kiléptem az ajtón és láttam egy béldarabkát utánna észrevettem,hogy a Nati szája tiszta vér a kiskutyust pedig nemtalálom sehol,Nati megölte.Csak azt nemértem,hogy miért.:'(
2011. máj. 25. 13:51
 1/7 anonim ***** válasza:

ilyenkor szétszokták őket választani.

Nekem is ilyen votl sajnos,de nekem kiscicákkal.

A Kutyám megette..de ami abból az alomból megmaradt,azokkal jól elvan.

Szerintem Dominancia avgy nem tudom lehet,hogy vrágcsálónak nézte vagy... fogalmam sincs..:/

2011. máj. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezért nem szokás más kutyát a kölykök mellett hagyni. Alapvető szabály....
2011. máj. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen,szét is voltak választva mert a kölyök és az anyja itt volt bennt az előtérbe,de valahogya németjuhász kinyitotta az ajtót és bejutott hozzájuk.De akkor az anyja miért nem védte meg a kicsit?Annyi kérdésem lenne még.:(
2011. máj. 25. 14:10
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem védte,mert gondolom a német juhász a domináns.

"joga" volt ezt tenni.

Jobb lenne ivartalanítani,mert látoma tüzelésnél se "sikerül" elzárni, és ellés után se.

Figyelj,hogy most a foxi ne kapjon emlőgyulladást.

Ha nagyon feszes,forró akkor jegeljétek.

2011. máj. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Minikitty ***** válasza:
Dominancia! Gondolom a két kutyád közül a német juhász a falkavezér és a falkában csak a vezérnek lehet kölyke. Ez legtöbbször az ember gyerekeknél nem jelent gondot, de ha egy kutyának születik kölyke akkor a dominánsabb dönti el, hogy a kölyöknek van-e helye a falkában vagy sem. Egy foxi semmit sem tehet egy német juhásszal szemben, hiába akarja megvédeni a kölykét.
2011. máj. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ahogyan már előttem megírták. Egy falkában csak a domináns egyedek pározhatnak, ha alárendeltebbeknek mégis sikerül, akkor a kölyköket a dominánsabb elpusztítja.


Ezt csak akkor tudod kiküszöbölni, ha te vagy a legdominánsabb, és te kijelölöd a védettségüket, de ehhez elég sok tudás és tapasztalat kellene, pont úgy, mint a tenyésztéshez. Láthatóan neked ez nincs meg.

Nem kéne az embernek istennek képzelnie magát, hogy tudatlanul életekkel játsszon.

2011. máj. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

miért bántotta?

mert felelőtlen emberek vették őket magukhoz akiknek fogalmuk sincs a kutyák viselkedéséről, természetes igényeiről...

2011. máj. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!