Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kis kutya nem kutya?

A kis kutya nem kutya?

Figyelt kérdés
Sajnos nem értem az ilyen embereket, és sajnálom is őket.. rengeteg olyan ember van, aki előadja mennyire szereti a kutyákat és hogy mennyire értenek hozzá stbstb..de a kutya deréknagyságnál kezdődik..a csivava és a yorki nem kutya mert pici? Ennyi erővel a törpe növésű ember se ember? :S A pici kutya nem kutya, de ha panelba hozunk nagy kutyát már állatkínzók vagyunk..? Vagy csak én reagálom ezt túl?:D
2011. máj. 25. 22:47
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
Utolsó kérdésre a válasz: igen. Ne érdekeljen ki mit mond, ha eteted, rendesen sétáltatod (nagy kutya = nagyobb mozgásigény) van normális helye, addig tűrhető. Viszont tény, hogy a nagyobb kutyákat nem panelba tervezték...az általad említett kiskutyák pedig annyira elcs...ettek, hogy már ígyis úgyis mindegy...
2011. máj. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Ha azt vesszük, hogy a kutyák a farkas háziasított leszármazottai,akkor a (pl) csivavák igencsak sok változáson mentek keresztül génállományban az eredeti állapotot nézve:) Valószínű innen ered, hogy a kutya térd felett kutya.
2011. máj. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
persze én ezt megértem..de.. nekem pl spitzem van..gyönyörű kutya tényleg..és elég rosszul esik mikor kb kiröhögnek, hogy ez nem kutya.. Az meg főleg dühít, ha emiatt bántanak egy kutyát(nem egy ilyet láttam már)pedig a kutya nem tehet róla..
2011. máj. 25. 23:01
 4/22 anonim ***** válasza:
Persze, nem tehet róla, és ugyanolyan tündérek, mint a nagyobb kutyák. Nekem spánielem volt, ő sem egyenesági leszármazottja a farkasoknak:) De az oka ez, és ezen változtatni nem lehet. Valahol igazuk van, agyontenyésztett kis mocsadékok ezek a kiskutyák, akiket imádni kell:)
2011. máj. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
De!Ők is kutyák épp úgy mint a nagyok.nekem van kicsi,nagy és még nagyobb.a kicsiket én személy szerint még okosabbnak is tartom,sokkal rafináltabbak,és következtető képességük szinte hihetetlen.ezzel szemben a nagy kutyám aki egy Dogo Canario nagyon aranyos,jó indulatú de következtetni fele anyira sem tud mint a kicsik(Havanesek) pl.ha beállunk a kocsival az istenért sem menne odébb inkább megvárja amíg kiszállunk és szó szerint odébb tesszük a drágát akit egyébként imádunk!de tény hogy nincs olyan rafinált és "agyas" legalább is a miénk aki egyébként kiállítási kutya,tehát sokat mondhatni állandóan vele foglalkozunk és körülötte forog a világ és a kicsik körül :)
2011. máj. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
a válaszokat köszönöm:) szomorú, hogy sok kutya imádó ember így leszólja a piciket..:/ de az ember már csak ilyen..
2011. máj. 25. 23:06
 7/22 anonim ***** válasza:

Figyelj, aki kiröhögi a kutyádat azért, mert kistestű, az szerinted milyen szellemi szinten van? :D

Ne vedd a lelkedre! Te tudod, hogy milyen értékes a kutyád, a többiek meg legyenek boldogok a rosszindulatukkal.

2011. máj. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

szerintem az a baj, hogy az emberek a kistestű kutyákat összekapcsolták a plázapiccsekkel, és ugye róluk van az a sztereotípia, hogy babusgatják a kutyájukat, emberként kezelik.


egyébként bevallom, ha választanom kell, akkor inkább a nagyobb testű kutyákat preferálom, ha mondjuk saját kutyám lenne. de! ugyanolyan szívesen megsimogatok egy francia buldogot vagy egy westiet, ha úgy hozza az élet.


panelban is lehet tartani nagyobb kutyát, barátnőmnek erdélyi kopója van, és minden nap 2-3 órákat sétálnak, futnak az erdőben, szóval neki nem kínzás.


tény, hogy a kisebb kutyák jobban bírják a lakást.

2011. máj. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Igaz:) a lelkemre nem is veszem..a legfurcsább az, hogy leginkább a nagyon kutya imádónak mondott emberek szólják le a piciket... én így nem mondanám magam nagy kutyaszeretőnek. :S:D
2011. máj. 25. 23:13
 10/22 A kérdező kommentje:
Hát itt nálunk mindenki összebeszél, ha valakinek nagy testű kutyája van panelba :S Nekem eddig csak picijeim voltak..pedig én is szeretnék nagyot.. időm is meg energiám is lenne, de már unom a megjegyzéseket..főleg ismeretlenektől:S
2011. máj. 25. 23:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!