Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agresszió, vagy valami más?...

Agresszió, vagy valami más? Sohasem láttam még ezt a viselkedést más kutyáktól

Figyelt kérdés

Eddig azt hittem a kutyámról, hogy agresszív más kutyákkal szemben, de tegnap tapasztaltam a furcsa dolgot vele kapcsolatban.


Szóval a házunktól nem messze van egy ilyen rét féleség és amellett van egy telek, ahol van két kutya. Tegnap, nem tudom hogy hogy, de kibújtak a kerítés alatt, és csaholva jöttek az én kutyám felé. Én már elengedtem a pórázól a sajátomat. A kutyám a következőket csinálta: (megpróbálom valamennyire leírni a testbeszédét, hátha így könnyebb megérteni)


Magasra tartott farokkal, kihegyezett füllel elkezdett ügetni a két kutya felé. Nem ugatott, a szája zárva volt. Erre a két kutya közül a nagyobbik elkezdett visszarohanni a kerítés mögé, az enyém meg utána. Közben az enyém átgázolt a másik kutyuson. Mire az elkezdett nyüszíteni. Nem láttam hogy megharapta volna az enyém, de nem hiszem, mivel nem maradt ott vele "harcolni" hanem szaladt a másik kutya után. A nagyobb kutya visszamenekült a kerítés mögé, majd összeszagolt az én kutyámmal. Az enyém magasra tartott farokkal csóválni kezdett, a fülét pedig hátracsapta. Ezután elhívtam a kutyám, ő jött és mentünk tovább.


Remélem sikerült érthetően leírni. Ti ezt agressziónak látjátok? Szerintem nem az. Pórázon viszont acsarkodik a többivel, így nem is merem odaengedni hozzájuk. Pórázon a kerítés mögötti kutyáknak is megy neki, és ha meglát egy idegen kutyát amikor kint van az utcán először nagyon izgatott lesz, aztán nekifeszül a póráznak, és meg akarja támadni.


Bocsi hogy ilyen hosszan írtam, de még sohasem láttam kutyát amelyik így viselkedik. Mitől lehet ez? A póráz miatt?


2011. máj. 26. 07:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Pórázon a kutyák 99%-a egészen másképp viselkedik, mint amikor szabadon van.
2011. máj. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mert?
2011. máj. 26. 08:19
 3/11 anonim ***** válasza:
Mert nem vagy mögötte, hogy befolyásold. Rosszul használod a pórázt.
2011. máj. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

az én tacskóm is acsarkodik pórázon, anélkül nem, mindenkivel kijön mind1 hogy szuka vagy kan, de prózáson még a haverjaira is, de azok legalább fel sem veszik (sztem azért mert mind vagy 30 kilóval nehezebbek nála :-) )

tudom h én is rosszul csinálok vmit, de arra még nem jöttem rá, hogy hogyan kéne helyesen.

rövid pórázon vezetem mind a 2 kutyám, szépen egyenletesen haladunk, megállunk szaglászhatnak, pisilhetnek, aztán megint séta. de ha meglát egy kutyát akkor aztán rögtön bunkózik.

olvsatm h ez is falkavezérségi probléma, mert ugy érzi h neki kell megvédenie a falkát.

2011. máj. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Előző!

Az bizony. Egyébként pofonegyszerű a dolog, azért csinálja, mert megengeded neki.

2011. máj. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A kutyád nem agresszív, hanem domináns. Ha agresszív lenne a két kutyának szó nélkül nekirontott volna. Így szimplán a magabiztosságát és dominanciáját fejezte ki a két kutyával szemben. Viszont a farkcsóválás nem minden esetben jelent pozitívat. Három típust sorolnék most ide.:


Első: "Amikor két kutya találkozik, akkor - ha gazdáik nem rántják el a pórázt - egy komplett cselekvés-sorozatnak lehetünk tanúi, ami egy táncelőadásra emlékeztet. Megfeszített testtel, magas faroktartással köröznek egymás körül, megszimatolják egymást: ez egy csendes összejövetel, amely valójában információcsere, de bármikor készek megvédeni magukat, ha szükséges. Hátracsapják fülüket és hátukon felállhat a szőr. Általában kerülik a szemkontaktust: méregetik egymást, hogy eldöntsék, melyikük az erősebb, hogy megállapítsák egymás nemét, s azt, hogy a másik barátságos-e vagy ellenséges. Az egyik kutya esetleg ráteszi fejét a másik nyakára: ez a dominancia jele. Ha összecsapás lehetősége áll fenn, a "gyengébb" kutya gyakorta lefekszik, így jelzi behódolását. Szétváláskor rendszerint mindkét fél elvégzi "kisdolgát". Ekkorra már kölcsönös egyetértésben megszületik döntésük az egymás közti rangsort illetően."


Második: "Félelmi agresszió: A félő kutya testét megfeszíti, farkát mereven tartja, de akár csóválhat is. Lába kész az eliramodásra, füleit hátrahúzza, hátán feláll a szőr. Morog és vicsorít, hogy elijessze azt, amitől fél."


Harmadik: "Domináns agresszió: A kutya fogait kivillantva egyenesen az "ellenség" szemébe néz, és magabiztosan halad előre, farkát lassan csóválva, füleit előre fordítva."


A pórázos témára rátérve. A legtöbb kutya korlátozva érzi magát pórázon, úgy érzik kiszolgáltatottak és nem tudják megvédeni magukat. Ha nem te vagy a falkavezér akkor még rosszabb, hiszen a te védelmedet is ő akarja intézni. Valószínű ezért acsarkodik a többi kutyára, mert mindent rendben akar tudni, és mindent veszélyforrásnak tekint.

2011. máj. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Előző!

Az bizony. Egyébként pofonegyszerű a dolog, azért csinálja, mert megengeded neki.


Nem, baromira nem engedem meg neki, sohasem engedtem. rövidpórázon sétál, már ha látom hogy kezdi felhergelni magát akkor elkezdem kizökkenteni a dologból, először a pórázzal szoktam kicsit visszarántani, ez be szokott jönni, aztán leültetem és a szokásos "nemszabad" is elhangzik. kölyökkorában nem csinálta, miután nagylány lett kezdte el.

2011. máj. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

a kutya jól viselkedett.

sajnos a gazdi nem tudja irányítani a pórázon tartott kutyát!!

póráz nélkül nincs semmi gond, de pórázon a kutya dominánssá válik!

nekem ez vált be :

séta indul, odahívom a kutyát, rárakom a pórázt,kilépek az ajtón a kutya utánnam, a kutya mellettem sétál ( jobb-bal oldal mindegy )

nem engedem szaglászni, nem engedem lemaradni, nem engedem ugrálni, nem engedem előresietni, !!

sétál az én tempómban ( kicsit gyorsabb sétatempó, mert a kutyák 1-2 km-el nagyobb sebességgel tudnak könnyen sétálni , ember 3-4 km/ óra, kutya 5-6 km/óra )

ha érzem ,hogy jobban húz az árok felé akkor engedem, mert jön a pisi, de ha csak szaglászik, akkor azonnal visszahúzom, finoman de határozottan.

kerítés mögött vicsorgó.ugató kutyák mellett elsétálva , abban a pillanatban ,amikor érzem,hogy reagáll rájuk, megütöm a hátát. vagy a hátsó lábánál , erősen-- gyorsan!

így újból én irányítom, és tudja,hogy nincs harc a kerítés mögött élőkkel !!!

de ez egy 40 kg-os kutya akit kézben kell tartani, viszont a póráz mindíg laza, soha nem kell parancsot adni, hogy lábhoz, állj, marad,stb, mert elég a testbeszédem !!

és póráz nélkül szót fogad, mert én vagyok a vezér !!!

ez lehet ,hogy hülyén hangzik, de tény ,sok millió kutyatulajdonosnál bevált.

mert csak a vezér képes irányítani a kutyát, !

szabályokat hozni,és betartatni!

komoly gond lenne, ha a kutya a saját feje után menne a mindennapi séták során !!

pl :..........................

...................

odamegyek a gazdihoz , ugatok ő rámadja a pórázt, kihúzom az ajtó, ugrálok rá a kapunál, majd rohanok az árokpartra, a gazdit magam után húzva, az érdekes szagokat szaglászva, néha arrébb is megyek, ....ott egy macska a túloldalom indulok utánna , közben a kocsik fékeznek körülöttem, mert átfutottam az úton, a gazdi próbál visszafogni, meg közben kiabál velem, de édes a szabadság,a nyakörv meg szorítja a nyakam, de semmi gond mert a gazdi fut mögöttem, szemből másik kutya jön, akkor most ugatok rá, itt a sarkon elmegyek jobbra, ( a gazdi rángat balra, de arra semmi érdekes sincs)

itt lakik a kerítés mögött az a szép szuka, arra megyek, közben egy biciklis nekimegy a gazdinak, kiabálnak!!

szarnom is kell , húzom a fűre a gazdit, ő meg ellenkező irányba, és kiabál velem, babakocsis néni is mérges, kis gyerekek vannak körülöttem, nem szeretem őket,mert hangosak, harsányak, meg akarnak simogatni, de olyan fenyegetően teszik !!

futni szeretnék, de nem engedik, így hát ugatok mindenre-mindenkire,

hiszen mindent megtehetek ,nincs aki szabályok közé szorítana!

anya ezt nem engedte, a tesóimmal is csak akkor játszhattam, ha ő megengedte, a tenyésztőm is mindíg megszabta,hogy mikor mit tehetek.

de náluk mindíg nyugodt voltam,soha nem pörögtem, soha sem hánytam naponta, soha sem fájt a nyakam séta után,

és mégis békében éltünk !!!


gazdi én nem ismerem a kreszt,és nem ismerem a világot, hát hogyan is irányítsalak benne én -téged ??????:):):):)

2011. máj. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Nem, baromira nem engedem meg neki, sohasem engedtem"


Előzőleg viszont azt írtad, hogy acsarkodik. Annak ellenére hogy csinálhatja, ha nem engeded? Akkor nem csinálná.

Maximum próbálod kizökkenteni, de vagy nem vesz komolyan, vagy csak rövid ideig tart nála. A lényeg, hogy hamarabb feladod mint ő, vagy eleve nem nem is csinálod jól.

Ellenkező esetben nem lenne ilyen probléma.

2011. máj. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

nem szoktam feladni ha acsarkodik, nemhagytam még rá hogy jóvan ugassál.

de tény hogy valamikor valamit elcsesztem.de rohadt makacs...

2011. máj. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!