Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet azért idegbeteg egy...

Lehet azért idegbeteg egy kutya mert szaporítótól lett véve?

Figyelt kérdés
Pl minden kis zajra összerezzen, meg elszalad. Meg ha megy felé vki a farkát a hasa alá húzza.
2011. máj. 26. 23:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
31%
igen azért !
2011. máj. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
Első, és legfontosabb szabály, hogy nem szabad szaporítótól kutyát venni! Elég valószínű, hogy emiatt ilyen, de attól is, hogy érte valami trauma, esetleg még mindig éri folyamatosan...
2011. máj. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Arra gondolsz, hogy bántva van?
2011. máj. 26. 23:57
 4/15 anonim ***** válasza:
56%
nézd a national geographics vagy meik is az csatorna ott van az a cesar kutyákal sutogó abból sokat tanulhatsz !!!
2011. máj. 27. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%
nem kell feltetlenul bantani ahhoz hogy ijjedos legyen. Rossz az idegrendszere, ha osszevissza nyomjak ossze az osoket, a kicsik idegrendszerileg gyengek es instabilak lesznek.
2011. máj. 27. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért, mert szaporítótól lett véve, hanem mert agyatlanul szaporították, beltenyésztés és oda nem figyelés eredménye lehet az ideggyengeség, esetleg egyszerűen csak sokat rugdalták kiskorában és ingerszegény környezetben tartották. A vásárlás tényéhez ennek semmi köze.
2011. máj. 27. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
44%
Utolsó kommentelő: pont ez a lényeg, hogy a szaporítók agyatlanul szaporítják.. azaz arra mennek, hogy minél több kutya legyen, amit el tudjanak adni. Amúgy igen, arra gondoltam, lehet bántalmazás érte/i
2011. máj. 27. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem kell ahhoz bántalmazás, rugdalás, h egy kutya születésétől ideggyenge legyen és ezáltal féljen a zajoktól, emberektől, kutyáktól, hirtelen mozdulatoktól. Ez az oda nem figyelés eredménye. Valószínű a szülők vagy a felmenők közül valakik is ilyenek voltak, de nem érdekelte őket, hisz fajtatiszta kiskutyát tudnak majd eladni így.

Ezen kívül a szocializáció ami nagyon fontos - sok segíthet ill. annak hiánya sokat ronthat egy ideggyenge kutyán. Mindenképp fordulj szakemberhez!

2011. máj. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Egyet értek az előttem szólókkal, a rossz pároztatás is és a bántalmazás is vezethet ehhez az állapothoz.

Az én menhelyi kutyám is ilyen volt, ő németjuhász-magyaragár keverék, az előző gazdája verte, és kocsival is rátolatott, csoda, hogy felépült!


Nagyon sokat legyél vele, ha fél, guggolj le hozzá, és vakargasd az állát, beszélj hozzá kedvesen, halkan, hogy érezze, nincs semmi baj.

(ne a feje búbját simogasd, mert az ütés is fentről jön, a kaja viszont lentről...)

Amikor a zajoktól már nem rezzen össze annyiszor, vidd más kutyák közé, hogy lássa az egészséges viselkedési mintákat.

Nálam ez bevált.

De tényleg szinte egész nap velem volt a kutya.

Az első nagyobb áttörés a viselkedésében az volt (addig egy ember szimpla látványától is sarokba húzódott és maga alá pisilt) amikor megtámadtak a Délinél, ő pórázon volt, és végre feladata volt - úgy védett engem, hogy én kutyától ilyet még nem láttam, 3 férfit 5 másodperc alatt megfutamított.

Szóval most ez hülyén hangzik, de próbáld feladatokkal megbízni.

Amúgy ha van rá kapacitásotok, egy másik kutyát is befogadhatnátok mellé, az volt az utolsó állomás az én kutyám gyógyulásában, azóta teljesen normális, egészséges viselkedése van.:)

(az új kutya rögtön ugatással védte a házat, a Manón meg látszott, hogy nem érti, mi van, aztán valahogy leesett neki, és onnantól ő is véd...)


Sok sikert a Tiedhez, remélem, tudtam segíteni!

2011. máj. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
lehet....de egy félrenevelt, zavarodott kutya is "idegbetegnek" tünik...mégha valóban van valami idegrendszeri rendellenessége is a kutyusnak tünetmentessé lehet tenni szakértői segítség mellet, következetes, türelmes neveléssel
2011. máj. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!