Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol van őrző-védő képzés a...

Hol van őrző-védő képzés a XXII. , XI, vagy a XXI. kerületben? Egyáltalán érdemes lenne kipróbálnom ezt a sportot?

Figyelt kérdés
4 éves mudi kanom van, nem versenyezni szeretnék vele csak hobbi szinten sportolni. Viszont nem vagyok biztos abban, hogy megértené, hogy ez csak játék és nem igazi verekedés és emiatt agresszívvá válna, mivel nem őrző-védő fajta. Meg az is a baj, hogy kicsit zajérzékeny, de azért elég jó az idegrendszere, tehát nem úgy kell elképzelni, hogy ha petárdáznak vagy dörög az ég, akkor világgá szalad, egyszerűen csak bejön a lakásba és nem akar kimenni. Szerintetek érdemes kipróbálni? Vagy ne aggódjak ezen, majd a kutyasuliban megmondják, ha úgy látják, hogy ez nem neki való sport? Hol lehet őrző-védőzni az említett kerületekben, ha csak délutánonként érek rá, szombaton pedig egyáltalán nem?
2011. máj. 27. 14:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Egy öv kiképzést a kutya teljesen tisztán megért, nem fog miatta harapós lenni.

A leírtak alapján kezdj el egy iskolában járni. Állj be öv-re és a segéd meg fogja mondani, érdemes-e a kutyáddal csinálni. Amúgy , az iskolákban eleve a zsákmányos öv-t tanítják. Főleg kezdő kutyáknak. Lehet, a tied élvezni fogja .

2011. máj. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az őrmezői kutyasulin van ÖV, ami tükör ÖV, tehát pontosan arról szól, hogy a bizonytalan kutyáknak segítsenek magabiztosságot szerezni, nem arról, hogy vadítsák a kutyát: [link]


Hátránya, hogy ide csak akkor járhatzs, ha elvégzel egy alap meg egy közép tanfolyamot, vagy legalábbis leteszed a K99 E1 és Ü2 vizsgáját, talán akkor is.


A kezdő ÖV mindig vasárnap kora reggel van.

2011. máj. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat, sajnos vasárnap délelőtt agilityzni járunk, azt nem akarom abbahagyni az öv kedvéért, mert nagyon élvezi és ügyes is benne. K99 ü1, e1 és e2 vizsgánk van, meg munkavizsgája (terelőkutyás). Az Alfa kutyasuliban (az is tükörmódszeres) kérdeztem, hogy milyen feltételekkel mehetek a klubfoglalkozásra, azt mondták, hogy el kell végeznünk az engedelmességi tanfolyamukat 30 ezer forintért. Kicsit úgy érezem, hogy egy 95 pontos K99 e2 vizsga után ez pénzkidobás lenne és nincs felesleges 30 ezer forintom. Pedig nagyon tetszene ez a tükör őrző-védő, jókat olvastam róla.
2011. máj. 27. 15:21
 4/11 anonim ***** válasza:

Meg lehet próbálni , veszíteni nem fogsz rajta ha nem jön be a kutyádnak abbahagyjátok.Egy normális segéd úgyis elmondja majd hoy mit lát a kutyában.

(Amúgy nem csak zsákmányos öv-t tanítanak az iskolákban.)

2011. máj. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Személy szerint elismerem a K-99-esek munkáját. De a ragaszkodásukat a tanfolyamokhoz,ott, ahol már van egy elért eredmény, kissé lehúzásnak érzem.

Csepeli suliban, a Rózsa utcában érdeklődj. Úgy tudom, van lehetőség nem csak iskola időben kimenni.

2011. máj. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A ragaszkodásuknak a tanfolyamukhoz is van ám oka. Mivel ez egy külön módszer, egy külön szemlélet, a klubbon óriás hátránnyal indul, aki nem ismeri a lényegét, vagy nem tudom, hogy be tud-e illeszkedni egyáltalán. Mert azért másképp működnek a dolgok, mint máshol.
2011. máj. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Idáig jogos. De, ha másik ugyanilyen iskolán van már egy vizsgája , miért kell újra kezdenie? Ha egységes a tematika, akkor belefér, hogy folytassa és ne elölről kezdje.
2011. máj. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A kérdés, hogy a tanfolyamot csinálta meg, vagy csak vizsgája van? Nekem úgy jött le, hogy csak a vizsga van meg, akkor viszont valószínűleg a módszert nem tudja. Ha viszont a tanfolyamot is csinálta, akkor tényleg fasság, de ennek még sose jártam utána.
2011. máj. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Most is a népszigetihez hasonló, bár nem teljesen tükörmódszeres suliba járunk, de csak agilityre, az engedelmest nem ott csináltuk. Náluk lehet menni klubfoglalkozásra, ha van vizsgája a kutyádnak, nem kell, hogy K99 legyen, lehet BH vagy akármi más. Sajnos náluk nincs öv. Azért szerintem nem lehet olyan nehéz beilleszkedni bármilyen tematikába, ha van már kutyás tapasztalata valakinek, és az első időkben segítenek is, vagy tévedek? Csepelen mennyibe kerül az egyéni foglalkozás? Júliusban, ha sikerül, elmegyek külföldre dolgozni egy hónapot, de ez még nem biztos, június elején derül ki, hogy mehetek-e. Ha most elkezdjük, aztán egy hónapra félbe hagyjuk az edzéseket, az okozhat valami problémát?
2011. máj. 27. 17:34
 10/11 anonim ***** válasza:
A csepelihez csak annyit, vagy a honlap, vagy személyesen, vagy telefon. Ha kihagysz, max újra kell kezdeni nála az építést. De baj, az nem lesz belőle.
2011. máj. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!