Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem játszik a kutyám, miért?

Nem játszik a kutyám, miért?

Figyelt kérdés
Szóval 8 hónapos pit szuka ivartalanított, viszem minden nap a szabadba kb. 4-5 órát, nap mint nap találkozik kutyusokkal és nem játszik velük, csak a labdája érdekli, ha nem viszek labdát akkor meg néha fut erre-arra de aztán meg semmi lefekszik és várja mikor kap labdát. Nem értem... nem lesz ebből gond később hogy nem akar játszani?
2011. máj. 27. 22:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmi gond, vegyél neki sok játékot, ő az a típus, aki igényli. Az enyém is ilyen, 3 éves már, mégis. Csak a csipogós labda kell, de az akár órákon át, meg a plüss kabalái.


Van pedig még rajta kívül 2 kutyánk, de elvan, nem érdeklik. Ha kimegy az udvarra, mivel benti kutyus, nem érdekli semmi más, csak szagolgatja a virágokat, jön mindenhova utánnam. Amikor bemegyünk, jön a játék a labdákkal. :)


Ne keresd a választ a miértre, ő ilyen és kész. Inkább dobáld el neki a labdát, hogy visszavihesse, élvezze a játékot veled.

2011. máj. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
:) dobálom én neki:D most már beugrik a vízbe is a labdáért, amúgy van mellette másik kutya azzal meg játszik... szóval nem értem:DD
2011. máj. 27. 22:26
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak elkeseríteni, de ő ilyen lesz valószínűleg! Az én kutyám detto ilyen és már 7 éves és sose játszott kutyákkal.. Szagok, labda, ez a menő! A többi kutya csak egy szaglászás elejéig érdekli, amúgy nem vesz róluk tudomást! :( Én ezt nagyon sajnálom, mert nem fárad el eléggé, ráadásul kutyások közé se nagyon tudunk menni, mert ha nem hagyják békén akkor odakap jelzés céljából és ha sok kutya zaklat, az előbb-utóbb gondot okoz. :(
2011. máj. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én is attól félek hogy egyszer gond lesz ebből:/ mert ha nem hagyják békén nagyon ritkán odakap, de rászólok és abbahagyja rögtön, ennek örülök viszont sajnálom hogy minden kutyus játszik, ő meg nem:(
2011. máj. 27. 22:32
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

a pitek nem falkakutyának lettek kitalálva. az ember az ő pajtásuk, a gazdájuk pedig az istenük...

ő Veled szeretne játszani, csak a Te kedvedben szeretne járni, a többi kutyát csak mellékesen elviseli, mert ott vagy vele.


jellemzően nagyon jól motiválhatók bármivel (labda, bot, rongy, jutalomfalat, vagy akár egy szál fű :)), használd ki, hogy szívesen dolgozik, taníts neki dolgokat, járjatok el sportolni. jó eséllyel egy nagyszerű kutya van a kezedben, azt nézd mit tehetsz meg vele, és ne azt, hogy mit nem :)

2011. máj. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
:) sokat vagyok vele nagyon sokat játszunk, foglalkozom vele eleget szerinem de néha még a nap 24órája is kevés neki:DD azért szeretem csak nekem furcsa hogy nem játszik:))
2011. máj. 27. 22:43
 7/8 anonim ***** válasza:
Oké hogy most abba hagyja, csak nehogy előbb vagy utóbb elszakadjon a cérna és gond legyen belőle! :( Mert ha a kutyád nem is játszik, de azért jó egy kutyás társaságban lenni.. de ha galiba adódna nem nagyon tudnátok többet járni és az olyan kedvet romboló..
2011. máj. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 compactegon ***** válasza:
én meg irigyellek kicsit. bár a mienket jobban érdekelné a labda, mint a kutyák. bár ő staffy, hiába szocializáltam és rengeteg kutya közé hordom kis kora óta, vannak azért galibák. én jobban örülnék, ha csak velem foglalkozna :)
2011. máj. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!