Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám durván játszik hogy...

Kutyám durván játszik hogy lehetne erről lenevelni?

Figyelt kérdés
Amstaffom van 3,5 hónapos a kisméretű kutyákat "leteszi" a földre és torokra megy alig lehet leszedni a másikról... :( ez nagyon rossz szerintem mit csináljak vele hogy ne csinálja ezt? Nem minden kutyussal csinálja de a legtöbbel igen :S
2011. okt. 20. 22:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell mutatnod, hogy Te vagy a falkavezér és a jelenlétedben nem csinálhat ilyet.

Amúgy meg csak addig fogja, amíg bele nem köt egy nálánál keményebb kutyába és az keményen helybenhagyja.

2011. okt. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nemigazán szeretném azt sem ha egy másik kutyus helyben hagyná emiatt :(((
2011. okt. 20. 22:24
 3/10 anonim ***** válasza:
Még fiatal,még most kéne,egy kicsit "ráijeszteni",szerintem.
2011. okt. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

ha dominálná a többi kutyát, vagy verekedne, akkor megérteném ezeket a radikális megoldásokat, de ha csak JÁTSZIK a kutya, akkor miért kéne leteremteni? ő így játszik. nagyobb a termete, lendületes, erős, persze, hogy begyűri a kisebbeket, de amíg nem akar nekik rosszat, addig minek kéne emiatt őt bántani?

a megfelelő tekintély, a falkavezérség folyamatos erősítése természetesen kell, de nem csak ilyen helyzetekbe, hanem mindig. de ne gondoljuk, hogy a vezér-léttel együtt jár az is, hogy droidot teszünk a kutyából, attól még neki van egy egyénisége. simán lehet, hogy kinövi idővel. ha bármit durvulna a helyzet, akkor igen, közbe kell lépni, de a játék az játék. ha nem egy súlycsoport a többiekkel, akkor bizony keresni kell olyan pajtást, aki felveszi ezt a ritmust. kutyaovi erre nagyon jó megoldás lehet, ott több kölykös is összegyűlik, talán találtok olyat is köztük, aki napi sétákhoz is elég közel van. fárasszák csak le egymást.


az én első kaum pici korától kezdve egy jótét lélek volt, kölyökként pedig még játszani is szeretett a maga lomha buflák módján. aztán egy alkalommal egy kis havanese-t engedtek vele játszani (nem túl gyakran fordult elő, mert ő már akkor jó negyven kilós volt), és a nagy mókázásban egyszer csak azt vettük észre, hogy eltűnt a pici :O kiderült, hogy habtestű kiskutyám RÁÜLT! semmi nem látszott ki a másikból, csak a farka vége. nem lett sérülés belőle, úgyhogy csak nevettünk egy jót, de a tanulságot megjegyeztem, hiába jószándékú egy kutya, ha ennyivel nagyobb a másiknál, akkor sajnos nem szabad őket hagyni játszani, mert véletlenül is történhet baj.

2011. okt. 21. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Bullmasztiffom is hasonló (ő is 3,5 hónapos). Yorkikra rendszeresen rálépett.. Mondogattam neki, hogy finoman, stb., de mára már egyes kutyákhoz inkább nem engedem oda. Viszont meglepő, a kutyaoviban van egy törpe pincsi, hihetetlenül jól eljátszanak és nem durva vele Joey :) Öröm nézni őket és a pincsit se kell félteni :D Szóval nemtom mitől függ, az is lehet, hogy már fejlődött ebben :) Vagy lehet dominancia függő is, nemtom :)
2011. okt. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az Amstaffnak ilyen a jelleme a kisebb állatokat prédának tekinti leszoktatni nemigazán tudod róla maximum kontrollálni. Semmiféleképpen nem ajánlom a rá ijesztést mivel eléggé kitartó kutya és nagyobb gond is lehet belőle. Amit tehetsz az az hogy nagyobb testű és hasonló energia igényű kutyákkal engeded össze vagy ha kicsikkel akkor előtte egy 1-2 órás séta előzze meg a mókát.Amit még tehetsz hogyha látod hogy a másik kutya lent van a földön és megy a nyakára rászólsz és/vagy kis csípéssel jelezd neki hogy fejezze be.
2011. okt. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A ráijesztést úgy értettem,h vele egy súlycsoportú kutyával játsszon,ahol nem mindíg ő a domináns.
2011. okt. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
én elvinném kutyaoviba, ahol megtanítják a normális szocializálódásra. Pl a Cerberosban az ovi tele van bull típusú kiskutyákkal :)
2011. okt. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 compactegon ***** válasza:
enyém is ezt csinálta ennyi idősen legtöbb kutyával. mára már csak a tigriscsíkosokat "tépi", mert egyik legjobb haverja (kan boxer) azt "szereti" :D enyém is staffi szuka és elég vehemens. meglesz neki (jobb esetben) a 2-3 kis barátja mire felnő, majd azokkal eljátszik. szerintem nem kell mindenáron összepajtiztatni az összes kutyával. persze legyen köztük sokat, míg kicsi.
2011. okt. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi :) Ma kivittem Városligetbe ott eljátszott egy hasonló kölyökkkel elvoltak tépték egymást meg se nyikkantak :D
2011. okt. 21. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!