Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyát ajánlanátok...

Fuuton kérdése:

Melyik kutyát ajánlanátok házban tartásra?

Figyelt kérdés

Házban lakna, de nagy a kertünk, de sajnos nincs kerítés, ezért csak szobakutya jöhet szóba.

Okos kutya legyen, lényeg, hogy imádjon sétálni, labdát visszahozni:D

Eddig a Bichon Frise és a Bichon Bolognese jött szóba, de szívesen várok új fajtákat is, és hogy miért!


2011. máj. 28. 13:18
 1/9 anonim ***** válasza:

drótkerítés után -mert az a legolcsóbb- bármilyet. most komolyan mondod, hogy a kutya nem szaladgálhat a "saját háza" körül egy jót???

én arra törekednék, hogy először a kutyatartás kellékei legyenek meg, az után a kutya.


okos attól lesz, hogy foglalkozol vele, a kutya sem úgy születik, hogy tud emberül, meg tud labdát visszahozni, ahogy te sem tudsz kutyául, különben nem kérdeznél ennyi 'okosat' egyszerre.

2011. máj. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Yorkshire terrier?:)

az nagyon aranyos.. és ha kisgyereked van akkor ő(k) is jól eljátszanak vele.. és persze nem harap.

2011. máj. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Adria: tudnék neked olyan európai várost mondani (Stockholm), ahol csak lakásban engedik tartani a kutyát, a ház körül csak akkor szaladgálhat, ha a gazdája is kint van, különben bírságolnak. Ha valaki pedig nem tudja munkaideje alatt megoldani a kutyasétáltatást, annak be kell fizetnie a kutyaoviba. Szóval, ha a körülmények adottak, és a gazdi nem hanyagolja el, lehet ezt úgy is csinálni, hogy a kutyának is jó legyen a lakásban élés.
2011. máj. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Értem és ebben igazad van. Sőt abban is, hogy az Stockholmban van.



ha nem tévedek, a kérdés nem onnan érkezett....


Másfelől nyilván mindennek megvan az oka, ha kérdező háza táján kerítéstilalom van vagy egyéb ok, akkor elnézést.

2011. máj. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Stockholmban is emberek laknak, házakban, és kutyákkal:) Semmi különbség aközött, hogy ott tart valaki kutyát lakásban, vagy itt.
2011. máj. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Pontosítanék, kerítés csak a hát elejénél nincs, akkor szaladgálhat kint, ha én is kint vagyok, de különben nem.
2011. máj. 28. 16:12
 7/9 A kérdező kommentje:
De eddig még csak egy konkrét fajta javaslatot kaptam, légyszi ne térjünk el a kérdéstől.
2011. máj. 28. 16:19
 8/9 anonim ***** válasza:

A leirtak alapjan nagyon sok megfelelne.

Mennyit tudnal vele naponta mozogni ? (es ne csak a jelent nezd hanem a kovetkezo 10-15 evet)

Szorapolas? Kezdo kutyas vagy? Kisgyerek van-e a csaladban? Kutyasuliba tudnad vinni?


Esetleg keress fel egy alapitvanyt es mond el mit szeretnel, tomve vannak kicsi szobakutyusokkal, ha megirod merre laksz meg ajanlok is szervezetet.

2011. máj. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Volt már kutyánk, napi 4 órát én tudnék vele foglalkozni,

hétvégén 6-8 órát.

4 fős családunk van, Miskolcon lakunk kertes házban, de elől nincs kerítés.

Nagyjából ennyi lenne.

2011. máj. 28. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!