Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell/érdemes egy kutya...

Mit kell/érdemes egy kutya vásárlása esetén az adásvételi szerződésbe belefoglalni?

Figyelt kérdés

Ha a kutya:

- tenyésztőtől származik

- törzskönyvezett

- örökletes szembetegségekre szűrve (+ oltva, microchipezve)

Milyen kötelezettségei lehetnek a tenyésztőnek, amit bele lehet/kell írni? Mire érdemes figyelni?


2011. máj. 28. 22:13
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

már megszoktam...saját fajtaklubomban hülyének néztek...aztán egyik "nagy ellenzőm" behozott egy USA imp kutyát akit előszűrésen D re mértek be. Kétségbe esve hívott fel, hogy segítsek és egy évre rá kapott B t a hivatalos szűrésen a kutyája úgy, hogy betartotta azokat amiket mondtam neki...ennyit erről. Én mindenkinek megmondom, hogy nem kell elhinni de kemény munkával (a gazdák részéről) bármilyen csípőt rendbe lehet szinte rakni ha nem indult még meg a kopás.

Másik saját példámon mondom, hogy szukámnak mértünk E csípőt (nem előszűrés volt hanem fedeztetés előtt gyorsan) és bár mint tudjuk ilyenkor mivel kölyökre készül a kutya ezért alapból megnyúlnak az ízületek (soha ne mérjen senki tüzelés alatt) de ennyire azért nem szabadott volna, a fedeztetést kihagytuk és miután 1 évig naponta mozgattam és kapott ízület védőt (plus C vitaminosat) 1 évre rá lett bemérve a csípője B re, és félévvel később újra szűrtük és akkor lett A...

2011. máj. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Találtam egy képet, na most ha a jobboldali részét nézed, ott gyakorlatilag hiányzik a vápa. Csak azért érdekel, mert a napokban láttam pont egy ilyesmi felvételt, ahol a kutyánál gyakorlatilag mindkét oldalon hiányzott a vápa, és nem is igazán értettük, hogy, hogy tud még menni? Ott gondolom az izmok tartják még egyben. Egy ilyen sulyos foku elváltozásnál, szerinted lehet-e egyáltalán tenni valamit?


[link]

2011. máj. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!