Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom elérni hogy a...

Niky emo girl kérdése:

Hogyan tudom elérni hogy a kutyám ne akarjon minden macskához és madárhoz odamenni?

Figyelt kérdés

csak nyalogatja őket de így eléggé kezelhetetlen ha meglát 1macskát sétáltatás közben és ezt szeretném kiküszöbölni.. saját macskánkal már gyakoroltunk és elértem hogy 1re közelebb hozzák a macskát de mellettem maradjob viszont kb 1-1,5méter távolságbol már ahoz is odamegy :/ idegen macskákhoz pedig mindenáron odaakar menni :/

a madarakat meg egyenesen megfogni akarja az a nagyobb probléma mert ugye városba abbol van a legtöbb és nemtudom hogy szoktassam le róla :S


2011. máj. 29. 20:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Hm,ha idős kutya akkor szerintem már sehogy nem tudod leszokotatni.(egy 60 éves embert se akarj megnevelni,ha böfög társaságba,vagy asztalra hány csaprészegen a kocsmába ~ kb. hasonló,majdnem analógiás a párhuzam)


Ha fiatal,akkor finoman,de azért picit fájón csapj rá a seggére...a sorozatos,ismétlődő bünti alapján előbb-utóbb saját kárán majd rájön,hogy nem szabad.

2011. máj. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Már otthon is csinálhatod. Legalább 10 m-es madzag. Amikor megindul a cica felé, a pórázt megtartod és mondod erősen, hogy NEM!, VISSZA! Magadhoz hívod, megdicséred és vársz. Ha nem mozdul, kicsit lépsz vele pár lépést. Aztán, ha beindul, megismétled.Ha már ilyen távolságból működik, messzebb mész vele. Nem egy napos a dolog, ne legyél türelmetlen
2011. máj. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Neveld meg.
2011. máj. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
még csak 14hónapos lesz. udvaron már megy póráz nélkül is de saját macska de 1méter távolságbol már ahozis oda megy de az nemis baj mert idegen macskához csak nem megyek annyira közel..az a baj h séta közbe zakkan meg ha macskát lát és van ameik megáll és azt tényleg csak szimatolja meg nyalogatja csak akkor van baj ha elszalad a macska és menne utána :S de köszönöm a tanácsokat
2011. máj. 29. 21:21
 5/11 anonim ***** válasza:

Türelem, kitartás, következetesség!

Ha macskát vagy madarat lát, fogd rövidre a pórázt (vond magad mellé a kutyát), és rakj az orra elé egy jutalomfalatot. Egészen addig adagold neki a kaját és a dicséretet, amíg a figyelme rád irányul, és nem a másik állatra. Ha elterelődik a figyelme, egy jelzés értékű oldalba bökéssel vagy egy erélyes pórázrántással (nem az erő a lényeg, hanem a határozottság, nem kell elrepíteni a kutyát!) próbáld meg kizökkenteni, és ismét kajával+dicsérettel fenntartani a rád irányuló figyelmét.

Ez nem egy egyszerű feladat, hiszen el kell érned, hogy a te szavad, illetve a szavaddal járó jutalom erősebb motiváló hatással bírjon, mint egy iszonyú izgi macska vagy madár. Kitartóan kell gyakorolni, amíg eredményt nem hoz!!!

Ha pórázon már biztonsággal megy, akkor lehet póráz nélkül is gyakorolni.

Nagyon fontos, hogy jó legyen a kapcsolat, erős legyen a kötődés és a bizalom (szarból nem lehet várat építeni). Ha a nevelés, szófogadás (pl. behívás különböző szituációkban, ásás, kaja lopás, ilyesmikre gondolok) terén is bajok vannak, akkor ott is dolgozni kéne.

2011. máj. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

köszönöm:)

más minden jól megy nincsenek gondok. néha a feksziket nemnagyon akarja de ül marad meg jön ha hívom. kaját picikorába próbált 1x lopni de akkoris elég volt már rászólni és hagyta. a kötődés nagyon nagy. egy ideje rokonnál kell tartanom de maximum 2-3naponta megyek és ha a környékre megyek barátokkal képes utánam jönni a 2méteres keritést átugorva.. + ha valami baja van mindig rám számít és bárhova követ csak ezzel a kiváncsiságával van baj:/

2011. máj. 29. 23:02
 7/11 anonim ***** válasza:

"ha a környékre megyek barátokkal képes utánam jönni a 2méteres keritést átugorva.. + ...bárhova követ csak ezzel a kiváncsiságával van baj:/"

tudom nem nyugtat meg de ezekkel a dolgokkal is foglalkozni kéne-ha egy kutya nem tud egyedül lenni és nem tiszteli gazdája személyes terét egy rakás viselkedészavart produkálhat...!

szóval ez a 'szökdösős felügyelő tipus' nem a kutya jelleméből fakad hanem nincs megtanítva az egyedüllétre és nincs rendezve a viszony embertársával-bár ha 2-3 naponta találkoztok így nem is nagyon lehet...egy kicsit több törődést, következetes nevelést igényelne!

2011. máj. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az, hogy utánad szökik a 2 méteres kerítést átugorva, már rossz! Erre nem büszkének kell lenni, hanem súlyos nevelési hibának tekintendő. Az ilyen kezdet eredményezi a későbbi önsétáltatást.

A kutya össze van zavarodva, valószínűleg szeparációs szorongása is lehet. 2-3 naponta megjelensz, gondolom, egyből egymás nyakába ugrotok, teljesen felizgatod, aztán meg otthagyod.

Kiegyensúlyozottságra és nyugalomra van szüksége.

Ha odamész, ne örülj neki, menj be a házba, beszélgess 5 percet az ottaniakkal, várd meg, amíg lehiggad, és csak utána kezdj el vele foglalkozni.

A jó kötődés és bizalom nem egyenlő azzal, hogy a kutya nem bír egyedül létezni. Arra is meg kell tanítanod, hogy türelemmel és higgadtan viselje, amikor elmész. Ne legyen köszönés, örömködés találkozáskor, nincs búcsúzkodás elmenetelkor!

2011. máj. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
mostmár ott marad ezek már elmúltak.. utolsó előttinek pedig mondanám hogy anyám miatt kellett kivinni falura apámhoz a kutyát és míg iskola van nemtudok minden nap ottlenni.. de mikor ott vagyok akkor rendesen tanitom. a kerités átugrásáról már leszokott. nem ő az első mikor odamegyek csak akkor szoktam hozzá is odamenni mikor már mindenkinek köszöntem és látom h a kutya nyugodtabb. a keritésen átugrás már csak annyiban nyilvánul meg hogy nyáron elég világvége hangulat volt és most volt 1hasonló vihar és első udvarra ugrott át de hátra vittem és utána ottmaradt.. csak tőlem várja a védelmet. mig ittvolt napi 6-8órát is elvolt egyedül lakásban szoval tud egyedül lenni.
2011. máj. 30. 20:12
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát az előző meg a mostani kommented ég és föld! :)
2011. máj. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!