Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meglehet oldani, hogy más-más...

Meglehet oldani, hogy más-más kutyának más-más legyen a falkavezére egy helyen?

Figyelt kérdés
Testvéremnek is van, meg nekem is egy kutyusom, megoldható lenne?
2011. máj. 29. 20:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez nevelés és kiképzés kérdése. Ha a te kutyádat csak te képzed, akkor rád hallgat és ugyan így tesódnál is. Én például, őrző védő kutyákat képzek, sajátjaimat hobbi szinten, de ők például elfogadják a családomat, de ételt, parancsszavakat csak tőlem fogadnak el. Egyértelműen én vagyok a falkavezérük. De itt a kutyát arra kell hangolni, csak a te utasításaidat kövesse, másét megtagadja. üdv.
2011. máj. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Normális esetben a kutyák minden embernél hátrébb vannak a rangsorban, tehát minden embernek engedelmeskednek. Ha mindkettőtök elég időt szán a saját kutyájával való foglalkozásra, akkor a kutyák is tudni fogják, hogy ki az "ő emberük".
2011. máj. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Érdekes ez a falkavezér- örző-védő képzéssel egybekötve. Ugye a falkavezér hivatott a falka minden tagját védelmezni. Örző-védőnél akkor az a falkatag véd meg, aki hátrább van nálad a rangsorban?:)
2011. máj. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egy rendesen képzett őrző-védő kutya nem tudja, hogy ő véd. Ő feladatot teljesít, parancsokat, amiket a falkavezértől kapott.

A házőrzés meg addig elfogadott, amíg a falkavezér nincs jelen, hogy átvegye az irányítást és felügyelje a dolgokat, szerintem.

2011. máj. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy idős néninek volt egy keverék, (talán roti volt benne)

kutyája. A kutya szerelmes volt a gazdasszonyába. Amikor egy éjjel betörtek hozzájuk, a kutya védte a portát, a gazdáját (konkrétan letépte az egyik betörő fél karját) A kutyát fejbeverték, és az öreg nénit agyonverték. Nem kapott parancsot, mert a néni aludt amikor ez történt.

Szerencsére a kutyát sikerült kimenteni az altatás elől, és rendbetenni.

2011. máj. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszookat az öregnénis nagyon durva
2011. máj. 30. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!