Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak (többi lent)?

Mit csináljak (többi lent)?

Figyelt kérdés

Légyszi ne hurrogjatok le, nem tehetek róla, hogy így alakultak a dolgok.

Van 2 kutyám egy közepes termetű keverék és egy puli.

Eddig havonta 3-4 ezer forintnyi tápot ettek meg a rossz minőségűekből.

Arra lennék kíváncsi, ha veszek jobb minőségű tápot, abból kevesebbet kell nekik adni (tehát ritkábban kell venni) akkor is max 4 ezret költenék rá?


Vagy ha főznék nekik úgy is még pénzemnél maradok?


2011. máj. 30. 12:59
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Megméred a kutyáidat, és megnézed a táp csomagolásán feltüntetett adagolási útmutatót, és kiszámolod.


Nekem pl. van egy 23 meg egy 13 kilós kutyám. A 15 kilós Josera táp pont 1 hónapra elég nekik - bár többet kapnak a csomagoláson lévő adagnál.

2011. máj. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Én azt javaslom, személy szerint úgy szoktam, hetente elmegyek, veszek 20-25 kiló húst az állateledel boltban, hozzá főzök nekik, főtt kaját tésztával, házi koszttal, kapnak mellé nagy csontokat, néha vadhúst. Nekem a tápokat meg sem eszik. De ha azt nézed, ezekkel a húsokkal árban jobban kijössz, mert neked nem kéne 20-25 kiló, két kutyádnak sokkal kevesebb is elég. Nagy választék van és ez legalább 100 százalék hús. Üdv.
2011. máj. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

itt van pl a josera economy 20kg 7200ft

[link]


és itt van az adagolás:

5kg 120g

10kg 190g

20kg 320g

35kg 480g

60kg 720g


ez azt jelenti hogy e szerint egy 20 kilos kutyának kb 60 napra elég. de azért egyedfüggő is. az én kopóm kicist többet kap mint ami le van irva, mert azzal nagyon vékony.


olcsóbban jó kaját nem kapsz, szerintem. de csinálhatod, hogy megveszed a tápot és nem minden etetésnél azt adsz nekik. vehetsz mellé mondjuk sima rizst (nem félkész hanem a nagy zacsis mert az olcsó), kifőzöd, bele répát, meg valamilyen olcsó főtt (nem nyers!!) belsőséget, sziv, máj, vagy csak farhát. a szinhus drága. nem baj ha nem telik rá. adj nekik 2 naponta pl ebből a közepes minőségű tápból, meg rizst, néhány zöldséggel , meg belsőséggel, farháttal és már előrébb vagy mint a rossz táppal.

2011. máj. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
nemtom érthetően fogalmaztam e, szóval ha 2naponta kapnak ebből a tápból, 2 naponta meg ilyen nekik való házikosztot, akkor talán 2 hónapra is eltudod huzni a tápvásárlást. bár igy egy minimálisat főzőcskézni kell, de ezek nem drágák.
2011. máj. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

ha abból indulok ki,hogy 3-4 ezerért ették eddig az olcsót,akkor az kb egy zsák havonta?

Szerintem akkor picit azért drágábban fogsz kijönni mint eddig,de nem sokkal.

nálunk a piacon pl. mindíg van valami nagyon olcsó dolog.a múltkor 60.-ft-ért vettem farhátat.Ha ilyen van veszek sokat és lefagyasztom.

De elmehetsz egy vágóhídra is,fillérekért fogsz rekesszámra kapni pl marhagégét,belsőséget ilyesmiket.Ezek sokkal-sokkal jobbak a kutyának mint a gagyi táp:)

2011. máj. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Van a városban vágóhíd. Ha telefonálok, akkor egyáltalán szóba állnak velem? Úgy értem, hogy ilyen egyszerű emberként is, hogy nem viszont eladó vagyok stb. Nagyon jó lenne.

Miket lehet onnan hozni olcsón?

2011. máj. 30. 19:01
 7/25 anonim ***** válasza:

meg kell próbálni.Hívd fel őket,ha nincs már 5 másik stabil vevőjük,akkor szóba fognak állni veled.

Van egy csomó része a marháknak amit nem tudnak eladni sehova,és akkor ezt az ott dolgozók a saját zsebükre adják el kutyásoknak.Egy kos kereset kiegészítés nekik.

Egy ismerősöm is így csinálta és egy láda nyesedéket,gégét,meg ilyesmiket kapott,és valami 3000.-ft-ot kértek tőle

2011. máj. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Ezeknek van tápétékük? Több mint a táp?

2011. máj. 30. 22:46
 9/25 anonim ***** válasza:

persze,ezek jók,bár nyilván nem csak ezt kell kapnia.Hús is kell,meg némi zöldség,meg egy kevés gyümölcs.

Az olcsó tápokban darált faforgács van,meg szója,annál tényleg minden jobb.

De a kutyák a természetben is a belsőségeket mind megeszik(megették,amíg vadon éltek),úgyhogy nyugodtan adhatod nekik.

De van egy húsos cég is akik jó áron adnak fagyasztott húsokat,és házhoz is szállítják,csak mondjuk 25 kilós darabokban.Vagy ki kell olvasztani és visszafagyasztani,vagy baltával feldarabolni:)


[link]

2011. máj. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
persze jó hogy esznek ilyet is de azért annak nem sok a tápértéke, hus is kell nekik. azért a belsőség meg a színhús nem ugyanaz. egy jobb minőségű tápban (mint pl josera economy-én ezt ismerem) abban már megvan minden ami kellhet nekik, megnézettem állatorvossal, hogy jó e, ezt adhatom e. azt mondta jó.
2011. máj. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!