Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak (többi lent)?

Mit csináljak (többi lent)?

Figyelt kérdés

Légyszi ne hurrogjatok le, nem tehetek róla, hogy így alakultak a dolgok.

Van 2 kutyám egy közepes termetű keverék és egy puli.

Eddig havonta 3-4 ezer forintnyi tápot ettek meg a rossz minőségűekből.

Arra lennék kíváncsi, ha veszek jobb minőségű tápot, abból kevesebbet kell nekik adni (tehát ritkábban kell venni) akkor is max 4 ezret költenék rá?


Vagy ha főznék nekik úgy is még pénzemnél maradok?


2011. máj. 30. 12:59
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

igen,írtam is a húst,meg a zöldséget-gyümölcsöt.

Te viszont szerintem bedőltél annak a "parasztvakításnak" ami a reklámokból árad,hogy a kutyának táp kő.A kutyának nem táp kell,több százezer évekig nem ettek tápot,és nagyon remekül elvoltak,csak kb 30 éve vannak tápok,meg is nőtt drasztikusan a rákos kutyák száma a sok tartósító- állományjavító- ízesítő meg színezőanyagtól.

2011. máj. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

ez az utolsó nekem szólt? nem vettem bántásnak (ha nem az), csak kérdezem.

én igyekszem, szinezék, és szójamentes, magas fehérjetartalmú tápot adni nekik. igazad van, eddig is elvoltak nélküle. de munka mellett nekem spec nem jut időm még nekik is főzőcskézni, kapnak néha a tápra maradékot, vagy riszt májjal meg répával, de inkább joserát.

tudom hogy lehetne nekikvalót főzni, de az sztem egy átlag 9 órát dolgozótól (+2 óra utazás) nem lenne semmi!:-)

2011. máj. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

egyébként meg nem szívesen ábránditalak ki,de a sokat dícsért josera tápodban egy gramm hús sincsen.)


pl a josera balance:

Összetétel: Baromfihúsliszt, rizs, kukoricaliszt, teljes kiőrlésű kukorica


ebben hol a hús?Ahúsliszt ne hús,hanem:


"húsliszt, kizárólag 3. kategóriájú alapanyagból készült.

(Emberi fogyasztásra gyártó vágóhidakról származó melléktermékek)"

Vagyis ugyanaz,aminek a megvásárlását javasoltam.

Csak én hozzátettem,hogy hús is kell,ha viszont csak táppal etetsz,akkor soha nem jut húshoz a kutyád.

Nem kötözködésből írom,csak,hogy tudd,hogy miből áll a táp

2011. máj. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Nem bántásnak szántam amit írtam:))
2011. máj. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

ez egy húslisztet gyártó cég,itt le is írja,hogy miből állítják elő:


[link]


nem valami guszta belegondolni..é

2011. máj. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

hmmm. ez érdekes. hát már az állatorvosnak sem lehet hinni??pedig nem az a pedigreet ajánlgató fajta...

ugy egyáltalában nincs egyik joserában sem hús? (nem tdom most megnézni, mert itt melóban korlátozott a net).

most a kopó lamb&rice-t eszik, a tacskó economyt, de ha elfogy a Festival-ra akarom cserélni.

akkor mondjuk táp mellé hétvégente főzzek nekik húst?hétvégn tudnék rájuk főzni, az nem gond. csak a munkanapok.

2011. jún. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

a táp azért viszint jó, mert rágni azért kell. csak pépest nem ehetnek állandóan, csont meg nagyon sok orvos szerint nem ajánlott.

Azért ezek a tápok még mindig jobbak mint a chappy és társai. A Kérdezőnek (vagy nekem) ugysem fog acanára telni, de máris előrébb van azért azzal amit irtam. mármint bármelyik középkategóriás táppal , a hús kiegészítést sztem irtam, meg zöldség gyümölcs.

2011. jún. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

sajna nincs benne hús.a festival összetétele:


baromfihúsliszt, rizs (min 15%), teljes kiőrlésű kukorica, kukoricaliszt, baromfizsír, lazacliszt (min 6%), répapép, élesztő, ásványi anyagok, cikória, őrölt kagyló


az economyban van ugyan hús,csak nem írják,hogy 10 % vagy 1%


gabona, hús, állati és növényi melléktermékek, olajok, zsírok, ásványi anyag


De persze,százszor jobb,mint az olcsó táp,sokan dícsérik,hogy szép tőle a kutyájuk

2011. jún. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

bár most,hogy jobban megnéztem...mégse tetszik annyira.Ezt írják magukról:


Ami a minőséget garantálja:

1. Nagy arányban emberi fogyasztásra alkalmas húsalapanyagok felhasználása, gondosan kiválasztott növényi összetevők.

2. Kíméletes nyersanyag-feldolgozás (a legmodernebb sajtolási technológia alkalmazása).

3. Szigorú szabályok alapján megválasztott beszállítói kör.

4. Saját kutatólabor. Az itt dolgozó takarmányozási szakemberek kutatómunkája biztosítja a folyamatos innovációt.

5. A termékek nem tartalmaznak mesterséges színező és íz fokozó anyagokat.

6. A Josera DIN ISO 9001:2000, illetve a HACCP által előírtaknak megfelel.

7. A cég nem folytat semmilyen állatkísérletet termékeinek kifejlesztése során.



Sehol egy szó nincs a tartósítószerekről,arról,hogy mentes lenne az etoxiquintől,a BHA-tól,BHT-től.

Ezek mind használatban lévő,de rákkeltő tartósítószerek,és amelyik táp mentes tőle,arra nagy betűkkel ráírják.


Az van csak,hogy:

A Josera DIN ISO 9001:2000, illetve a HACCP által előírtaknak megfelel.


Ez pedig semmi,csak,hogy az eu szabályozásnak megfelel,és,hogy a beszállítója is.

Az eu-ban pedig engedélyezettek ezek a tartósítók.



Nézd meg pl. a Dado honlapján,hogy kiírják azonnal,hogy mentes ezektől:


[link]

2011. jún. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

köszi a sok segítséget, meg utánajárást!:-)

eddig nekünk ez nagyon bevált, mármint szép a szőrük, meg jó a székletük és ilyenek. a kopó csirkeallergiás és neki 3hét alatt abbamardt a lamb and ricetól a vakarózás. meg jól is néznek ki. és melyik hasonló árú tápban van akkor több hús?

a tacsinak még csak csak megvenném a szuperhiperprémiumot mert sokáig elvan vele, de a kopóval ez nem működik. ő most még 16kg-osan 2 hónap alatt eszi meg a 15kg-os tápot, de mi lesz ha 35kg-os lesz??aazt meg nemakarom h a tacsi acanát kapjon, a kopó meg középkategóriát. vagy ezzel már túldrámázom? tegyem inkább ezt? pont nekik való házikosztot főzni tényleg nincs időm, ami van azt inkább a mozgatásukra szánom.

2011. jún. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!