Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megmelegítitek a hűtőben...

Megmelegítitek a hűtőben tartott kutyakonzervet, mielőtt adtok a kutyátoknak enni?

Figyelt kérdés
2011. máj. 31. 21:39
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

azért valami jó minőségű tápot is vegyél, neki mert ha nem rág, akkor nincs ami leszedje a lepedéket, a lepedék ínygyulladást okoz, az szuvasodást, majd kihullanak a fogai.amilyen kicis lehet, egy prémium táp sem lehet drága. pl a 20kg-os táp a 8kg-os tacskümnak 8 hónapig elég!akkor a Te sztem tiprre 3kg-os kutyádnak egy évig is!

megveszel egy acanát vagy orijen 20kg 20ezerért és mást nem is kell venned. a konzervvel az a nagyon nagy baj, hohy 80%a víz, semmi tápanyagot nem tartalmaz.

2011. jún. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Igen tudom, de sajnos nem eszi a szárazat. Én is próbáltam erőltetni, pont amiatt amit Te is írsz, de nem eszi meg, képes akár napokig elnyammogni egyetlen adagon. Azt meg nem akarom hogy lefogyjon, mert nem eszik... :/
2011. jún. 1. 10:47
 13/16 anonim ***** válasza:

ó nyugi! ez csak hiszti! velem is megcsinálta a tacskó, de nem hagytam magam! az ő egészégének megőrzése miatt nem hagytam rá. sok pénz a fogdoki kutyának, meg neki sem jó.

én azt csináltam hogy etetési időben elé raktam a tápot, kis konzervvel keverve. nem ette meg. 20 perc után elvettem. másnap reggel megint elé raktam. nem ette meg. elvettem. harmadnap csak ugy falta és azóta sincs gond! hidd el, ez nem kínzás. a kutya ösztönlény, nem a kulináris élvezetért eszik, hanem mert KELL neki. nem fogja magát halálra éheztetni, az életbenmaradási ösztön mindennél erősebb bennük. tudom hogy pici, de ha iszik rendesen 2 nap koplalástól nem lesz semmi baja. ilyenkor amikor megsajnálod, gondolj arra hogy hány ilyen pici keverék van az utcán és ők sem tudnak minden nap enni, de megmaradnak!

én mindig felturbózom vmivel a tápot. konzerv, vagy főt máj, vagy főtt csirke, vagy vmi maradék.

sztem ha ezt drasztikus nak érzed (bár ha más nem működik akor is ezt kéne tenned, mert hosszú távon az a kifizetődő ha használja a fogait!)akkor megteheted azt is hogy etetési időben a tálkájába rakod a szokásos konzervet, és 1-2 szem tápot belekeversz, akár azt a 2 szemet kisebbre is zúzhatod, hogy jobban eltűnjön a konzervben és talán igy fokozatosan hozzászoktatható a táp ízéhez.

amugy van olyan hogy josera miniwell az pont kistestű kutyáknak van.

2011. jún. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Az én bullterrieremmel már ott tartottunk,hogy kizárólag csak kézből volt hajlandó enni a kisasszony,de akkor is válogatott.

Aztán az 5.napon tört meg és fogadta el a tápot,azóta mindent szépen megeszik.

2011. jún. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

jameg ha nagyon nagyon megsajnálod arra is van egy indokom:-D (nekem is neház volt bekeményíteni de hát muszáj).

hogy ha fogköve lesz azt csak altatásban tudják leszedni, ami annál veszélyesebb minél kisebb testű a kutya. jobb elkerülni azért.:-)

majd írj hogy haladtok!

2011. jún. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Csak egy jó tanács, ne adj neki kutyakonzervet.. Nem tesz a kutyáknak jót. Hiába mondják, hogy mindenféle vitamin meg a halál tudja mi van benne, nem egészséges.. Nálunk a kutya(havanese) ugyanazt kapja amit mi eszünk, persze néhány kivétellel.
2012. szept. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!