Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Foleg erdelyiek. Kotelezo a...

Timtimi kérdése:

Foleg erdelyiek. Kotelezo a poraz?

Figyelt kérdés

Tombhazban lakom, a kutyamat (5 honapos gyonyoru labi), szepen porazon setaltatom s szite minden nap egy idos holgy a kis olebet poraz nelkul kergeti az utcan a lepcsohaz elott...a kis pimasz meg amikor barkit meglat rohan oda, ugat es harap. Persze amikor az en kutyamat meglatja akkor meg rosszabb a helyzet, allandoan combon akarja harapni, s ha nem engedem akkor raveti magat a bokamra, a nadragomat mar megtepte. Gazdi meg ordit ra, a kutya oda se fordul, nem erdekli. Mondtam a nonek tegyen ra porazt, erre azt mondja, miert tenne...es, hogy az en hibam, ne akkor menjek setalni mikor o.......megorit.

A kerdes az, hogy mit tegyek vele...nem letezik, hogy nem lehet raeroltetni azt a nyomorult porazt.


2011. jún. 1. 17:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Utálom az ilyen banyákat.

Lehet hogy szadistán hangzik, de ha velem, és a kutyámmal ezt csinálná, egy jól irányzott rúgással téríteném észre. A jó pár méteres repülés után a vénasszony másnaptól pórázzal közlekedne.

2011. jún. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
a torveny csak az orzo vedo kutyakra kotelezi a porazt..meg kiszamithatatlan agresszivekra vagy amelyek veszelyt jelentenek a meratuk es erejuk miatt..de ha ez a kutya harap es szabadon jar,akkor esetleg kerhetlen jogi segitseget azzal a vaddal,hogy a kutya zavarja a jarokelok biztonsagat es a gazdaja felelotlen..ebben az esetben felszolitjak,de mivel mar teged meg is tamadott,megbuntethetik
2011. jún. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
:)) koszonom
2011. jún. 1. 17:34
 4/4 anonim ***** válasza:
Minden kutyának kötelező a póráz, fajtától és mérettől függetlenül, Erdélyben is. Tudom, mert engem már szólitott meg rendőr, mikor póráz nélkül volt a kutyám a parkban( Nagyvárad). Fel lehet jelenteni, bár azt nem tudom mennyire veszik komolyan az ilyeneket.
2011. jún. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!