Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Velencei-tóba belehet vinni...

A Velencei-tóba belehet vinni a kutyát ha sokan vannak?

Figyelt kérdés
Egy kistestű kutyusról van szó...
2011. jún. 1. 21:00
1 2
 1/14 anonim válasza:
70%
Bele háát:)
2011. jún. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
34%

Dehogy lehet!!! Magyarországon minden tóba, folyóba stb, elvileg TILOS! Kivéve a direkt kijelölt úsztatók, ami, ha jól tudom 1 db van az egész országban.

Arról nem is beszélve, hogy az ott fürdőzők szólni fognak.

Ha meg strand, akkor már oda a területre sem viheted be.

Az meg, nem számít, hogy kicsi vagy nagy, kutya-kutya...

Szép lenne, te bevihetnéd a kistestű kutyádat, én meg az enyémet nem, mert az kicsit nagyobbra nőtt.

2011. jún. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
27%
Vidd bele nyugodtan, és akkor is maradj nyugodt ha valami nagytestű apuka a gyerekét féltve a fertőzéstől lenyomja a kistestű kutyád a torkodon.Egyébbként te együtt fürdesz a kutyáddal otthon? Ha nem miért várnád ezt el mástól? nekem 3 kutyám van kaukázusi,komondor meg 1 puli de még nem éreztem késztetést velük pancsikolni!
2011. jún. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
36%

Jobb helyeken ki van írva, hogy TILOS. Azaz, lehet, hogy be tudod vinni a vízbe, de akkor vállald, hogy jogosan belédköthetnek. Ha mindenképp szeretnéd, hogy vizes legyen, ne strandrészeken, sok ember közelében próbálkozz, hanem jó messze, és garantáltan nem ütnek agyon.


(Egy gyerekeknek (8-18) szóló vízi táborban, ahol gyakran voltam, egyesek rendszeresen közös strandnapozónak nézték a tábor stégjét, ráadásul a kutyájukat is ott fürdették - aztán még nekik állt feljebb, amikor kijött a tábor vezetője és leordította a fejüket.)

2011. jún. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
72%
2. vagyok. Amúgy én is szoktam úsztatni a kutyámat, de olyan helyen soha, ahol emberek is fürödhetnek, főleg úgy, hogy még látják is! Sajnos sokan vannak, akik teljesen másképp gondolkodnak, és nem hajlandóak elfogadni a kutyásokat/kutyákat. És ők vannak többen. Mi pl egy használaton kívüli bányatóhoz szoktunk menni.
2011. jún. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%

Tilos, foleg a kijelolt strandokon, tiszteletben kell tartani a nem kutyasok meg ha a kutya tisztabb is mint egyes ember. Arrol nem is beszelve hogy abba a vizbe vegzi a dolgot tobb ezer hal, kacsa, kisemlos na meg egyes emberek... De azert csak ne usztassuk a kutyankat tomegben, higgyek csak azt hogy Evian vizbe pancsikolnak...

Na de a lenyeg hogy Velencei toba estefele en mar beszoktam vinni a kutyamat a szabadstrand szelen, meg soha senki nem szolt be.

2011. jún. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
82%

"Egyébbként te együtt fürdesz a kutyáddal otthon? Ha nem miért várnád ezt el mástól?"


Ne haragudj már, de mivel kevésbé higiénikus a rendszeresen fürdetett, parazitamentesített, lakásban lakó kutyám, mint a kacsák, akik beleszarnak, a vaddisznók, az őzek, akik belejárnak inni meg hemperegni, vagy a vizipatkányok, akik még élősködőket meg emberre fertőző bacikat is terjesztenek? Vagy esetleg az úszópelenkát vásárolni csóró szülők gyerekei, meg a felnőtt emberek, akik vitorlásról szarnak ki a vízbe?


Egyébként kérdező, hivatalosan tényleg nem viheted be a vízbe, sajnos magyarországon ilyen ostoba törvények vannak.

2011. jún. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
87%

w3dzz:


a másik meg: sorold már nekem a zoonózisokat, amiket el kaphat a gyerek a kutyától fürdés közben!

2011. jún. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak akkor viszem be, ha alig vannak, nem látják, és nincs akivel veszekedni kellene. Nem hiányzik az senkinek. Kora reggel vagy este érdemes próbálkozni.
2011. jún. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom,engem is érdekelne.Gondolkodtunk,hogy valamikor levinnénk magunkkal kistestű kutyusunkat.Mi Gárdonyba járunk (a "szabad" strandra),tavaly nyáron láttam már ott több emberrel kutyát,volt amelyik a vizbe is belement.Szerintem egy természetes tóba még mindig nem olyan visszataszitó kutyával úszni,mint amikor a strandon az emberek belevizelnek ...stb,a medencébe! :S Egy kutya biztos nem fog a vizbe üriteni,mert lusta kimenni az illemhelyre.Némelyik ember állatabb már nem is lehetne....!!!Egy ápolt tiszta kutyától szerintem kevesebb jóval betegséget kaphatsz el ,mint egy némelyik ember "társunktól"!
2011. jún. 2. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!