Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lopkodós labrador keverék...

Lopkodós labrador keverék kölyköt hogyan tanítsak? SEGÍTSETEK!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyon el vagyok keseredve!

8 hetes korában, rossz körülmények közül hoztunk el egy tündéri labrador keveréket.

Most 5 hónapos.

Imádja az egész család, ezzel nincs gond. Családi házban lakunk, jól van tartva.

Nagyon okos, ha póráz nélkül hívom pl. az utcán jön mellettem, a kertbe nem megy be stb...

Na, de a lopkodás. Már nem tudom meddig bírom türelemmel.

:(

A kerti székekről a kikötött nagy párnákat rendszeresen lelopkodja, azon fekszik (pedig van kényelmes fekhelye, saját háza és az ajtónk elé is tettem neki fekhelyet)

Nagyon ügyesen kibontja!!!!! a masnikat, nem elrágja!

Naponta többször is!

Az asztalról az alátétekkel alszik :(

Hiába a bünti... :(


Van egy 2 és egy 3 éves gyerekem, én babát várok és egyre kevesebb a türelmem :(


Vannak játékai, mi is játszunk vele, mégis...


Mit tehetnék még? Hogyan tanítsam meg neki, hogy nem szabad???

Mindig volt kutyám, nem ő az első kölyök a kezeim között, de vele nem bírok :(

Kikötni, bezárni nem AKAROM! Az nem kutyatartás szerintem :(

Kérlek Titeket, tapasztalt kutyatartók segítsetek!

Minden hasznos tanácsot szívesen fogadok!!!!


Köszönöm!


2011. jún. 2. 07:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A könnyebb út, hogy egyszerűen elpakolod a dolgokat, amiket nem szeretnél, hogy ellopjon. A nehezebb, hogy tetten kell érni, és akkor büntetni, utólag fabadkát sem ér.


Egyébként sétáltatva mennyit van? Mert ez simán az unatkozás miatt is lehet.

2011. jún. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

elpakolni.

Szerintem csak hiányoztok és azért kell valami ami a tiétek. Nekem volt egy kutyám ami a viselt ruhámon szeretett aludni,kilopta a szennyesből.

2011. jún. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A sétáltatás az tényleg fontos, de nekem az ütötte meg a szememet, hogy kibontja a masnikat. Magyarul nem rombol, hanem keratívan lop. Ha ilyen ügyes, akkor az ilyen irányú energiáit is le kellene kötni. A legjobb lenne erre a klikkeres tanítás formálásos módszerrel. Abban kiélhetné a kreativitását és szellemileg is lefáradna, nem csak fizikailag. A sétáltatás ettől függetlenül szükséges!


Kis ízelítő: http://www.youtube.com/watch?v=qT2j_dzBm_Q


Ja, és a "nem szabad"-ra is válaszolok. Kifigyeled, hogy mikor rosszalkodik, és amikor a csomót kezdi bontani, akkor azonnal és nagyon keményen leszidod és elzavarod onnan! Így megtanulja, hogy AZT nem szabad. De ha nem vezeted le az energiáit, akkor keres magának más elfoglaltságot aminek lehet, hogy hasonlóan nem fogsz örülni.

2011. jún. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

igen lehet hogy a séta kevés neki és unatkozik. nincs lehetőséged kutyatársaságba vinni? ott is lefárasztanák a többiek.

mit csinálni csak akkor tudsz ha tetten éred, utána felesleges leszidni, mert ugysem tudja hogy miért dorgálod.

2011. jún. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi a választ!


Az a baj, hogy pl. a párnák a széken kellenének nappal (ha nem lopkodná el)

:)

Éjszakára beviszem a holmikat, de nappal jó ha ott vannak.

Őszinte leszek: sétálni nem nagyon viszem :(

A két kicsi meg a kutya sok lenne nekem egyedül :)

Elég nagy az udvar bár tudom, hogy néha ki kellene mozdítani.

2011. jún. 2. 09:48
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a többi választ is!


A korához képest tényleg nagyon okos (és nem elfogult vagyok)

A masnibontáson mi is lepődünk. Nem egyszer sikerült neki, mindig úgy veszi le (kb 1000X már)

Sajnos kutyasuliba nincs időm elvinni, de a sétára, kutyatársaságra figyelni fogok!


A tettenérést is megpróbálom!

Eddig csak a végeredményt láttam (ahogy büszkén ül a párnákon) :) és akkor tényleg csak nézett, hogy miért szidom.


Sokat játszunk vele mi is a Férjemmel és a gyerekek is. Nem huzigálják a fülét stb...hanem labdáznak, rongyoznak vele.

Imádják egymást. A kutya nem bántja őket, még a szájába is belenyúlhatnak :)


Még egyszer köszönöm a tippeket és a linket is!

Azt mindenképpen megnézem és ráveszem a férjemet!


SZép napot Mindenkinek!

2011. jún. 2. 09:56
 7/12 anonim ***** válasza:

sok szerencsét!:-)

okos kutya nagyon, igényli hogy szellemileg is le legyen fárasztva.

2011. jún. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

ha nem foglalkozol napi szinten vele következetesen, türelmesen, és nem sétáltatod meg rendesen minden egyes nap akkor ne is várjál el semmit a kutyától-ő továbbra is kitalál majd ilyen és ehhez hasonló elfoglaltságot magának unalmában, majd jön az ásás, ugatás, hiperaktivitás és agresszió

most kéne a problémákat megelőznöd ez csak az emberen múlik nem a kutyán!

2011. jún. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

El is mondtad a fő problémát: nem sétáltatod.


Az enyémnek van délelőtt egy rövid pisi-kaki séta, délután pedig egy 2 órás nagy a futtatón, több kutyával és beleszőve némi engedelmességi gyakorlás.

Estére alszik, mint a bunda :)

2011. jún. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

hát el tudom képzelni hogy ez nem könnyű 3 gyerek mellett, DE ha nem kezditek el sétáltatni, legalább napi 40 percet, akkor semmilyen csodatipp nem fog segíteni. nem lesz öröm a kutyatartás. tényleg szeretnénk olyat mondani ami könnyű és gyors meg hathatós megoldás, de neked van egy 8 hónapos ereje teljében lévő vadászkutyád. nem a kertbe találták ki őket, természetes igénye a mozgás, amit nem elégít ki a labdázás, vagy a kergetőzés a gyerekkel, ha ennyire szeretitek akkor kérdd meg a párod, hogy napi 40 percre vigye el sétálni. komolyan segíteni fog. nem rögtön, de ha tudni fogja h délután3kor séta minden nap akkor jobb lesz.

vagy -nem akarok a pénztárcátokban turkálni, de hamár a 3. ygerek lesz akkor talán nem olyan rossz a helyzetetek- megkérdetnél egy megbízható ismerős kutyaszerető 14 év fölötti gyereket, vagy fősulist, hogy kevés zsebpénzért vigye el sétálni. nem 1000ftokra gondolok. hanem mondjuk heti 5 napért 1500ft, van akinek az is sok pénz, ha mndjkuk zsebpénzt nem kap.az egy hónapban sem sok, hameg van időtök vigyétek ti.

2011. jún. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!