Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 éves kan kutyus vércseppeset...

3 éves kan kutyus vércseppeset pisilt, nem babeozis, mert egy hónapja is ugyanez volt (egy alkalommal) és a doki rögtön beadott neki oltást ellene. Ötlet?

Figyelt kérdés
Más tünete nincs, nem is volt akkor sem, feltételezem akkor se babéziáról volt szó, a doki nem talált más elváltozást. Akkor is most is vidám, eszik. De ötletem sincs mitől lehet, neten nem sok infot találtam, amit igen az kizárható. Akinek volt már hasonló, vagy tudja mi lehet kérem ossza meg velem. Olvastam, hogy kanosság okozhat ilyet de csak valami egysoros fórum kommentként. Ma már nem tudom dokihoz vinni, de nagyon aggódok. A pisiben csak egy két csepp van de mintha darabos lenne (bár lehet alapból volt ott valami a földön) Hallotattok már ilyenről?
2011. jún. 2. 15:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Annyit meg tudsz tenni, hogy egy tiszta edénybe fogd fel a pisit. Majd nézd meg a kezeddel, hogy van e az alján homok.

Ha igen akkor sajnos a húgykője van, és csak az orvos tud rá gyógyszert adni, vagy írni.


Az én kutyám egyszer szintén úgymond vért pisilt. De a pisi eleje szép sárga volt, és amikor már csak kicsit tudott pisilni akkor tök piros jött ki belőle. Az én dokim először is vért vett, hogy a laborba megnézze.Majd kezeltük babesia ellen. Még aznap visszahívott telón, és behívott a rendelőbe, mert nem babesiozis volt, hanem felfázott. A prosztatája is nagyobb volt a normáltól. De felfázásra kapott antibiotikumot, és rendbe jött.

2011. jún. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hugykő? hólyaggyulladás? sokminden lehet,de kivizsgálás szükséges hozzá.labor (vizelet vér) ultrahang
2011. jún. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Na, tisztázzunk valamit. Nem ellene adott oltást, hanem gyógyszert kapott rá, ami mellesleg védelmet is ad. Kb. 1 az egy hónapra, ami ha jól értem éppen letelt... Magyarul a kutyád simán lehet újra babéziás. Sajnos, ha az előző az volt és ha ez megint az, akkor kösd fel a gatyád, mert a második babézia már szinte soha nem gyógyul szövődmény nélkül.. Vagyis ha ez az, akkor most nem valószínű, hogy megússzátok 1-2 injekcióval. Mindenképpen vidd el lehetőleg még ma dokihoz és vetess vért babézia teszthez, illetve utána adass neki imizolt. Mellette nézze meg a prosztatáját is, mert a másik lehetőség az, hogy azzal van baj. Jobb esetben csak gyulladás, rosszabban tumor... Ivartalan a kutyád? Ha nem, akkor rövid időn belül ivartalaníttasd, jót fog neki tenni.
2011. jún. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igazad van, nem oltást kapott hanem gyógyszert, ami valóban pár hónapig védi még. (én úgy tudom 3hó, de nem vettem készpénznek) Szerencsére akkor sem az volt a baja, csak jobb félni, mint megijedni. Véres pisinél ez az első, a babéziát kizárni, de amíg nem biztos addig is inkább kezelni, mert pár nap alatt végezhet a kisállattal. Beszéltem közbe 2 állatdokival is, a leírt tünetek alapján mindkettő a húgykövet és hozzátartozó hólyaggyulladást mondta biztosra. Holnap 11-re megyünk dokihoz, és meg is ultrahangozzák, a pisit összegyűjtöttem, hűtőbe raktam, úgyhogy el is tudják majd kezdeni kezelni a kő típusa alapján. Tegnap egész du, este egy másik kankutyával játszott terület-jelölgetős versenyt, a doki szerint az erőlködés rádobott. Legalább előbb derült ki mint utóbb. Köszi a válaszokat!
2011. jún. 2. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!