Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek van német fürjészebe?...

Kinek van német fürjészebe? Hol lehet ilyet szerezni? Milyen kutyák ezek?

Figyelt kérdés

Igen tudom, ott a Google. De én olyan ember véleményére vagyok kíváncsi aki ezt a fajtát tartja, tehát van tapasztalata. Akinek van ilyen fajta kutyája, az legyen szíves írja le, hogy milyen. Például: agresszív-e vagy sem? könnyen tanul, mozgékony-e, mennyi foglalkozást igényel, mennyire jó házőrző, ki jön-e más állatokkal egy környezetben (pl: más kutyákkal, macskákkal) ....stb.


Köszönöm


2011. jún. 2. 18:32
 1/4 anonim ***** válasza:

"A deutscher WachtelHunk az FCI nyolcadik fajtacsoportjába tartozik, hiszen tulajdonképpen ő is spániel. Igazi vadászkutya, vadászok tenyésztik vadászoknak. A laikusok még Németországban is alig ismerik ezt a fajtát. A fürjészebhez hasonló hajtókutyák századok óta léteztek a mai Németország területén, így a fajta története egészen az 1700-as évekig nyúlik vissza. A fajta ősatyjának a Staufenbergben született Lord Augusta 1834 L számít. Rudolf Frieß több évtizeden keresztül tartó tenyésztői munkájával nagymértékben hozzájárult a fajta fejlődéséhez. A német fajtaklub 1903-ban alakult."


Szerintem az országban nincs belőlük egy darab se. Vagyis "szerezni" se fogsz tudni... Mert külföldi tenyésztőknél nem "szerezni" lehet, hanem szépen (és kitartóan) kérni.....

2011. jún. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A neten lévő leírások is tapasztalatokon alapulnak, nem hasraütésszerűen írták le a tenyésztők és egyéb szakemberek... Szóval google.
2011. jún. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Szombathelyen egy vadász izmerősömnek 2 német fürjészebe van. Ha gondolod megkérdezhetem honnan szerezte.
2011. júl. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2011. júl. 10. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!