Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért eszik úgy, mintha éhen...

Miért eszik úgy, mintha éhen akarna halni?

Figyelt kérdés

Egy négyéves vizsláról van szó. Mindig csak annyit kap, ami megfelelő mennyiség, és minden egyes etetésnél úgy zabál, mintha napok óta nem kapott volna enni. Ez miért van, és lehet-e valamit tenni?


(mindig ott kell állni etetésnél, hogy ne falja fel a másik kutya ételét.)


Egyszer megkaparintotta a zsákot, én annyit evett, hogy a végén hányt.


2011. jún. 2. 22:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha nekem ilyen problémám lenne... :( 6 éves vizslám van és egyszerűen semmit nem akar megenni. Mivel eteted?
2011. jún. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha ketten vannak lehet hogy ha nem vagy ott a másik kutyus eleszi előle az ételt. Lesd meg őket titokban, mit csinálnak. Vagy adj nekik enni külön-külön.
2011. jún. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
65%
Hogy ne legyen off: Olvastam erről, hogy azért esznek az ilyen kutyák gyorsan, mert nem tisztelik a gazdit vagy valami ilyesmi. Tehát ha türelmetlen etetésnél, ugrál vagy izgatott, akkor addig kell várni, amíg szépen le nem nyugszik. Amikor már lehiggadt, elé teheted. Lassabban fog majd enni így.
2011. jún. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
érdekes,mert náluk is ilyen egyik kutya és nincs a falkavezérséggel se probléma,egyszerüen csúnyán eszik,ez van.
2011. jún. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
szerintem a másik kutya miatt van. nekünk régen a tacskó keverék volt ilyen, hogy mindig gyorsan lenyelte a saját adagját, és ment a német juhászhoz, onnan is akart enni. biztos azért mert féltette a saját kajáját. nem tudom kinti, vagy benti kutyák, de próbáld úgy etetni őket, hogy távol legyenek egymástól. lehetőleg ne is lássák egymást, szerintem használni fog.
2011. jún. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak...ezt nem hinném. Ez habitus kérdése. Nekem 3 kutyám van. Mindig úgy kapnak enni, h kiteszem a táljukban, addig ők nyugodtan fekszenek. Eltelik 1-2 perc és utána mondom nekik h mehetsz. 2 habzsol, 1 meg szép komótosan megrágja. Egymás kajáját sosem bántották és sosem ették el. Próbáltam h ne együtt egyenek, az sem segített. Mind a 3mal jó a kapcsolatom, tisztelnek. Egyszerűen vannak habzsolós kutyák. Ez inkább ösztön. Annak idején az elejtett vadat be kellett habzsolniuk amilyen gyorsan csak lehetett. Vannak elméletileg olyan tálak amik megakadályozzák a habzsolást

[link]

én még nem próbáltam...nem tudom h hatásos-e.

Ami tuti beválik olyan kaját, tápot adni neki amit kénytelen rágni és nem tud nyelni...vannak nagyon nagy szemű tápok, érdemes olyat keresni. Az 1*1es kis gömböket nyelik mint kacsa a nokedlit. Esélytelen :oP

2011. jún. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
most már nem utolsó, hanem 22:12 ;o)
2011. jún. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy ez a falkavezérséggel lenne kapcsolatban, az idősebb kutyám lassan, komótosan eszik, a kicsi(5 hónapos) meg úgy habzsol, mint akit éheztetnek, pedig rendeben van a falkasorrend.

Ha több kutyád van és egy helyen eteted őket, akkor attól is gyorsabban esznek. Én soha nem engedem meg nekik, hogy a másik táljához nyúljanak, de ha mindketten befejezték, akkor még végignyalják egyszer a másik tálat is.

2011. jún. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Ahogy ti is írtátok, a két kutya közül az egyik a lassú, komótos étkezés híve, míg a másik olyan, mint a porszívó. Ha meglátja, hogy enni kapnak, akkor ugrál, rohangál, tisztára aktív lesz, és gyorsan tünteti el a neki szánt falatokat. Nagy szemű, száraz tápot kapnak.


Még egy, a tálon ugrál, és teljesen összetöri. Ilyen tál, a pereme már nincs meg. [link]

2011. jún. 3. 08:32
 10/14 anonim ***** válasza:
Addig ne kapjon enni, amíg teljesen le nem nyugodott. Ne legyen ilyenkor túl közel hozzád. Azé a táp, aki közelebb van hozzá. Ilyenkor legyen 2-3 m-re tőletek. Ha már lehiggadt, akkor kapja meg.
2011. jún. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!