Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon keverék kutyából...

Nagyon keverék kutyából (mindkét szülő 2fajta keveréke) lehet 'normális' kutya?

Figyelt kérdés

Nyilván nevelés kérdése is,de nem tudom hogy ha már ennyi vérvonal keveredik nem lehet-e túlzottan agresszív jellem már a géneiben vagy valami egyéb dolog.

Valakinek nincs tapasztalata ilyenben?


2011. jún. 4. 18:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Persze hogy lehet. Sőt, a keverékek erősebbek, egészségesebbek is mint a fajtiszták. Akárki akármit mond, nekem ez a tapasztalatom.
2011. jún. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is sokkal egészségesebbek és okosabbak a keverékek mint a túltenyésztett fajtatiszta kutyák.
2011. jún. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hogyne lehetne? Ennél sokkal "mixeltebb" kutyák is lehetnek "normális" kutyák. Sőt, azok a legjobbak! :)))
2011. jún. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
és a kinézetét teljesen lehetetlen megjósolni?vagy van valami hogy melyik részről mennyi öröklődik vagy valami
2011. jún. 4. 18:56
 5/12 anonim ***** válasza:
48%

ha ez így lenne akkor abba is hagynám a tenyésztést. Amerikai több száz kutyát vizsgáló felmérés szerint ugyanolyan százalékban hordoznak betegségeket (genetikai betegségeket) mint a fajtatiszta kutyák csak őket nem szűrik ezekre. Nemrég volt egy felmérés Magyarországon is ahol NORMÁLIS tenyészkutyákat (nem szaporított fajtatiszta kutyákat) és keverékeket vizsgáltunk genetikailag, meglepő eredmények születtek.

Még tartanak az adatfeldolgozások de egyenlőre annyi biztos, hogy a keverékekben több genetikai betegség is halmozottan jelentkezhet egyszerűen csak pl a megvakulást a gazdik a kor számlájára írják, vagy ha sántít a kutya akkor nem azzal kezdi az orvos sem, hogy csípőröntgent néz.

Tény az, hogy nagyobb a genetikai változatosság és ez bizonyos fokú immunitást ad nekik de ebben benne van a halmozott betegségek megjelenése is.

Nekem csak fajtatiszta kutyáim vannak és soha nem voltak még betegek (lábtörést és baleseteket leszámítva) az ideggyengeség szintén nincs jelen a fajtában.

Természetesen vannak olyan fajtatiszta kutyák akik már bizonyos tulajdonságokat túlságosan is élesen hordoznak (erős bőrredőzöttség, lapos arcorri rész stb) de ez nem általános. Több mint 300 fajta kutyáról beszélünk ha a fajtatiszta kutyákat emlegetjük, nem kell mindent egy kalap alá venni.

2011. jún. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
ja és nyugi teljesen normális kutya lesz belőle. Vannak öröklött tulajdonságok de megfelelő nevelés mellett ezeket szépen be lehet szabályozni. a kinézetét pedig szinte lehetetlen megjósolni, bármilyen irányba változhat
2011. jún. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom, szerintem nem (eddig minden kutyánk törzskönyves volt).

Nálunk az utcában (150 ház) több a keverék kutya és mindegyik sokkal bolondabb, mint a fajtatiszták.

2011. jún. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
ez azért van mert sokszor a keverékeket (teljesen helytelenül) nem ugyanúgy kezelik/nem sétáltatják, mozgatják, etetik megfelelően vagy éppen viszik orvoshoz. Ezért tévhit pl az, hogy a keverékek egészségesebbek ha valamit nem visznek orvoshoz az persze, hogy egészséges míg a másiknál már egy kis hasmenéssel is irány az állatdoki. A keverékek se nem jobbak se nem rosszabbak mint a fajtatiszták hanem egyszerűen csak kutyák és amit te is tapasztalsz, hogy a keverék kutya őrjöng a kerítés mögött az pont azért van mert ha valaki már drágán megvesz egy kutyát azzal már foglalkozik rendesen.
2011. jún. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ebben teljesen igazad van, bele sem gondoltam,hogy aki megveszi tényésztőtől tényleg többet foglalkozik/áldoz rá általában.
2011. jún. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 xnorkax ***** válasza:
Nekünk világéletünkben keverék kutyáink voltak és sosem volt ilyen probléma.
2011. jún. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!