Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen feltételek mellett...

Ilyen feltételek mellett jöhetne dobermann panelba?

Figyelt kérdés

Van egy kis testű keverék kutyám 3,5 éves kan. Nem egy aktív, főleg nyáron mert hatalmas szőre van. Szerintem palotapincsi és spicc keveréke. Vagy valami hasonló. Ettől függetlenül sokat vagyunk lent vele, jól szocializált, kanokkal is megfér barátkozó típus nem domináns. Inkább megadja magát, sosem kötekszik nem nagyon volt még konfliktusa.

Szóval reggel vele 10-15 percet szoktam sétálni, ezt kibővítenénk fél órára a dobermannal. (ez olyan 6-7 óra fele).

Egy óra körül szintén leszoktam vinni egy fél órás sétára a kutyámat, úgy gondoltam ez maradhatna ennyinek, mivel utána 5-6 között szoktunk menni egy kutyás társaságba futtatóra, vagy szintén barátokkal a közeli folyópartra, mert imád a kutyám úszni. Már most ott is fellelhetők kutyások. Szóval ilyenkor lent vagyunk legalább másfél órát. Van hogy kettőt. Van amikor a városban sétálunk és egy ilyen erdős részre megyünk el ott is szoktak kutyások lenni. Hogy ne mindig ugyan azokkal a kutyákkal találkozzon.

Este 8-9 fele szoktam még lemenni általában fél vagy 1 órára ahogy időm engedni. Van, hogy elmegyek vele futni már ilyenkor ha még van kedve hozzá gondolom a dobermannak azért jobban lenne. Általában így este felé szoktunk tanulni mert ilyenkor már nincs az a dög meleg és jobban tud rám koncentrálni.

Körülbelül ennyi mozgást tudnék biztosítani a dobermannak.

Hétvégente szoktunk menni baráti társasággal kirándulni (kutyák is). Voltunk már sátorozni is egyszer. Viszonylag közel van itt egy kis folyócska is ahova a már meglévő kutyámmal lejárkálok az jó mozgás lenne szerintem a dobermannak is és a mostani kutyim is imádja a vizet. Járnék vele biciklizni. Az a másik kutyámmal annyira nem jött be meg hát nem is bír annyit, szóval ő kosárban utazik elől :)

Még annyi, hogy lehetséges, hogy 3-4 év múlva költözök kertes házban, de ez még nem biztos. Akkor persze jönnek a kutyák is velem. Előbb utóbb mindenképp fogok. Csak lehet nem 3-4 év múlva hanem 1-2 évvel később.


Szerintetek ennyi mozgással lehetne panelban tartani?


2011. jún. 5. 18:13
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Én dobermannt semmilyen körülmények között nem vinnél lakásba. Kert kell neki. Nekünk még a pincsi is kijár a kertbe.
2011. jún. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

hát ez egy elég szar, és konzervatív válasz volt első. Nem 1980ban élünk falun, hogy a kutyának a kertben legyen a helye. Az asszonynak meg a konyhában, nem? Hagyjuk már.

A dobi egy elég aktív fajta, szóval szerintem ha egy átlagos, vagy annál aktívabb kicsit viszel haza, lehet, hogy kevés lesz neki ez a napi 3 óra mozgás, mert a panelban valljuk be nem sok energiát tud levezetni (ha nem számoljuk a lakás átrendezését). Szóval, ha egy kicsit nyugisabb egyedet választasz, van esély rá, hogy elég legyen neki, főleg ha a rendszeres agyi lefárasztás is megvan.

2011. jún. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nyugodtan vigyél dobit.Ennyi mozgás,foglalkozás mellett,semmi baja nem lesz.Sőt!!!
2011. jún. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nyugodtan vehetsz dobit,én 10 évig tenyésztettem e csodás fajtát amíg társasházba nem költöztem. Kiválasztottam a legnyugodtabb egyedet a saját tenyésztésű almomból és őt már társasházban neveltem fel.
2011. jún. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Alap én vagyok a hülye. Nem vagyok híve annak, hogy az állat az udvarra való. Bent is van a kutya. Télen egyszerűen morbidnak tartom, hogy valaki kint tartja a kutyáját, cicáját. Bent van ha akar kimegy ha akar. Most, hogy itt a jó idő, kint van egész nap, de ha akar bejön, nemcsak éjszakára. De egy nagytesű kutyát hogy lehet lakásban tartani? Szerintem a mozgásigényét semmiféleképpen nem elégíti ki. A kiskutyám fürösztve van rendszeresen, mert hosszú a szőre és minden nyavalyát összeszed, de még így is érzik a lakásban néha, hogy kutya van tartva. A dobermannal mit csinálsz? Berakod a kádba? A nagytesű kutyáknak van egy erősebb alapszaguk. Nem zavarna, ha kutyaszgú lenne a kanapé? És hogy tudnál mellette enni? Mert, ha megnő simán feltápászkodik az asztalra? Nem kell lehurrogni. Vélemény. Én nem helyeslem.
2011. jún. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Talán meglepő ha azt irom, hogy a dobermannak nemigazán van szaga. Rövidszőrű lévén a bundáját elég átkefélni. Ha ennyi foglalkozást tudsz neki biztositani, akkor én azt gondolom, hogy a Te dobidnak igenis nagyon jó helye lesz!!!!:)
2011. jún. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azt vedd még figyelembe, hogy a dobi munkakutya, nem elég a szabad mozgás, neki szüksége van rengeteg tanulásra. Ráadásul a szellemi munka sokkal jobban fárasztja, mint a mozgás.


Ha ezekbe a sétákba be tudsz sűríteni jó sok gyakorlást, amikor koncentrálnia kell, akkor szerintem nyugodtan vállald be.

2011. jún. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Hát nem tudom, az én kutyámnak is elég nagy a szőre, és még sincs egyáltalán kutya szag a lakásban tőle. Én annak a híve vagyok, hogy ha jól le van mozgatva a kutya, akkor itthon csak fekszik.

Egyébként a délutáni futtató, folyó parti foglalkozáson akartam vele apportírozni, engedelmességi feladatokat meg ilyesmiket csinálni. Esténként új dolgokat is tanulhatunk.

2011. jún. 5. 21:58
 9/9 anonim ***** válasza:

Ennyi erővel én is csak véleményt írtam, kedves első. Aztán meg már mondanom sem kell, hogy a kertben tartott kutyák sem a kertben való kocogás közben fogják kielégíteni a mozgásigényüket. Hiába van kinn egész nap, nem fog egész nap szaladgálni. Az meg a másik, hogy a kutyáknak az energiatakarékos mozgásforma az pont, hogy az ügetés. Ergo vagy lassabban, vagy gyorsabban kell mozgatni ahhoz, hogy le legyen fárasztva, és ehhez pedig pont a séta alkalmával van lehetőség. Annak a kutyának meg, aki "ki van dobva" úgymond a kertbe (teljesen mindegy, hogy bejárhat e a házba, vagy sem), de sosem viszik sétálni, sokkal rosszabb élete van mint annak a kutyának, aki panelban lakik, de naponta hosszabb sétákra viszik. A séta ugyanis nem csak arról szól, hogy az állat le legyen mozgatva, hanem arról is hogy rengeteg inger érje, szagok, színek, stb. Ezzel fejben is fárad, mert ezt mind be kell fogadnia.

Az asztalra ugrálást meg a legalapabb tanítással el lehet kerülni, csak hát ugye ennek is utána kellene olvasni. A nagytestű kutya is kutya, ugyanúgy el tud kanászodni, mint a te kistestűd, annyi különbség van, hogy a tiedet olyankor kiröhögik, hogy milyen kis aranyos, a nagytól meg bepisilnek félelmükben. De ettől eltekintve mindegyiket ugyanúgy kell nevelni.

Az ilyen "nagytestű kutyák büdösek" dologgal meg ne gyere, sokkal inkább szőr, meg egyénfüggő, nem lehet ezt kijelenteni, hogy a nagyobb kutyák a mérettel együtt szagban is erősebbek, mint kistestű társaik. Szóval szerintem még mindig mehet a kutya panelba, ha valóban biztosítani tudod a leírt feltételeket.

2011. jún. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!