Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetséges, hogy a szokásos 6...

Lehetséges, hogy a szokásos 6 kiskutya helyett tényleg csak 3-at szült?

Figyelt kérdés
8 éves a kutyánk és eddig minden fialáskor 6 kutya volt. Most sem volt kisebb hasa, és a kölykök sem nagyok, sőt az egyik meg is halt. Ha belehaltak volna a kiskutyák mármint a mamakutyába, és még benne lennének ugye már belehalt volna? Tegnap szült. Úgyértem, hogy biztos lehetek benne hogy nincs több kutya benne? Mikor halna bele egy kutya ha hallott kutyákat hordana?
2011. jún. 6. 15:57
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
56%

Nincs "szokásos" létszám. Ráadásul már idősödő a 8 éves kutya. Talán állatorvost kellene hívni, ahogy ilyenkor szokták. Ő ad méhösszehúzót és meg is tudja nézni, maradt-e bent kiskutya.

Komolyan az érdekel, mikor halna bele a hullamérgezésbe?

2011. jún. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
1. Nincs szokásos alom szám...lehet 3 lehet 5 stb... 2. Egy 8 éves kutyát már nem igazán kellene szaporítani! Mivel idős már, valószínű ezért fialt kevesebb kölyköt. Ivartalanítást nagyon javasolnám!!
2011. jún. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:

8 évesen szült???? már 7 éves kor körül illene kivonni a tenyésztésből bár te biztos nem tenyésztő vagy ha ilyet csinálsz. Minél idősebb egy szuka annál körülményesebb az ellés és van nagyobb esély a problémára.

A szülés utáni 24 órában MINDEN szukát látnia kell orvosnak és szükség esetén oxitocin injekció kell neki. Gondolom ez se történt meg.

Ha halott kölykök vannak benne akkor a méh megtelik hullaméreggel, begennyesedik, a teje mérgezővé válhat a kölyköknek és előbb ők pusztulnak el, nagyon gyorsan majd a szuka is.

Vidd el Ultrahang vizsgálatra az állatorvoshoz

2011. jún. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:

Szerinted itt tenyésztésről van szó?

"Minden fialáskor..." nem is akarom tudni, hogy hány alkalomról van szó. Az, aki egy 8 éves kutyát ellett...nem mondok semmit. Olyan, mintha egy 60-70 éves nőnek kellene szülnie.

Már rég meg kellett volna mutatni az orvosnak, ha halott kutya van benne, akkor az bomlásnak indult, és a kutyád is bele fog halni.

2011. jún. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

Annyira okos itt mindenki úgy birom. Köszönöm a hozzászólásokat. 2 kutyánk van, 8 évvel ezelőtt életünkben először apa megengedte hogy legyen nekem és testvéremnek egy kutyája. (bár a részleteket nem tudjátok, de apa nagyon utálja az állatokat, ez nagy dolog volt részéről, amellett hogy utálja, sokszor bántja is, nem tehetek semmit, mert én fegyelemben nőttem fel, és nem szegülök szembe az apukámmal). Én kan kutyát választottam, nővérem szukát. Erről beszélünk most. Nőrévem 2 éve elköltözött és itt hagyta ránk a kutyáját. Ezek után nekem kellene gondoskodnom róla is, de én nem csípem a szuka kutyákat, ezért is választottam anno kant. Persze foglalkozom vele, de ivartalanításról szó nem lehet, apa nem engedné meg hogy elvigyem, mert ne pazaroljam ilyenekre a pénzem, ő majd elintézi. Nem is szívesen pazarolom a nem én kutyámra. Így minden évben legalább kétszer fial, és mindeddig 6 kutyus volt. Azért lepődtem meg, mert ugyanolyan nagy volt a hasa mint máskor és most 2 életképes kutyát és egy halott kutyát hozott a világra. És csodálkoztam hogy csak ennyi? Féltem, hogy belehal, ezért is kérdeztem. Állatorvosról szó sem lehet, szülők nem engedik.

Most lehet írni a sok hú minek az ilyennek kutya, állatkínzó stb dumát, de nem érdekel én csak egy kérdést tettem fel. Nem az én kutyám, itt maradt, és igen, nem fogok jobban foglalkozni a nővérem félrenevelt kutyájával. Adok neki enni, viszem sétálni, megsimogatom, megfürdetem, de ennél többet nem teszek. Lehet ócsárolni!

2011. jún. 6. 16:23
 6/32 anonim ***** válasza:
No Comment!
2011. jún. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 xnorkax ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz: no comment. :)
2011. jún. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:

Nem hiszem el, hogy ennyi jó érzés nincs benned, képes vagy végignézni, ahogy szegény ennyi időn át szenved. Mert a párzás és a szülés is szenvedés neki.

Amúgy a kan a tied. elmondásos szerint rá költesz. Akkor őt miért nem ivartalaníttattad már???

szegény szukát inkább adtátok volna oda valakinek, vagy talán még a gyepin is jobb sora lenne. Van szívetek ennyi kiskutyát mindig megölni?

De, hogy válaszoljak is, simán elakadhatott akár egy kölyök, vagy bármi.Félidőben szokás UH-t csináltatni. Abból kiderül kb hány kölyök várható. De orvos kitapintással vagy UH-al most is meg tudja nézni, hogy van-e benn még kölyök. És ha már felvágja, akkor egyhuzamban lehet is ivartalaníttatni.

2011. jún. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:

Úristen, apádat ütném tarkón legszívesebben!

Nem akarom tudni mi lett a kölykökkel! Ha ennyire görény, akkor miért engedte meg? Sokkal jobb lett volna a kutyának.

Nővéred is szép példány, ha simán otthagyja a kutyáját, te meg, hogy nem kedveled, mert szuka....

2011. jún. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
A szuka és a kan testvérek?
2011. jún. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!