Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nemzetközi Kutyakiállításon,...

Nemzetközi Kutyakiállításon, a kan KÁJ kutyák a bírónak szabad engedjék, hogy közel menjen szemből, vagy csak messziről nézi, bírálja őket?

Figyelt kérdés
Pl. a harapás helyességét,fogait stb.Vagy ez az agresszió kizáró ok a versenyből?Csak azért kérdem,mert egy kiállításon láttam,hogy a bíró megkérte a gazdikat,hogy a pórázt csavarják a kezükre 3-4-szer,és csak úgy ment közelebb,de a kutyák száját csak a gazdik nyitották ki,a bíró csak 1 jó lépés távolságból nézte meg.És csak a kanoknál,a szukákat meg is simogatta.De egy kant sem zárt ki a versenyből.Ugyanez a bíró volt a dobermannoknál is,ott egy kan ráugatott amikor közeledett felé,és annak abban a pillanatban kifelé-t mutatott a ringből.Pedig az a dobi,az én hozzá nem értő szemeim szerint a legszebb volt,lehet,hogy tényleg nyert volna,de....
2011. jún. 7. 14:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
mondjuk inkább azt, hogy beletörődtek...amit szerintem nem szabadna...nincs kiállítási szezon amikor nincs valamilyen botrány a KÁJ/Kau bagázs körül, már komolyan tiszta vicc az egész
2011. jún. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.De ezt nem értem.Mibe törődtek bele?
2011. jún. 7. 14:54
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem felháborító, amikor ilyen szocializálatlan vadállatokkal jelennek meg kiállításon, némelyik paraszt gazdi meg még élvezi is, hogy idióta a kutyája. Az a minimum, hogy ha kiállításra viszi, akkor készítse fel rá, hogy egy idegen körbe fogja nézni. Ráadásul ha a gazdája nem engedi, akkor nem támadhat a kutya. Semmilyen fajta sem, főleg nem embert!
2011. jún. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Értem.Csak az volt a furcsa,hogy a bíró még a legkisebb jelét sem adta a fölháborodásnak,sőt előre szólt a gazdiknak,hogy jól fogják a kutyáikat.Amúgy a gazdik próbálták fegyelmezni,de azt a dörgéshez hasonló mély morgást nem sikerült egyiknek sem elfojtani...Elég érdekes ezt a fajtát bírálni...
2011. jún. 7. 16:15
 5/12 anonim ***** válasza:
folyton ez van a ringjükben, van, hogy össze is ugranak ami egy dolog de olyan is van, hogy kisebb kutyáknak mennek neki. Sőt olyat is láttam, hogy egy kitámadó KÁJ elől kb10 cm re rántotta el a gyereket az apja. És akkor jönnek azzal, hogy "ez ilyen fajta" meg "össze vannak nyomorítva a kiállításokon" "védik a területüket" de ez senki nem boldogít mikor pl az Debrecen éjszakain hátul odaláncolták őket sorba a vas oszlopokhoz/vagy mászóka már nem emlékszem/ ott őrjöngtek és mikor kérdeztük a gazdát, hogy miért nem megy oda a kutyához (aki felcsavarta magát a pórázával az oszlopra akkor képes volt azt mondani, hogy nem mer mert ilyenkor mindennek nekimegy... a felét ki kéne tiltani
2011. jún. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Na,én ezt nem tudtam,hogy ilyenek vannak.Itt is ki voltak kötve külön,védték is a helyüket rendesen..A ringben nem tudtak összekapni,mert tisztes távolságra vezették őket egymástól..De a gazdáikra hallgattak legalább is úgy tűnt nekem,mert amikor rájuk szóltak egy kicsit alább hagytak.Tehát akkor nem kizáró ok ez a túlzott terület-személyvédő ösztön.....Mondjuk nem szívesen kerülnék egy olyan udvarban,ahol KÁJ van,főleg ha még a gazda sincs otthon...
2011. jún. 7. 20:25
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Aki kiállításra hordja a kutyáját, bármilyen fajta is, a ringdresszúra rá is vonatkozik. Azt elismerem, azoknak a kutyáknak, amelyek öv fajták, vagy terület őrzés a fajtajellegük, valóban nem ideális pl a szájukban turkálnia egy idegennek, még ha bíró is. De azoknak a kutyáknak is meg kell mutatni tudni a fogazatát anélkül, hogy megenné a bírót.

Ráadásul fals arra hivatkozni, ezek ilyen vérmérsékletűek. Egy ,a gazdája által megnevelt kutya mindig az adott szituációnak megfelelően kell, hogy viselkedjen. Ha házat őriz, akkor a dolgát végzi. Ha kiállítás van, akkor az ott elvárt viselkedést mutatja.

A fajtát bírálóknak is nagy a felelőssége, mert elfogadják az ilyen viselkedést.

2011. jún. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 zsuzsabazsa ***** válasza:

A bíró sosem turkál a kutyák szájában. Felkéri a tulajt, hogy nyissa ki a kutya száját, hogy ellenőrizhesse a fogazatát. Elölről összezárva a harapás milyenségét és két oldalról pedig a rágó fogakat, hogy nem hiányosak e.

Amennyiben a gazda erre nem képes akkor a bíró kizárhatja az akkori bírálatból. Vagyis a kutya bírálhatatlan.

2011. jún. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

ma 17:24

Mikor voltál kiállításon?

Sajnos némely bírónak ellenállhatatlan vágya van olyan kutyáknak is beletúrni a szájába, amelyiknek talán nem kellene a fajta jelleme miatt. És ez nem azt jelenti, hogy az a kutya antiszoci.

2011. jún. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 zsuzsabazsa ***** válasza:
Lehet, hogy vannak ilyen bírók. Nem vitatom, de az én ismerőseim nem nyúlkálnak a kutyák szájába, inkább a heréjüket ellenőrzik, hogy rendben van e.
2011. jún. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!