Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy szibériai husky bizonyos...

Egy szibériai husky bizonyos sérüléssel "ér valamit" egy kutyakiállításon?

Figyelt kérdés
Van egy 6 éves törzskönyves ivartalanított szibériai husky szuka kutyusunk. Elég rossz körülmények közül került hozzánk, már a sokadik gazdái vagyunk, sajnos soha nem becsülték meg Őt. Valamelyik nap nézve a csajszit elgondolkodtam, hogy vajon nevezhetnénk-e vele egy kiállításra. Persze, az általános válasz: miért ne? Igen ám, de a jobb fülének a 20%-a hiányzik. Valószínűleg kölyökkori sérülésből adódóan (harapás?), tehát nem örökletes betegség. Alapvetően formás, szép kutya. Ezt a kérdést nem is igazán azért tettem fel, mert kiállításra szeretnék vele járni, félreértés ne essék, egyszerűen csak érdekel. Ha most olyan választ kapnék, hogy ez nem hátrány, akkor sem járnék vele, mert nem az én világom. Sajnos azért valamennyire ismerem a kutyakiállítások világát, és úgy gondolom, hogy ez szépséghiba, tehát ezzel a hibával már nem szép a kutya a bíró szemében. Eszembe jutott az is, hogy biztosan kizárnák őt, hiszen egy német juhászkutyát sem engednek csonka farokkal, hiába nem örökletesen rövid... Jól gondolom?
2011. ápr. 29. 12:36
 1/9 anonim ***** válasza:

szia!


Annyit tudok neked mondani, hogy hivatalos versenyre ivartalanított kutya nem mehet. De a füle miatt, azt nem tudom.

2011. ápr. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
az MKSZ és a MEOE is rendez ivartalanított kutyáknak is kiállítást.Persze ez ilyen félhivatalos dolog. Szerintem oda beengednék.
2011. ápr. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Persze, tudom, hogy ivartalanított kutyák nem vehetnek részt. Itt igazából a fülén van a hangsúly. :)
2011. ápr. 29. 12:51
 4/9 anonim ***** válasza:
Hivatalos versenyre alapból nem mehetne amiatt, mert ivartalanított. De egyébként másféle szépségversenyre nyugodtan viheted, ott nem veszik figyelembe, legalább is nem zárják ki a füle miatt a kutyust. Bíró függő kinek, hogy tetszik majd. A lényeg, hogy számodra gyönyörű. Biztos vagyok benne, hogy nagyon szép :) Örülök, hogy nálad jó helye van!
2011. ápr. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nincs róla képed? Az öcsémnek megmutatnám, imádja a huskykat :)
2011. ápr. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha a kutyának balesetből adódó sérölése van, amit orvosi igazolással tudsz bizonyítani, akkor azt a kiállításon nem veszik figyelembe és ugyanúgy lebírálják a kutyát, mintha "egész" lenne. :) Tehát a sérülésből adódó foghiány nem hátrány, míg a vele született foghiány igen. Valószínűleg a fülével is ez a helyzet.
2011. ápr. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Elvileg a sérülésből adódó hiba miatt nem zárhatják ki a kutyát, de gyakorlatban úgysem lesz első egy másik kutyával szemben, hiába típusosabb.
2011. ápr. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha egyedül van a ringben, és a fajtájának tipusos példánya, minden további nélkül kiadják neki a cimet. Ha másik kutyával van, és a másik küllemre azonos, akkor a te kutyusod lesz hátrányban. Ha a másik kutya nem olyan tipusos, és vannak "hibái", akkor benneteket hoz ki győztesnek a biró.
2011. ápr. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! :)
2011. ápr. 29. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!