Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felszeditek a kutyagumit...

Felszeditek a kutyagumit amikor elmentek kutyát sétáltatni és az utcára kakkant a kutya?

Figyelt kérdés
XD
2009. márc. 19. 20:55
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Gyakran még akkor is, ha gazos, elhanyagolt terület. Kutyafuttatón, járdán mindenképpen. Azért van, hogy "amíg elmegyek a kukáig, belelépek kettőbe", mert mások is így gondolkodnak sajnos. Azt én sem, bírom, mikor mások beszólnak, hogy miért szedem fel. Tapasztalatom szerint úgy érzik, ez valami méltó büntetés azoknak, akik nem szeretik, bántják a kutyákat, kutyásokat. Kár, hogy nem csak nekik.
2009. márc. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, nálunk elég kevés a kuka, volt, hogy fél órát mentem egy zacskó kakival a kezemben.
2009. márc. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

Mindig,mindenhonnan felszedem! Az uzsis zacsi olcsó.Inkább sétálok zacsival,mint hogy otthagyjam.Nem szégyen!

Egyébként a gyerekek mindenhová bejutnak,bokor alá stb.Gondolj csak bele! Szégyen,valóban,hogy ezen a téren milyen hanyagok az emberek.Tisztelet a kivételnek! Aki meg a zacsit hurcoló gazdit kineveti,az olyan ember,akit csak"sajnálni" lehet...

2009. márc. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

Én meg azoknak szólok be, akik nem szedik fel. Akár a kutyafuttatóról is! Ott ugyanúgy beleép bárki, ugyanolyan büdös tőle a környék és ha azt tennék, amit én (ti. felszedni a másik után is a kakát), akkor látnák, hogy nagyon sokszor a KUTYÁK lépnek bele, vagyis utána úgy viszi fel a kutyát a lakásba, hogy szaros a lába. Persze biztos az sem zavarja azt, akinek annyi higiéniai érzéke van, hogy simán otthagyja, mint "kutya a szarát" :)


Szerintem épp itt az ideje, hogy a rendes kutyások fogjanak össze és igenis szégyenítsék meg a hanyag és kultúrálatlan kutyatartókat, hogy forduljon a kocka! Ne az szégyellje magát már, akiben van elég becsület, hogy takarítson a kutyája után (amikor pedig a feltételek bizony nem mindig adottak, hiszen alig vannak kukák, utcai zacsiadagoló meg pláne...). Nyugodtan fel lehet szedni a másik után is, pláne úgy, hogy az illető lássa ezt és süllyedjen el a föld alá. Én szoktam zacsit nyomni azok kezébe, akik láthatóan csak álldogálnak és eszük ágában nincs felszedni, mert feltételezem, hogy "éppen csak most nincs nála"... Volt, aki nem fogadta el, mondván, ő ugyan fel nem szedi. Ekkor én tüntetően odamentem és felszedtem helyette, hangosan mondva, hogy akkor megmutatom, hogy kell, hogy hallja minden körülöttünk álló. Ilyenkor persze egy mukkot nem mond egyik sem :)


A lényeg: nekünk, kutyásoknak kell átnevelni a többit, mert hiába teszünk meg mi mindent azért, hogy elhitessük: a kutyások nem bunkók, nem parasztok, ha pár valóban bunkó képes bemocskolni az utcákat. Onnantól hiába mondom én, hogy de én mindig felszedem magam után, ez már nem fogja azt érdekelni, akinek a gyereke megint szaor cipőben jött haza, vagy a tárgyalásra menet lép bele. Nem csodálom, ha pár ilyen eset után még egy alapvetően békés természetű ember is bősz kutyagyűlölő lesz és mindent megtesz azért, hogy a városban ne lehessen kutya. és az én kutyámat fogja megmérgezni dühében, mert neki onnantól mindegy, melyik pusztul, csak kevesebb maradjon.

És ez jogosít fel engem is arra, hogy beszóljak, megszégyenítsen azt a gazdát, aki miatt az én kutyámat akarják majd megméregzni. Hetente jönnek a hírek mindenhonnan, hogy hol szórtak ki mérget, és sok kutya pusztul el. Olyanok is, akik soha, senkinek nem ártottak és a gazdijuk sem. Ezekért mindig azok a felelősek, akik magukra haragítják a nem kutyásokat. Nem behódolni kell, de értelmes ember beláthatja, hogy muszáj tiszteletben tartani azokat, akik nem szeretnének kutyaszarban fetrengeni, mégha egyeseknek ez is a normális állapot...

2009. márc. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:
68%
Én a járdáról meg az út széléről, vagy ha magánterület akkor felszedem, ha valami elhagyott füves utcasarok, ott nem és az erdőben sem... De kb. 90%ban összeszedem-
2009. márc. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekunk Golden retrieverunk van,tehát nagy kutya. Most kint él a lányommal Luxembourgban. Ott ha befizeted a kutyaadot, akkor mindjárt kapsz a "Városházán" annyi zold nem átlátszo muanyag zacskot amennyit csak akarsz, amelyikre rá van nyomtatva egy kutyafej és a város címere. De ha torténetesen nem vitted magaddal amikor kutyát mész sétáltatni akkor a nagy városi parkban ahová általában járnak a kutyások csaknem minden villanyoszlopon van ilyen kakis -zacsko tartály és annyit tépsz le belole amennyit csak akarsz, A nagyon szépen rendben tartott utak mentén pedig vannak kimondottan kakigyujto szemetesek. Sajnos ennek ellenére ott is elofordúl rendetlen kutyás gazdi,aki nem takarítja el a kutyája után az uruléket. Ha a rendor eszreveszi megbunteti.(Megjegyzem én még abban a parkban nem találkoztam egyetlen rendorrel sem, pedig sétáltattam ott a kutyát tobb száz alkalommal. Mi osszeszedjuk a kutyagumit kolyok kutya korátol, még akkor is ha az erdobe visszuk sétálni. Ott csak akkor nem ,ha nagyon messze elszalad az avarba, mert ott meg se találnám. Az út mentén a fubol is.
2009. márc. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!