Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyem rá anyumat,...

Hogyan vegyem rá anyumat, hogy vegyen kutyát?

Figyelt kérdés
Szerinte a kutya túl sokba kerül. én azt mondtam, hogy van olyan ami 0 Ft-be kerül.... Ő azt mondta, hogy az nem baj de az oltás a kaja a játék meg ezek kerülnek sokba. Mit tegyek?
2011. jún. 11. 16:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs rá pénzetek, akkor ezt meg kell értened! Anyukád dönti el egyenlőre... Igaz, hogy a menhelyről fogadhattok be kutyát, de ott is van az etetése, játékok, orvosi költségek stb... Ha csak egyszerűen nem akarja, akkor győzködheted, hátha...De ha anyagi okai vannak, akkor azt viszont fogadd el. Az sem jó, ha nem lenne pénz rá, ha valami baja lenne stb.
2011. jún. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem a megvétel kerül sokba, hanem az eltartása, ezt muszáj megértened! Vagy lehet egy kutyád, amit nem tudsz jó minőségű táppal etetni, nem lesz pénzed új pórázra ha már a sokadikat használja el stb stb, az állatorvosról nem is beszélve!

Mit csinálsz akkor, ha történik vele valami, és nem viheted el állatorvoshoz, mert tudod, hogy nagyon drága? Végignézed a szenvedését? Azért ezeket is gondold végig!

2011. jún. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%

Egy kutya sincs ingyen.

A kaja minimum egy 5000, plusz a bolha nyakörv, féreghajtás, veszettség elleni oltás és (most már) ebadó évente, és ez csak arra vonatkozik, amikor kihoztok egy menhelyes kutyát.

Azért is kell fizetni pár helyen, hogy valamit visszatérítsetek az eltartásából, legyen miből etetni az ott maradó kutyákat, és néhány helyen elkérik az ivartalanítás árát is. Ez már helyből egy 10-20 ezres költség.

Persze, van ingyen is, meg ha ismerőstől hoztok el kölyökkutyát, azért se szoktak pénzt kérni.


Vannak még járulékos költségek, ha valamit tönkretesz, lepisil, lekakil, kell nyakörv, póráz, szájkosár, és ha bármi baja lesz, akkor az orvos iszonyatos drága.


Annyit tehetsz, hogy vársz egy kicsit, hogy legalább nyáron vállalhass diákmunkát, és megkeress annyit, amiből egy kutyát egy évben tartani lehet.


Amit AZONNAL megtehetsz, hogy keresel egy állatmenhelyet a környéken, ahol lehet önkéntes munkát végezni, és rendszeresen kijársz segíteni: kutyát sétáltatni, takarítani, foglalkozni velük, felújítani, stb. Nyáron nem is fogsz annyira unatkozni, és anyud is biztos megengedi. Orrba-szájba lehet közben kutyázni. :DDD

2011. jún. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem tudsz mit tenni. Amíg a szüleid tartanak el, nem mondhatod meg nekik, hogy mire költsék a pénzüket.

Egyébként igazad van, lehet kutyát ingyen szerezni, de hidd el, amit egy életen át rá kell költeni, az bizony nem két fillér.

Egyszer kiszámoltam, hogy nagyjából mennyit költök a kistestű (5 kg-os!) kutyámra, ha 14 évig fog élni. 1.200.000 forintra jött ki!

Ebben a prémium táp van benne, a kötelező oltások, a rendszeres bolha, és kullancs elleni védelem, esetenként 1-2 új játék, jutalomfalat, illetve sajnos azzal is számolni kell, hogy időnként a kutya is megbetegedhet, vagy történik vele valami.

Ebben az évben (6 hónap alatt) 45 ezer forintot kellett csak arra költenem, hogy egy féregfertőzést diagnosztizáljanak, amit a szúnyogok terjesztenek. Ultrahang, 3x vérvétel, és természetesen a kezelése...

Most rendeltem neki kaját 6.000 forintért, a fülébe ment egy toklász, azt 3.000-ért szedték ki...egy hónap múlva viszem a kötelező oltásra újabb 4-5 ezer forint.


A kutyatartás nem olcsó mulatság, ezt tudomásul kell venni.

2011. jún. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

11 éves vagyok és nem kevés a pénzünk...

Anyum nem engedi, hogy menhelyen dolgozzak mert azt hiszi, hogy a kutyák megharapnak. Valami más munka?

Ha tudtok írjatok! :)

2011. jún. 11. 16:41
 6/10 anonim ***** válasza:
vidd el anyukádat is a menhelyre segíteni ;) és rögtön rájöttök mindketten, miben tévedtek :)
2011. jún. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Most akkor nem értem. Először azt írtad, hogy anyukád nem engedi, mert túl sokba kerül. Utána azt, hogy a pénz nem akadály, és anyukád azért nem engedi, mert fél attól, hogy megharap a kutya.

Ha lenne rá pénzetek, akkor tök feleslegesen keresnél munkát (egyébként ennyi idősen még nem vállalhatsz diákmunkát sem), hiszen ha a szüleid nem akarnak kutyát, akkor nincs mit tenni.

2011. jún. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igaza van anyukádnak. Nekünk is lehetne ingyen mégegy kutyánk, de nem tudjuk bevállalni, mert a tatása is sokba kerül.
2011. jún. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
58%
Azért egy gyerek másképp látja az anyagiakat. Régebben én is azt hittem, hogy megengedhetünk magunknak akár egy komplett menhelyet is, most rájöttem, hogy csak egy kutyám lehet, ha tényleg minőségi táppal akarom etetni, és normális körülmények között tartani.
2011. jún. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát mikor kisebb voltam sok mindenbe én se gondoltam bele! És így utólag rájöttem igazuk van, most hogy felnőttem csak lett egy kutyám, de sokba van nem a megvétele amúgy is az utcáról mentettük! Hanem az ellátása, mikor elutazunk akár hová nem jöhet szoba pl. olyan ahol nem mehet a kutya nálunk már családtag! Arról nem is beszélve amikor nem várt kiadások jönnek pl. beteg lett a kutya vagy mondjuk sajnos a miénket még az autó is elütötte! Jelzem nem mi hibánkból iskolánál mentünk át a zebrán ki volt rakva a 30 as tábla és ahogy leléptünk beszáguldott egy autó nekünk nem lett bajunk csak a kutyát kapta telibe de hál istennek közel volt a kórház! És már jól van. Szóval a kutya fenntartása a sok és egy kutya nem egy két évre szól hanem hosszabb időre!
2011. júl. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!