Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Belga juhász panelban?

Belga juhász panelban?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy malinois-t, de panelban lakunk. Általában ráérnék elmenni vele sétálni, meg igazából mindenhova jöhetne velem, szóval biztos, hogy tudnék neki elegendő mozgást biztosítani. Ha valakinek van valamilyen tapasztalata, hogy mennyire érezné jól magát, megoszthatná. Köszönöm.
2011. jún. 11. 20:13
 1/8 anonim ***** válasza:
hát sztem csak a kistestű kutyákat jó panelban tartani.a kutya érdekében ne vegyél mert túl nagy!rengeteg a mozgásigénye!inkább egy kis menhelyi kutyust ajánlok mert Ők a leghűségesebbek! tapasztalatból mondom! :D
2011. jún. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha megvan a napi min. 2-3 óra aktív mozgás, akkor lehet. A szomszédunkban lakott egy tervueren, igaz, én csak öregkorában ismertem, akkor már nem volt túl mozgékony, de egész életében panelban lakott. Jól nézett ki, nem volt se elhízva, se semmi baja nem volt. Majdnem 17 évet élt! :)
2011. jún. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem 2 is van panelban.Majd holnap válaszolok és leírom bővebben a dolgokat,de most mennem kell megsétáltatni őket.



Egyébként egyedüli kutya lenne? Ha van másik kutyád akkor az milyen? Volt már kutyád? Járnátok kutyasuliba? Milyen célra szeretnéd? Csak hobby vagy esetleg valami komolyabb munka/sport is?


Ha ezeket leírod akkor nagyon szívesen segítek bármiben.

2011. jún. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szia! Panelban még nem volt kutyám csak a kertes házunkban. Egyedüli kutya lenne természetesen. Nyilván nem munka céljából lenne, de biztos, hogy tanítva lenne. Igazából az a kérdés számomra, hogy jól érezné-e magát ilyen körülmények között. Ha tudod leírhatod, hogy milyen gyakran viszed mozogni, ha nem viszed, akkor mi baja van. Mert nyilván előfordulhat, hogy eltöröm a lábam vagy valami:) Előre is kösz a segítséget.
2011. jún. 12. 10:30
 5/8 anonim ***** válasza:

Bocsi hogy nem tegnap írtam...


Na szóval hát ez a mi napirendünk...

(ők IPOs kutyák,ezért sok tréning van,de mivel a tiéd nem az lenne,ezért a tréning időket kb. 2szeres sétával szorozd meg...)


-reggel 4 kor kelés,1.5 óra buszozás,6-6:30 kor ,kiérünk egy szántóföldre nyomkövetni...kb 9-re itthon vagyunk.Akkor alszanak 3-4 órát..


-fél 1 felé lemegyünk egy "rövid" sétára,ami egy órás.Itt "szabadfoglalkozás" van,tehát szaglászhatnak,játszhatnak kutyákkal,stb...fél 2re hazaérünk..alszanak 1 órát


-3kor elindulunk a kutyaiskolába..Az út oda 1 óra...Akkor ott egy kis örző-védő és engedelmes tréning...8 körül itthon vagyunk...Ezek után alszanak 2 órát..


-este 10 órakor még lemegyünk egy 1 órás sétára..És ezután alszanak reggel négyig.És akkor kezdődik minden előröl.


Ez minden nap így megy,kivéve a hétfő,mert az pihenőnap(a kutyáknak.Akkor nincs tréning,csak séták vannak tetszőlegesen elosztva ami min. 4óra...

Illetve még a nyomkövetés az úgy van,hogy egyik nap az egyik,a másik nap a másik nyomkövet,de mindkettő jön velem.



Úgyhogy szerintem jól gondold át,mert hobbikutyának panelba a mali elég húzós...Még így is az a szerencsém,hogy itthonról dolgozom...De gondolhatod,az alvás egyenlő a nullával.Ha mindenképpen belgát akarsz,akkor a másik 3 belga fajtából válassz,mert sokkal jobban jársz.És ezt nem csak a kutya,hanem a saját magad érdekéből mondom.A kutyasuliba is hoztak egy "hobbimalit"...Persze mondanom sem kell 4 hónap után el is ajándékozták,mert nem bírták a munkaigényét,pedig rendesen foglalkoztak vele és kertes házban lakott.


Főleg ha elsőre lesz panelban kutyád,akkor meg főleg nem ajánlom.



Na de nem lebeszélni akartalak,csak sajnos ezzel jár a malitartás,de a döntés nyilván a te kezedben van.Nekem ha nem lennének komoly céljaim munkakutyázás terén,akkor biztos nem tartanék malit...


Ha kíváncsi vagy még valamire akkor szívesen válaszolok,és majd írd le,hogy hogyan döntöttél.

Ja,és bocsi ha egy-két helyen értelmetlen lett.

2011. jún. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja meg még az,hogy igazából nekik nem is mozgás,hanek munkaigényük van.
2011. jún. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Na meg még azt elfelejtettem leírni,hogy ha nem viszem le egy nap legalább 4 órára,akkor fel alá járkálnak a lakásban és nyüszögnek.Tehát valahogy mindenképp muszáj megoldani a lemenetelt.De még a hétfői 4 óra sétás pihenőnap végére is kicsit meg vannak kattanva.
2011. jún. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hű, ez nagyon durva! :O Jó kis mindennapos program. Megkérdezhetem, hogy van minderre időd? A kutyázással kapcsolatos a munkád?
2011. jún. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!