Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül egy kis kutya...

Mennyibe kerül egy kis kutya beoltása? Csak a létfontosságú!

Figyelt kérdés
Kapjuk a kis kutyát és csak az oltásokat mondjátok!Semmi mást!
2011. jún. 13. 19:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
7-8 olás darabja 2500-5000 Ft
2011. jún. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy hány oltást kapott, és hányszor volt féreghajtózva. Ez is nagyon fontos, mert a kiskutyák jelentős része férges, és ha nincs kezelve, akkor elpusztul.

A féreghajtó pár száz forint, az oltások 3-4-5 ezer forint körül vannak.

Tudom, hogy nem ez volt a kérdés, de ha csak az oltások árát vagytok rászánni a kutyára, akkor szerintem inkább ne vegyétek magatokhoz. Egy kutya ennél sokkal több pénzbe kerül.

2011. jún. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Ezek a kötelezőek:


2 hetes kor: féreghajtó

4 hetes kor: féreghajtó

6 hetes kor: parvovirus elleni oltás + féreghajtó

8 hetes kor: kombinált oltás + féreghajtó

10 hetes kor: kombinált ismétlő oltás

12 hetes kor: veszettség elleni oltás + féreghajtó ( kötelező)

A kölyökkori oltásokat követően 3 havonta féreghajtó

8 hónapos kor: veszettség ismétlő oltás + féreghajtó ( kötelező )

10 hónapos kor : kombinált ismétlő oltás

1 éves kor felett: évente veszettség ( kötelező ) + kombinált oltás + féreghajtás

2011. jún. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
az enyémnek 65.000 ft volt
2011. jún. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

4 oltás+ a 2 db veszettség elleni. valamint kb 10 féreghajtás.

az oltások olyan 3-5 ezer között vannak,attólfügg hol laksz. A féreghajtások párszáz forint

2011. jún. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
43%

"ha csak az oltások árát vagytok rászánni a kutyára, akkor szerintem inkább ne vegyétek magatokhoz. Egy kutya ennél sokkal több pénzbe kerül."


Szóról szóra ez fogalmazódott meg bennem is...

Ha már az oltásokra is sajnálja a pénzt, vagy ha nem is sajnálja nem tudja neki megadni, akkor később hogy ad meg neki mindent hogy ne kelljen nélkülöznie? :(

2011. jún. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Ezt nektek ki mondta?Írtam ilyet?Hmm?Tudtommal nem írtam se mondtam nektek ilyet!Csak erre vagyok kiváncsi!De a féreghajtót azt oltás ként adják be a kis kutyának!Ugye?
2011. jún. 13. 19:17
 8/17 anonim ***** válasza:

én is most készülök kutyát venni szal még én se tudom biztosra de: sztem a féreghajtót tablettába kapja meg


"csak a létfontosságú"? :fajtára jellemző betegségek szűrése, oltás, féreghajtó, jó minőségű kölyök kutya táp, rágható tárgyak [amik nem kopnak el 3 harapás után] későbbiekben: jó minőségű kutya táp [ez sok olyan dolgot tartalmaz amit te 10 ezerért veszel a teleshopba v 9999 ért a patikába csak kutyáknak :)] mellé persze néha hús kis növény stb nem tesz rosszat, rendszeres állatorvosi szűrés, kutya kiképzés minimum engedelmességi vizsga megléte ha házőrzésre is szolgál a kutya akkor 1 őrző védő tanfolyam [ezek azért jók mert: [engedelmességi] ha össze bunyóznak 1 másik kutyával akkor a tiédnek az jó pont h papír szerint is engedelmes [őrző védő]: nem árt ha a kutya miután megfogta a betörőt parancsra el is ereszti valamint ha torok helyett karra v lábra megy]

2011. jún. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
:) Ő csak egy kis kutya lesz nem lesz nagy dobberman! :) De az oltást ki tudom fizetni simán!De ilyen 9 ezer FT-ben van benn lesz!Nem?
2011. jún. 13. 19:39
 10/17 anonim ***** válasza:
Nem, nem valószínű hogy benne lesz. HA ennyire kevés a pénzed, vagy ennél többet nem szánsz rá, akkor tényleg jobb lenne mindenkinek, ha nem tartanál kutyát..... Tudni illik nem kötelező.... A chip viszont igen, ha egy kutya tulajdonost vált, és nemsokára az ivartalanítás is, ha nem akarsz évente tízezreket ebadóra kifizetni....
2011. jún. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!