Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Talált kutya mennyi idő után...

Talált kutya mennyi idő után lehet "hivatalosan" az enyém?

Figyelt kérdés
Találtam egy kutyát, hírdetem, keresem a gazdát, de sehol semmi. Nézettem chipet tetoválást, nincs benne, és ha nem jelentkezik a gazdája megtartom. De akkor ivartalaníttatom, és chipet is tetetek bele. Mennyi az az idő amit ki kell várnom, hogy ne lehessen a késöbbiekben ebből problémám?
2009. márc. 21. 22:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Amiket leírsz, ahogyan hozzáállsz, szerintem jobb lesz nálad a kutyának, akárki is volt elötte a gazdája. Ha nem azonosítható a kutya, akkor már most is a tiéd hivatalosan, mivel nem lehet bizonyítani a tulajdonjogot. Ellenben ha biztosra akarsz menni, írj nekem egy emailt és segítek benne, van erre megfelelő módszer. Az ivartalanítás és chipezés alap dolog kéne, hogy legyen a nem tenyész kutyáknál és minden gazda fejébe bele kéne verni ezeket. Fontos még a vastag fémkarikával nyakörvre akasztott gravírozott rézbiléta, (tehát nem a kitekerhető papírszalagos kis henger) mert kevesen veszik a fáradtságot, hogy egy talált kutyát orvoshoz vigyenek, ahol van chpolvasó, viszont ha rögtön látja a címet, telefonszámot, akkor azért a legtöbb ember megereszt egy telefont. A bilétás kutyák 80%ban kerülnek vissza a helyükre ha elvesznek. Végre egy értelmes ember:)
2009. márc. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Ez így igaz, akkor csak azt kérdezem, hogy ha várok két hetet akkor korrekt voltam? Lehet hogy egy "tudatlan" család kedvence, és hiányzik a gyerekeknek stb... dokik szerint egy drága fajtatiszta kutyáról van szó...
2009. márc. 21. 22:26
 3/19 anonim ***** válasza:
81%
Mennyi idős a kutya, mert az lehet még, hogy megtalálod az eredeti gazdát és a kutya dönt, bár ez nem hivatalos.
2009. márc. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
77%
Milyen fajta, megkérdezhetem?:)
2009. márc. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
A fajtája még titkos! :-) De nem keresik sehol, utánna néztem minden létező fórumon. Az állatorvos szerint 8-9 hónapos lehet.
2009. márc. 21. 22:56
 6/19 anonim ***** válasza:
77%
Rendben, de ha nem lesz titok elárulod? Amúgy furi nekem hogy nincs benne chip, a törzskönyvhöz automatikusan jár a chip is. Szóval ha méregdrága fajtatiszta akkor kéne benne chipnek lennie. Vagy nem volt méregdrága vagy nem fajtatiszta;)
2009. márc. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
77%
Elnézést, csak drágát írtál.
2009. márc. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Na jah a szaporítók nem chipeltetnek... viszont azért a divatkutyákat drágán adják..
2009. márc. 21. 23:04
 9/19 anonim ***** válasza:
93%

hátha chipet tetetsz a kutyusba a nevededdel stb. akkor már a tiéd a kutya!

főleg h a gazdija nem is tudná bizonyitani hivatalosan h az övé.

Meg ha ivartalanitod akkor már pénzt fizettél érte,tehát tuti a tiéd.

Ha mégis visszaadnád a gazdinak (akinek nem hinném h hiányzik mivel nem is hirdeti sehol,meg ki tudja h milyen ) akkor neki kötelessége lenne visszatériteni a költségeket.

2009. márc. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%
Hát nem tudom milyen divatkutya akit találtál, de havanese-t, yorkiet, bolognese-t lehet már SAJNOS 20-25ért is venni. Csak nézd meg az expresszen. Na de mindegy:)
2009. márc. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!